Witajcie. Mam ogromną przyjemność poinformować Was o zbliżającej się premierze kursu Podstaw projektowania graficznego. Jest to kurs, w którym nie tylko będziecie pracować z ulubionymi aplikacjami graficznymi, ale i poznacie szereg zagadnień teoretycznych i praktycznych, omawiających zasady dobrego dizajnu i estetycznej kompozycji. Kurs ukaże się na eduweb.pl już w kolejny poniedziałek, 16.05.2016.

projektowanie_od_podstaw

Kurs został podzielony na kilka rozdziałów tematycznych, a pierwszy z nich omawia zasady estetycznej grafiki w teorii, tak, aby przygotować solidny fundament pod wyzwanie jakie stawia przed nami praktyczny projekt do zrealizowania. Dlatego w następnych rozdziałach kursu będziemy pracować z briefem i nauczymy się spełniać oczekiwania zleceniodawcy poprzez łączenie skojarzeń, pracę z kształtami i wstępną koncepcją projektu.

grafika

Projekt z jakim będziemy pracować to wymagające zadanie stworzenia okładki książki w taki sposób, aby nawiązywała to fabuły lekko zarysowanej w informacjach podanych przez klienta. Twoim zadaniem będzie szukanie bezpośrednich skojarzeń i próba połączenia ich za pomocą kształtów, zdjęć i symboliki w taki sposób, aby otrzymać trafną i skuteczną kompozycję, zgodną z oczekiwaniami zleceniodawcy.

szkic

Kurs projektowania graficznego od podstaw, który ukaże się już niebawem jest skierowany dla osób, które chcą rozpocząć pracę z grafiką, oraz dla tych z Was, którzy chcieliby wzbogacić swój warsztat o wiadomości dotyczące zasad estetycznego projektowania wysokiej jakości kompozycji. Osoby, które nie zajmują się na codzień projektowaniem grafiki, ale chcą na przykład stworzyć projekty na potrzeby własnej firmy i mieć przy tym pewność że będą to dobrze skrojone realizacje, również odnajdą się w tym kursie. Ostatnie rozdziału kursu zawierają szereg lekcji, w których będziemy realizować projekt za pomocą podstawowych narzędzi Photoshopa, InDesigna i Illustratora, które będą omawiane krok po kroku. Więc jeśli wcześniej nie pracowaliście z aplikacjami od Adobe, ten kurs jest najlepszym rozwiązaniem na start.

Illustrator

W naszej ocenie jest to wyjątkowy kurs, ponieważ nie opiera się wyłącznie na pracy narzędziowej i nauki oprogramowania graficznego. Otrzymujecie dodatkowo szereg zagadnień, które pomogą Wam w kreowaniu wyczucia estetyki i dobrego smaku w grafice. Będziecie pracować z symetrią, linią, poznacie znaczenie koloru, nauczycie się łączyć skojarzenia, tworzyć harmonię i spójność oraz wiele, wiele więcej.

Zatem nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do zbliżającej się wielkimi krokami premiery kursu Podstaw projektowania graficznego :)

Do usłyszenia!

Michał Wedlechowicz