art

Witajcie,

Mam ogromną przyjemność zaprosić Was na premierę kursu Node.js! Od dziś jest dostępny na:

http://eduweb.pl/kursy/javascript/nodejs-w-praktyce.html

Kurs ten to ponad 10 godzin przygody z najgorętszą technologią ostatnich lat – platformą Node.js. Materiał kierujemy do wszystkich osób, które dobrze czują się w technologiach front endowych, tj. HTML, CSS i JavaScript, a teraz chcą rozpocząć swoją przygodę z back endem. Im zatem lepiej znasz język JavaScript, tym więcej zdziałasz z Node, natomiast nie jest wymagana bardzo zaawansowana wiedza z zakresu tego języka. Jeśli określasz się już mianem Front-end Developera, tworząc strony i aplikacje webowe z użyciem HTML, CSS i JavaScript lub nawet potrafisz pracować z back- endem w innych językach programowania, to jesteś na najlepszej drodze do zmiany pozycji na Full Stack Web Developer. Brzmi nieźle, prawda? Tytułem tym określa się osobę, która zna zarówno technologie klienckie (front-end) jak i serwerowe (back-end). Jeśli zatem czujesz się swobodnie po stronie klienta, to czas pójść dalej. Kurs ten będzie pierwszym, choć dużym krokiem w tym kierunku. Node.js to bowiem technologia serwerowa, lecz wykorzystująca znany Front-end Developerom język JavaScript!

W trakcie obszernego materiału wideo poznasz platformę Node.js od podstaw, aż po bardziej zaawansowane koncepcje. Zaczniemy od omówienia czym jest Node, a także jakie może być zastosowanie tej technologii. Następnie przejdziemy przez proces instalacji i w końcu napisanie swojego pierwszego skryptu. Dokładnie omówimy tworzenie własnych modułów, pracę z buforami, stream’ami czy tworzenie serwerów sieciowych.

Sprawdź co znajdziesz w kursie:

 • Omówienie platformy Node.js od podstaw
 • Techniki tworzenia aplikacji typu CLI
 • Różne metody tworzenia serwerów sieciowych
 • Omówienie wewnętrznej budowy platformy Node.js
 • Pracę z zewnętrznymi modułami i npm
 • Framework express.js i współpracę z bazą danych MongoDB
 • Przykłady praktycznych aplikacji
 • Masę cennych porad i wskazówek

 

Autorem kursu jest Piotr Palarz. Więcej informacji znajdziecie pod adresem:

http://eduweb.pl/kursy/javascript/nodejs-w-praktyce.html

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z kursem!

 • Marek

  dlaczego już nie ma kursów na płytach? te okładki są niesamowite i ładnie prezentują się na półeczce :)

  • Grzegorz Róg

   Panie Marku – dziękujemy za miłe słowa. Niestety, powoli odchodzimy od DVD z wielu względów, w tym z uwagi na zabezpieczenia kursów, trudny proces produkcyjny, ale przede wszystkim to, że wydajemy obecnie bardzo dużo materiałów oraz regularnie je aktualizujemy, co powoduje, że wariant DVD nie jest najwygodniejszy. Nam też żal ładnych pudełek, które zajmują honorowe miejsce na półkach w biurze…