Witajcie,

Po raz kolejny mam przyjemność zaprezentować Wam nowy kurs na łamach eduweb.pl:

Kurs Adobe Photoshop Lightroom

Lightroom jest programem, który wśród osób zajmujących się fotografią profesjonalnie uchodzi za najlepsze narzędzie do edycji zdjęć. Jednak Ci, którzy fotografują amatorsko, czy zajmują się na przykład projektowaniem stron WWW, często nie doceniają jego fantastycznych możliwości. Dzięki programowi Photoshop Lightroom każdy jest w stanie w krótkim czasie poprawić dowolne zdjęcie, tak, aby wyglądało ono bardziej profesjonalnie i nierzadko mogło konkurować ze zdjęciami wykonywanymi w renomowanym studio. Jeśli jesteś zawodowym fotografem, lub robisz zdjęcia amatorsko (na przykład na potrzeby sklepu internetowego lub do prywatnie), Lightroom daje Ci możliwość skutecznego zarządzania swoimi kolekcjami, poprawy jakości zdjęć, eliminacji wad technicznych a nawet dodawania efektów i tworzenia galerii, które możesz umieścić w sieci czy na stronie WWW.

Jednak Lightroom to tylko narzędzie, w dodatku jego obsługa jest dosyć intuicyjna. Dlatego skoncentrowaliśmy się na tym, aby zaprezentować Wam nie tylko interfejs i funkcje programu, ale także doskonały warsztat autora kursu, którym jest Paweł Brzozowski – fotografik współpracujący z największymi studiami reklamy. W rezultacie przygotowaliśmy materiał wideo, który ma ponad 6 godzin (!), na przestrzeni których Paweł odkrywa tajniki Lightrooma jednocześnie przekazując całą swoją „tajemną” wiedzę na temat fotografii. Na dziesiątkach praktycznych przykładów dowiesz się, jak zrobić dobre zdjęcie – dobrać ustawienia aparatu i kompozycję, jak poprawić wykonane już zdjęcia – dokonać korekty tonalnej, operacji z balansem bieli, wyeliminować wady zdjęcia takie jak szum, czerwone oczy czy problemy obiektywu.

Kupując teraz jako bonus do kursu otrzymasz kolekcję 20 wysokiej jakości zdjęć, z których możesz dowolnie korzystać – czy to na użytek prywatny, czy komercyjny. Możesz w związku z tym przykładowo umieścić je na stronie WWW lub przygotować atrakcyjną grafikę.

Więcej szczegółów a także przykładowe lekcje znajdziesz w opisie kursu Lightroom >>

Kurs został przygotowany na najnowszej wersji Photoshop Lightroom 3, którą obecnie można pobrać za darmo w becie, która będzie w pełni funkcjonalna aż do czasu oficjalnej premiery Lightroom 3. Wówczas będzie można jeszcze skorzystać z miesięcznego triala programu. Betę można pobrać ze strony: http://labs.adobe.com/technologies/lightroom3/

Kurs zawiera między innymi:

 • Kompleksowe omówienie interfejsu i podstawowych narzędzi i paneli programu
 • Wyjaśnienie zagadnień teoretycznych jak profile kolorów, ekspozycja, kadrowanie
 • Przedstawienie teorii edycji zdjęć przez praktyczne zastosowania, przykładowo: korekty kontrastu, ustawień kolorów, redukcja szumów, wyeliminowanie czerwonych oczu i wiele więcej
 • Praktyczna wiedza o fotografowaniu – wskazówki dotyczące kompozycji
 • Omówienie ciekawych efektów do zastosowania z pomocą jednego kliknięcia na wielu fotografiach
 • Dodatkowe funkcje programu jak automatyczne tworzenie multimedialnej galerii zdjęć
 • Katalogowanie zdjęć, zarządzanie kolekcjami, edycja metadanych
 • Współpraca z zewnętrznymi programami jak Photoshop czy Bridge
 • 20 darmowych, wysokiej jakości zdjęć do dowolnego zastosowania!
 • I wiele, wiele więcej!

Zakupu kursu możesz dokonać na specjalnie przygotowanej stronie:
http://www.eduweb.pl/zakup.aspx?name=photoshop-lightroom

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

 • Artur

  Bym zakupił ale znowu będzie tak że mi się lektor nie spodoba bo z lekcji demo trochę skrzeczy , wybaczcie i przepraszam

 • Paweł

  A jest to, już oficjalna wersja tego programu ? w przypadku kursu pewnie nie ma to znaczenia, ale tak z ciekawości pytam, bo nie jestem pewny.

  @Artur Odnośnie lektora, skup się na przesłaniu, to może zorientujesz się do czego program służy, moim zdaniem jest ok. można doskonale zrozumieć co, gość chce nam przekazać cennego w tym programie. (Przynajmniej ja nie mam z tym problemów:)) A jest to dość przydany program.

  Wydaje mi się, że ostatnia oficjalna wersja tego programu to:
  Adobe Photoshop Lightroom 2.7

  • Grzegorz Róg

   Zgadza się, najnowsza beta 2 jest dostępna i można ją pobrać na labs.adobe.com – proponuję to zrobić, ponieważ podziała aż do oficjalnej premiery Lr 3. Wersję trzecią już widziałem i w porównaniu do bety zmiany są raczej kosmetyczne.

   Pozdrawiam,
   Grzegorz Róg

 • Maxtor

  Witam….Eduweb kiedy mozna sie spodziewac kursów (inspiracje PS , Systemy CMS, Illustrator bardziej zaw. ) ?