Już wkrótce zapraszamy na premierę Kursu React od Podstaw!

React.js to niezwykle popularna technologia umożliwiająca tworzenie nowoczesnych, dynamicznych i wydajnych aplikacji webowych. Kurs przygotowany przez Adama Romańskiego, znanego z kanału Hello Roman, został oparty na zadaniu rozwijania aplikacji służącej do kolekcjonowania najciekawszych artykułów, notatek oraz kont twitterowych znalezionych w sieci. Pierwsze lekcje rozpoczną się od prostych widoków, na podstawie których dowiesz się, co stoi u podstaw Reacta – czym jest JSX oraz poznasz pojęcie komponentu funkcyjnego. Przekonasz się jak działają propsy oraz w jakich sytuacjach należy je wykorzystywać. Zobaczysz też, jak w React.js pracujemy z danymi, jak możemy je przetwarzać a następnie stosując kilka strategii stylowania komponentów, wszystko wyświetlić w atrakcyjny sposób.

Następnie poznasz routing, który pozwoli nam na stworzenie wielu podstron, które urozmaicą naszą aplikację – dowiesz się dzięki temu jak integrować dodatkowe narzędzie w naszym projekcie. Na koniec, podczas rozbudowywania naszej aplikacji o Context API dopracujemy też wszystkie inne jej elementy, aby na samym końcu kursu wydeployować nasz gotowy produkt w serwisie Netlify – zobaczysz, że wypuszczenie aplikacji Reactowej do sieci i udostępnienie jej innym, jest niezwykle proste.

Czy kurs jest dla mnie?

Kurs przygotowany został z myślą o początkujących programistach, odkrywających dopiero ekosystem JavaScriptu – dlatego wiele zagadnień nawet lekko wykraczających poza tematykę Reacta zostało omówionych w przejrzysty sposób. Warto jednak mieć dobrze opanowane podstawy HTMLa, CSSa i JavaScriptu, a zwłaszcza składni od ES6 w górę.

Do usłyszenia już wkrótce!