Witaj,

już w najbliższy poniedziałek zapraszam Cię na premierę kursu Vue.js Techniki Zaawansowane.

Kurs ten będzie kontynuacją wydanego niedawno kursu Vue.js od Podstaw, do którego przerobienia gorąco Cię zachęcam. Poznasz w nim ten popularny framework od absolutnych podstaw, a to pozwoli Ci przystąpić do kursu zaawansowanego. Jeśli jednak znasz już ten framework, powinieneś się bez trudu odnaleźć przerabiając od razu kurs rozszerzony.

Co zatem znajdzie się w zapowiadanym materiale?

W kursie zaawansowanym omówimy nowoczesne techniki pracy z Vue.js. Zobaczysz w jaki sposób wydajnie pracować z tym frameworkiem używając narzędzia vue-cli, które pozwoli nam tworzyć modułowy kod, podzielony na wiele plików. Dowiesz się jak tworzyć niezależne komponenty, które można będzie wielokrotnie wykorzystywać, a także poznasz dobre praktyki pracy z Vue.

W kursie nie zabraknie również informacji na temat zarządzania stanem aplikacji z użyciem VueX. Najpierw przyjrzymy się prostszym rozwiązaniom, aby pokazać ich wady i zalety. Tam, gdzie ich wady będą dla nas zbyt dużym problemem, sięgniemy po VueX, a więc wzorzec zarządzania danymi, a także bibliotekę w jednym. Zobaczysz jak przechowywać dane i stan aplikacji w jednym scentralizowanym miejscu, do którego odwołać się można w dowolnym komponencie.

W jednym z rozdziałów dokładnie omówimy bibliotekę vue-router, która umożliwi nam tworzenie aplikacji reagujących na zmianę adresu na pasku przeglądarki. Zobaczysz w jaki sposób generować linki, korzystać z dynamicznych parametrów czy tworzyć tzw. guardy, które przekierowują lub całkowicie blokują możliwość wyświetlenia danego widoku.

Rozszerzając framework Vue.js o dodatkowe biblioteki takie jak VueX czy vue-router, budować możemy zaawansowane aplikacje internetowe. Aby jednak mogły być one napędzane danymi z serwera, potrzebujemy jeszcze sposobu na wysyłanie zapytań HTTP. Ten problem rozwiążemy z użyciem biblioteki axios, która jest niezależna od Vue, ale może być łatwo z tym narzędziem zespolona. Zobaczysz zatem jak zintegrować axios z Vue.js oraz jak pracować z tą biblioteką.

Aby wszystkie przedstawione techniki jak najlepiej zrozumieć, w kursie wykonamy kilka praktycznych aplikacji, a będą to m. in. Quiz oraz Konfigurator produktu, umożliwiający spersonalizowanie zamówienia.

To jednak nie wszystkie zagadnienia, które poruszymy w kursie, gdyż oprócz tego omówimy również sposoby na walidację formularzy, korzystanie z tzw. mixin czy asynchroniczne ładowanie modułów.

Czy ten kurs jest dla mnie?

Jeśli czujesz się swobodnie w pracy z frameworkiem Vue.js, to ten kurs jest zdecydowanie dla Ciebie. Jeśli jednak jeszcze nie pracowałeś z tym narzędziem, polecam najpierw poznanie niezbędnych podstaw, np. korzystając z kursu Vue.js od Podstaw, który niedawno opublikowaliśmy. Te dwa materiały pozwolą Ci skutecznie i w krótkim czasie tworzyć nowoczesne aplikacje działające po stronie klienta.

Premiera kursu już wkrótce! Do zobaczenia w poniedziałek 19 marca!