art

Witajcie,

Mam przyjemność poinformować o kolejnej premierze kursu wideo na eduweb.pl – tym razem jest to materiał poświęcony jQuery! Mowa dokładnie o kursie:

Kurs Programowanie w jQuery w Praktyce

Poznaj jQuery, czyli najbardziej popularną bibliotekę JavaScript na Świecie! Z jQuery korzystają niemal wszystkie nowoczesne serwisy WWW, a nasz Kurs stanowi niezwykle praktyczne i wyczerpujące omówienie tej biblioteki od podstaw, aż po bardziej zaawansowane techniki. Jeśli znasz już HTML i CSS oraz przynajmniej podstawy JavaScript, jQuery to kolejna obowiązkowa pozycja na Twojej drodze do tworzenia świetnych serwisów internetowych.

jquery01

Przed Tobą ośmiogodzinna przygoda z najpopularniejszą biblioteką JavaScriptową na świecie. Jeżeli tworzysz strony internetowe i zdążyłeś już poznać takie technologie jak HTML i CSS, a także masz już podstawy języka JavaScript, to kolejnym naturalnym krokiem na Twojej drodze, będzie nauka korzystania z biblioteki jQuery!

Zagadnienia jakie poruszone zostaną w kursie to między innymi:

  • Omówienie biblioteki jQuery od A do Z
  • Skuteczne techniki pracy z DOM
  • Techniki animacji elementów HTML
  • Wiedzę na temat zapytań AJAX
  • Tworzenie własnych pluginów jQuery
  • Własny plugin Lightbox
  • Implementację gotowych rozwiązań
  • Sekcję Tips & Tricks z przydatnymi poradami

Dokładny opis zawartości oraz kilka darmowych lekcji znajdziesz pod linkiem:
http://eduweb.pl/kursy/jquery/programowanie-jquery-w-praktyce.html

Choć wszystkie zagadnienia związane z jQuery są w tym kursie niezwykle starannie tłumaczone, to fakt, iż biblioteka ta jest napisana w języku JavaScript sprawia, że należy znać podstawy tego języka już wcześniej. Jeśli zatem rozumiesz jak działa JavaScript, a także Obiektowy Model Dokumentu i potrafisz w drzewie DOM wyszukiwać elementów, tworzyć nowe czy pracować z ich treścią, to możesz bez obaw przystąpić do tego kursu. W przeciwnym wypadku, zalecamy zapoznanie się najpierw z materiałem JavaScript od Podstaw.

jquery04

Pozostaje mi jedynie zaprosić do zapoznania się z przygotowanym kursem!

Aleksander Martyniak