Zawsze przy okazji tego typu podsumowań pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy są podziękowania. Nie inaczej jest tym razem i po pierwsze, chciałbym powiedzieć Wam – wszystkim sympatykom, klientom, partnerom, przyjaciołom eduweb.pl – DZIĘKUJĘ. Za wspaniale spędzony mijający rok 2012, za Wasze zaangażowanie i wsparcie, za motywujące słowa i listy, za to, że jesteście wspaniałymi ludźmi z otwartą głową, którzy chcą się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Jednocześnie – życzę Wam aby nadchodzący rok był naprawdę wspaniały i pełen sukcesów!

Zanim przejdę do podsumowania 2012, chciałbym zaznaczyć że równocześnie planujemy mnóstwo atrakcji na 2013. Na dole znajdzie się krótka zapowiedź tego, co już wkróte zobaczycie na eduweb.pl, jednak mamy do Was również prośbę o wypełnienie naszej noworocznej ankiety. To Wy wyznaczacie kierunek tego, na czym skoncentrujemy swoje siły w 2013 zatem serdecznie zapraszam do poświęcenia 10-20 min na ankietę. Wśród osób, które wypełnią nasze ankiety rozlosujemy ciekawe upominki a same wyniki ankiet i ich analizę będziemy publikować na blogu. Zatem zapraszamy do wypełnienia:

Noworoczna Ankieta eduweb.pl – Weź udział! >>

 

A teraz, czas na podsumowanie…

2012

2012 był dla nas wyjątkowym rokiem z wielu względów. Zapraszam na odliczanie top#8 rzeczy najważniejszych dla eduweb.pl w minionym roku.

#1 – Wy

Niezwykłe w mijającym roku było Wasze zaangażowanie i otwartość na nowe pomysły oraz rozwój społeczności eduweb.pl. W każdej formie naszej społecznej aktywności odnotowaliśmy ogromny wzrost. Uruchomiliśmy też szereg nowych kanałów społecznościowych. Wszystkie parametry dotyczące oglądalności naszych serwisów wzrosły. Odnotowaliśmy rekordową liczbę ponad 2 milionów odsłon naszych witryn (+60%), 5 000 fanów na facebooku(+200%), 150 tysięcy odsłon na YouTube (+1000%).

analiza


#2 – Nowy eduweb.pl, odznaki, grywalizacja

Uruchomiliśmy zupełnie nową wersję serwisu, poza zmienioną szatą graficzną, oferując szereg funkcjonalności, z których tylko niektóre to – spersonalizowana strefa klienta pozwalająca śledzić osiągnięcia, odznaki przyznawane za ukończenie kursów, sprofilowane ścieżki tematyczne nauki, możliwość uzyskania Certyfikatu honorowanego przez najlepszych pracodawców, możliwość oglądania kursów w wersji online na platformie Eduweb OD, ranking użytkowników i przyznawanie punktów i wiele więcej! W premierze serwisu online na żywo wzięło udział niemal 500 osób a nasze strony zanotowały tego dnia kilkanaście tysięcy hitów. Stworzyliśmy też ranking użytkowników eduweb.pl, również w ramach szkoleń za uzyskiwane osiągnięcia przyznajemy nagrody i punkty. Zdobyliśmy ponad 100 partnerów, którzy honorują nasze Certyfikaty jakie można uzyskiwać podczas nauki na eduweb.pl a także serwis ofert pracy który rozwijamy z par. Wprowadziliśmy innowacyjne formy szkoleń, które są wspierane przez webinaria, możliwość konsultacji z ekspertem na żywo, jak również formę zabawy i grywalizacji.

eduweb


#3 – Start Eduweb Live

Uruchomiliśmy Wirtualną Akademię Eduweb Live w ramach której online, na żywo, 3 razy w tygodniu prowadzimy zajęcia i konsultacje z dziedziny grafiki, webdesignu, wideo oraz webdevelopmentu. Już w pierwszym miesiącu funkcjonowania odnotowaliśmy oglądalność ponad 1 000 osób, które brały udział w zajęciach live. Do tej pory zgromadziliśmy też w Bazie Wiedzy ponad 50 godzin wartościowych materiałów, które zostały obejrzane już ponad 30 tysięcy razy. Co miesiąc w ramach Edu Live publikujemy nawet 20 godzin nowych materiałów, które dotyczą najnowszych rozwiązań i technologii, które zmieniają się w niesamowitym tempie. Eduweb Live pozwala dostosować się do tych zmian i zbudować konkurencyjną przewagę.

Zobacz jak działa Eduweb Live >>

warsztaty

 

#4 – Kursy wideo

W 2012 wydaliśmy rekordową ilość kursów, przekraczając obecnie 500 godzin materiałów dostępnych w ramach eduweb.pl. Znalazły się wśród nich kursy takie jak Responsive Design i kurs CSS3, które dotyczą standardów przyszłości, technologii mobilnych i wyznaczają kierunek w dziedzinach których dotyczą. Publikowaliśmy także szczególnie ważne dla nas kursy Kreatywna Rozwałka oraz Photoshop Masterclass, które są unikalną na skalę światową prezentacją umiejętności najlepszych praktyków, którzy swoje projekty realizują dla największych marek. Rozkładaliśmy dla Was na czynniki pierwsze projekty, które realizowaliśmy np. dla Intela, Discovery czy Forda. 

masterclass


#5 – Wydarzenia branżowe

Braliśmy aktywnie udział w wielu, niezwykle ważnych wydarzeniach branżowych i jako pierwsi komentowaliśmy je na łamach eduweb.pl i Eduweb Live. Moje zadania opierały się głównie na warstwie merytorycznej i dostarczaniu wykładów oraz prelekcji, których w tym roku poprowadziłem ponad 50 odwiedzając kilkanaście miast i mając przyjemność występować przed niemal 5 tysiącami osób. W tym roku wydarzeń było naprawdę mnóstwo, z których najważniejsze to:

 • Premiera Adobe CS6, w której braliśmy udział jako partner Adobe (zobacz naszą relację)
 • Nasza prezentacja na TEDx Talk w Łodzi
 • Microsoft Technology Summit oraz premiera Windows 8 (Prelekcje)
 • Microsoft Imagine Cup (Jury)
 • Targi Film Video Foto w Łodzi (Stoisko, Wykłady)
 • Dwie edycje spotkania Adobe Video Days w Warszawie i Krakowie (Stoisko, Wykłady)
 • Dwie edycje Adobe Roadshow, m.in. Warszawa, Kraków, Katowice, Toruń, Poznań, Łódź, Szczecin (Prowadzenie Roadshow – Wykłady)
 • I wiele, wiele więcej!

ted

Oto tylko niektóre z badge’y, jakie zebrałem przez ten rok:

badge


#6 – Partnerzy

W 2012 udało nam się nawiązać współpracę z wieloma firmami, razem z którymi zrealizowaliśmy szereg projektów edukacyjnych. Wśród nich, nasi najważniejsi partnerzy mijającego roku to Adobe i Microsoft. Oprócz tego pracowaliśmy z firmami jak Wacom, HyperCube, ciekawie też zapowiada się współpraca z firmą Eizo. Zrealizowaliśmy również szereg komercyjnych projektów dla największych firm z branży jak Kia, Ford, Asus, Intel, Discovery, Viva, Gatta i wiele więcej. Współpracujemy z wieloma serwisami i magazynami jak Computer Arts, Kreatywny Bazar, Programista, Fotolia, Graficzne.pl, Motion Freaks oraz innymi serwisami branżowymi.


#7 – Eduweb.pl w Mediach

W minionym roku mieliśmy okazję zaprezentowaś się w wielu branżowych magazynach, na blogach i w prasie oraz telewizji. Udzieliliśmy wywiadów między innymi dla TVP2, Polsat, Polsat News, TV Biznes, Radia Łódź i wielu innych, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich stacji a o eduweb.pl pisały też branżowe magazyny jak Chip czy Computer Arts.

syplom


#8 – Szkolenia stacjonarne

Mieliśmy także okazję przeprowadzić ponad 200 godzin Szkoleń Stacjonarnych i Warsztatów zarówno dla naszych partnerów, jak i dla innych dużych firm, agencji reklamowych czy domów mediowych, jak grupa Allegro, O2, Wirtualna Polska, K2 Internet, Nokaut, Pracuj.pl, Uselab, Medicover, Symantec i wielu innych.

A co w 2013? 

2013

Jak widzicie, rok 2012 był dla nas bardzo pracowity. Nie zamierzamy tego zmieniać – wręcz przeciwnie – wykonana praca i Wasza pomoc dała nam niezwykłą motywację i moc realizowania marzeń w 2013 roku. Jednym z nich jest praca nad naszym ośrodkiem szkoleniowym oraz kursami i szkoleniami stacjonarnymi. Będziemy na bieżąco informować Was o postępach tego wielkiego przedsięwzięcia i liczymy na Waszą pomoc. Poza tym, planujemy przygotować jeszcze większą, rekordową ilość kursów w 2013 roku. Wśród nich możecie spodziewać się materiałów, które będą wyznaczać nowe kierunki, wybiegać w przyszłość i pozwalać Wam budować konkurencyjną przewagę na bardzo trudnym rynku nowych technologii. Będą kursy WordPress, projektowania na urządzenia przenośne, inspirujące materiały z dziedziny grafiki, praktyczne projekty z branży wideo i naprawdę mnóstwo innych ciekawych kursów. Będziemy też rozwijać naszą Wirtualną Akademię Eduweb Live.

Jednak to również od Ciebie w dużej mierze zależy to, w którym kierunku pójdziemy i jakich materiałów przygotujemy dla Was najwięcej. Z tego powodu, mamy wielką prośbę o wypełnienie naszej noworocznej ankiety. Jej wyniki opublikujemy na blogu a wśród osób biorących w niej udział rozlosujemy ciekawe nagrody. Zapraszamy do poświęcenia 10-20 minut:

Noworoczna Ankieta eduweb.pl – Weź udział! >>

 

Z góry dziękujemy za udział w Ankiecie, jeśli znajdziesz jeszcze chwilę, możesz wziąć udział w innych ankietach na:

http://www.eduweb.pl/ankiety/

 

Tym samym zwiększysz swój udział na wylosowanie nagrody! Zapraszamy :)

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

Minigaleria ciekawszych wydarzeń z roku 2012:

 • Jak zwykle świetnie przygotowany artykuł, czytałem go z ogromnym zainteresowaniem. Wszystko co w nim zostało ujęte to 100% – owa prawda, Eduweb w tym roku przeszło prawdziwą metamorfozę z czego bardzo się cieszę i gratuluję Panu Grzegorzowi, Jerzemu i całej ekipie Eduweb.
  W poprzednim roku byłem świadkiem zarówno otwarcia platformy Eduweb Live, jak i uczesniczyłem w kolejnych jej eventach, miałem przyjemność oko w oko stanąć z Panem Grzegorzem podczas targów foto video w Łodzi, obejrzeć kurs Wojciecha Magierskiego, oglądałem i czytałem wywiady z Panem Grzegorzem w telewizji i pismach branżowych i nie wiem jak to robicie ale jesteście niesamowici – to co robicie darzę ogromnym szacunkiem i podziwiam za pełne zaangażowanie. Warto również wspomnieć, że Eduweb to profesjonalna ale za to bardzo przyjacielska „obsługa klienta” i indywidualne podejście do każdego wielbiciela!

  Życzę dalszych sukcesów, równie udanego 2013 roku i dziękuję za wszystko co dla Nas robicie! :)

  Pozdrawiam,
  Adam Dłubak

 • Panie Adamie – bardzo dziękujemy za opinię. To dzięki takim osobom jak Pan, które cały czas są z nami i wspierają nas, mamy motywację do dalszej, ciężkiej pracy. Życzymy sukcesów i pomyślności w 2013! Do zobaczenia najpóźniej w Łodzi na FVF! :)

  Pozdrawiam,
  Grzegorz Róg

 • Myślę że w imieniu swoim jak i innych internautów, odwiedzających czy miłośników i wielbicieli mogę podziękować za cała Waszą prace ;) za te godziny przy nagraniach by kursy były odpowiedzią na nasze oczekiwania i za pomoc dla każdego kto tylko o nią prosi. To jest wspaniałe że mimo tego że Eduweb rośnie w sile – co mnie niezmiernie cieszy ;) – zawsze można liczyć na waszą pomoc ;) jeszcze raz wielkie dzięki i jeszcze więcej sukcesów

 • Chociaż trafiłem na eduweb stosunkowo niedawno jestem pod wrażeniem Waszego poziomu. 3 – 4 lata temu zainteresowałem się grafiką komputerową i fotografią. Uczęszczałem do pewnej szkoły, gdzie poznałem podstawy grafiki. Niestety z pewnych względów musiałem odłożyć moje hobby na dalszy plan.Jakiś czas temu zacząłem szukać na przeróżnych stronach jakiś ciekawie, a przede wszystkim rzeczowych i przenikliwych kursów prowadzonych przez kompetentnych wykładowców. Niestety w polskim internecie było tego jak na lekarstwo, aż trafiłem na Was. Eduweb jest jak szkoła z prawdziwego zdarzenia – uczy nie tylko podstaw i książkowych regułek ale i kreatywnego myślenia i to w bardzo przystępny i mobilny sposób. Dzięki Wam nie muszę jechać do Warszawy, Łodzi czy Krakowa aby zdobyć wiedzę. Dziękuję Wam za to że jesteście, że tak bardzo się angażujecie w swoją pracę i ciągle zaskakujecie czymś nowym – ciekawym. Życzę samych sukcesów w Nowym Roku, jeszcze więcej pomysłów i użytkowników. Pozdrawiam bardzo serdecznie i w 2013 możecie być pewni, że macie we mnie wiernego słuchacza.

 • Ja za to jestem na eduweb niemal od samego początku i to co jest super to że cały czas jestem pozytywnie zaskakiwany nowościami a jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Jest to dla mnie bezapelacyjnie najlepsza strona tego typu nie tylko w Polsce ale i w całej sieci. Ze względu na zboczenie zawodowe (pracuję w branży reklamowej) na jedną rzecz chcę zwrócić uwagę w tym roku – tak dobrze przemyślanego startu nowego serwisu jeszcze nie widziałem i powinny się od Pana Grzegorza uczyć największe firmy – SZA-TSUN!

  Maciej

 • Ja też już jestem na eduweb od dawien dawna! Na eduweb są najlepsze kursy jakie są na polskim rynku w tej dziedzinie jaką oferuje eduweb. Gratulacje !!! Jesteście świetni :] Pozdrawiam was serdecznie i czekam na kolejne wspaniałe kursy i nie tylko :]

 • Gratuluje całej ekipie Eduweb.pl i życzę dalszego rozwoju.

 • Eduweb.pl to świetna firma wiem, że będzie się rozwijać coraz bardziej i bardziej. Pan Grzegorz to prawdziwy motor napędowy. Trzymam bardzo mocno kciuki.

 • ja Was lubię od dawna i śledzę rozwój portalu z podziwem, gratulacje:)

 • Dla mnie to również był niesamowity rok. W sferze szeroko pojętej kariery i rozwoju zawodowego największe zmiany zaszły między innymi właśnie dzięki kursom od was. Dzięki waszym publikacjom zyskałam poza solidną dawką wiedzy i umiejętności, pewność siebie w wykonywaniu zleceń oraz świadomość wartości mojej pracy.

  Wasze serwisy, publikacje oraz otwartość są nieocenioną pomocą. Za każdym razem to powtarzam i powtórzę jeszcze raz – dla mnie jesteście firmą szkoleniową nr. 1 w tym sektorze. Profesjonalizm, wizja i ciepło które emanuje z całego zespołu, oraz z Ciebie Grzegorzu, jest niesamowitym plusem. Lubię was właśnie za to, że pomimo solidnej marki i szerokiego grona klientów potraficie w bardzo ciepły, otwarty i przyjazny sposób odnieść się do każdego maila.

  Pamiętam waszą pierwszą stronę :) Rozwijam się razem z wami, choć niestety nie w tym samym tempie ;) Życzę sukcesów i wytrwałości. Oby tak dalej!

  Pozdrawiam!

 • Pani Grzegorzu, kiedy możemy się spodziewać kursów o WordPressie? I czy będą one uczyły jak tworzyć szablonu na tą platformę? ;)

  • Witam,

   Pracuję nad kursami WP i owszem – będą dotyczyły także tworzenia szablonów. Bardzo proszę jeszcze o cierpwliwość ponieważ nie jestem w stanie podać dokładnej daty.

   Pozdrawiam,
   Grzegorz Róg