W poprzedniej części naszego zestawienia narzędzi i portali dla designerów przygotowaliśmy dla Was strony z szablonami oraz generatory palet kolorystycznych. W tym tygodniu przejdziemy do portali z ciekawymi i łatwo dostępnymi fontami oraz ikonami, na których skorzystają Wasze projekty.

Fonty


Sami o sobie piszą – utopia darmowych fontów. Na Font Squirrel znajdziecie darmowe do komercyjnego zastosowania fonty o wysokiej jakości. Możecie przeglądać najpopularniejsze lub najnowsze propozycje, a ciekawą, dodatkową funkcją jest identyfikacja fontu na podstawie wgranego screena. Oprócz tego portal posiada również dość rozbudowaną funkcję socjalną – FontTalk, gdzie userzy mogą pomagać sobie w okołotypograficznych problemach. Nie polecamy tylko zakładki z blogiem, bo ostatni wpis pochodzi z 2016 roku. ;)


My Fonts jest największą i najpopularniejszą bazą zarówno bezpłatnych, jak i płatnych fontów. W katalogach tej witryny znajdziecie przeszło 130 000 ciekawych propozycji, a liczba ta cały czas rośnie. Przeglądaj też najciekawsze promocje do -90% na wybrane pakiety oraz forum i bloga.

Ikony


Ikony to często niezbędny element udanego projektu – ale znalezienie korzystnego i estetycznego zestawu może być czasochłonne. Na FlatIcon znajdziesz ponad 1419000 ikon wektorowych w prawie 30 tys pakietów. Znajdziesz pakiety przygotowane pod ecommerce, sport, branżę beauty, restauracje oraz o wiele więcej. Dodatkowym plusem jest edytor ikon.


Icon Finder to kolejny z portali, na którym znajdziesz zarówno płatne, jak i bezpłatne ikony do użytku komercyjnego i prywatnego. Możesz korzystać z wygodnego edytora, a dodatkowo – z okazji Walentynek możecie skorzystać teraz ze zniżki 50% na pierwszy miesiąc subskrypcji.


Na Icons8 znajdziesz ponad 86 tysięcy ikon w dowolnym formacie, rozmiarze i kolorze. Czekają na Ciebie ikony social media, na przykład Facebooka, Twittera czy YouTube, ciekawe strzałki, podstawowe ikony ustawień, telefonu albo strony głównej… A jeżeli brakowałoby Ci czegoś konkretnego, po prostu – wyślij bezpłatne zapytanie. (Dostępne są też animowane ikony, biblioteka zdjęć, ilustracji oraz biblioteka dźwięków!)

Macie swoje typy, o których tu nie wspomnieliśmy? Niedługo przygotujemy dla Was również zestawienie najczęściej wykorzystywanych i najwygodniejszych edytorów kodu oraz przydatnych dla webdesignera oraz webdevelopera wtyczek.