Moi Drodzy,

Mam dla Was świeże informacje z linii frontu, czyli dotyczące nadchodzących premier oraz tego, co szykujemy dla Was na eduweb.pl! Nie dajcie się zmylić naszej nieco mniejszej aktywności na blogu – cały czas pracujemy nad rozwijaniem serwisu a także dostępnych materiałów. Przypominam, że aktualne wiadomości znajdziecie także na naszych profilach na:

Zawsze aktualne nowości znajdziecie także na stronie z Newsami (możecie też na niej zasubskrybować kanały RSS): http://eduweb.pl/nowosci/

W najbliższych miesiącach możecie spodziewać się wielu ciekawych premier na eduweb.pl. Jeszcze w tym miesiącu wydamy trzy kolejne kursy (premiera 29.07) będące kompilacją najlepszych Warsztatów Eduweb Live z zakresu Photoshop oraz Webdevelopment’u. Część projektowania stron WWW podzieliliśmy na dwa obszerne materiały, z których jeden koncentruje się na technologiach front-end jak HTML, CSS, JavaScript, jQuery, drugi natomiast na części serwer-side oraz PHP. Są to kursy:

 • Photoshop The Best Of – 29.07
 • Tworzenie Stron WWW – Wybrane Warsztaty cz. 1 – 29.07
 • Tworzenie Stron WWW – Wybrane Warsztaty cz. 2 – 29.07

W przygotowaniu mamy także kolejne materiały, które będą sukcesywnie ukazywać się na eduweb.pl. Są to między innymi kursy Office – w tym Excel oraz Office 365, które ukażą się już niebawem, jak również kurs preprocesorów CSS – Sass i Less, który wydamy jeszcze w sierpniu. Następnie możecie spodziewać się długo wyczekiwanego kursu Wojciecha Magierskiego – Photoshop i ZBrush, który ukaże się na samym początku września. Pracujemy także nad rozszerzeniem ścieżki 3D o kursy zaawansowane Maya oraz długo wyczekiwany kurs Cinema 4D. Wydamy także serię kursów na temat popularnych frameworków w PHP jak Zend czy Symfony a także pracujemy nad kursami projektowania na urządzenia mobilne oraz social media. Oprócz tego, możecie liczyć na wiele niespodzianek i zmian w samym serwisie, a po wakacjach kolejna, prawdziwa rewolucja na eduweb.pl. Szczegóły już wkrótce! :)

Harmonogram kursów, który może ulec zmianie publikujemy na forum: http://forum.eduweb.pl/nowe-kursy-harmonogram-t553.html

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

 

 • Świetnie, czekałem na paczkę zbiorczą z eduweb live na temat serwer-side i PHP, i się w końcu doczekałem :P

 • Możecie być pewni, że Wasze zdanie ma kluczowe znaczenie przy opracowywaniu kursów i planowaniu premier. Także informujcie nas na bieżąco o tym, czego chcecie dowiedzieć się na eduweb.pl a my będziemy konsekwentnie realizować kolejne materiały :) Niekiedy potrzebujemy na to trochę czasu ale to wszystko w celu zapewnienia Wam wysokiej jakości. Będę informował na bieżąco – stay tuned!

  Pozdrawiam,
  Grzegorz

 • Najbardziej czekam na kurs Cinema 4D, mam nadzieję, że będzie się cieszył największym zainteresowaniem, a tym samym będzie najbardziej rozwijany poziom kursów – zaawansowany i potem jeszcze wyżej. A może i jakiś nowy kurs z Aftera, ostatni kurs kreatywna rozwałka był genialny, mnsótwo ciekawej wiedzy no i te pluginy – mistrzostwo

 • Liczę najbardziej na na PHP Zend, Symfony oraz na wszystko co związane z kodowaniem stron, bo jeśli chodzi o grafikę to materiałów myślę, że i tak jest już sporo :) Mam nadzieję frameworki wyjdą w październiku lub listopadzie :D

 • Jak kolega wyżej -> frameworki, głównie zend, bo o nim w polskiej sieci jak na lekarstwo i mógłby być hicior (jest jedna książka z roku 2012, ale jest strasznie słaba i nie przebrnąłem, więc się męczyłem z manualem), po za php można by dodać jakieś info o bootstrapie (choć to za mało na jeden kurs, więc można by przyjrzeć się ogólnie frameworkom HTML 5).

 • Jak u Świetego Mikołaja. Proszę zapakować mi to i to, i jeszcze nie zapomnij przynieść Presta shop:)

 • Ja mam pytanie dotyczące InDesigna. Tzn czy jest w bliższych lub dalszych planach przewidziany kurs rozszerzający zakres podstawowy jaki został omówiony w kursie z EduWeb? Pytam, bo przydałoby się coś bardziej zaawansowanego w tematyce tego programu np. nie omawianie narzędzi, a bardziej skupienie się na optymalizacji pracy, jak pracować z InDesignem przy bardzo złożonych projektach, omówienie dość konkretnie tematyki XML w InDesign i pokazanie jakie można z tego tytułu czerpać korzyści, digital publishing itp.

 • Dołączam się do Nematode z pytaniem w kwestii InDesign.

 • Włąśnie zróbcie jakiś kurs średniozaawansowany do InDesign !

 • Tak – przewidujemy kontynuację InDesign i przygotowanie zarówno kursów bardziej zaawansowanych pod kątem DTP jak również związanych z publikowaniem na media cyfrowe i DPS. Zaglądajcie na stronę – mam nadzieję że wkrótce będę miał więcej dobrych informacji :)

  Pozdrawiam,
  Grzegorz Róg

 • Super, czekam na Symfony (2) :)

 • Witam,
  a czy będą dostępne może kursy o Moodle?

  Pozdrawiam :-)

  • Witam,

   Panie Kamilu nie mamy takich kursów w najbliższych planach, jednak jeśli więcej osób będzie chętnych – jak najbardziej postaramy się przygotować coś o Moodle :)

   Pozdrawiam,
   Grzegorz Róg

 • Witam !

  Czekam z niecierpliwością na kurs „Płatna reklama i Pozycjonowanie w praktyce”. Czy ten kurs na pewno się ukaże zimą i czy będzie omawiał najnowsze techniki pozycjonowania stron, zwłaszcza pisanych w HTML 5 ?

  • Panie Jacku, postaram się i zrobię wszystko żeby taki kurs się ukazał w tym roku. Na pewno będę pracował nad kursami promocji, może nie do końca w kontekście pozycjonowania, ale nowszych i bardziej skutecznych sposobów :) Proszę o cierpliwość.

   Serdecznie pozdrawiam,
   Grzegorz Róg

 • Panie Grzegorzu:
  opracowałem stronę (w technologii flashowej: photoshop – illustrator – flash catalyst) typu portfolio,
  na której mam zamiar umieścić sporo własnej muzyki. Znajomy pokazał mi kragmenty kursu podstaw z Flash catalyst, gdzie o imporcie muzyki jest wspomniane, ale do końca nie wyjaśnione. Chciałem ten kurs kupić, ale na obecnym etapie nic by mi chyba nie dał. Importowane do flasha Catalyst mp3-ki pojawiają sie w bibliotece, ale dotąd nie znalazłem sposobu, by je umieścić na stronie. Poradziłem sobie poprzez konwersję mp3 do f4v, ale to chyba nie o to chodzi. W którym kursie jest to wyjaśnione? Chętnie sobie dokupię.
  Pozdrawiam

  • Witam!

   Format f4v czy flv jak najbardziej jest odpowiedni jeśli chodzi o Catalyst – dobrze Pan kombinuje. Muzykę można w aplikacji po prostu przeciągnąć na timeline. Niestety z jej kontrolą nie jest już tak łatwo, w kursie omawiałem w zasadzie wszystkie podstawowe możliwości, żeby zrobić coś więcej trzeba skorzystać z Flash Builder i ew. do tych kursów mogę odesłać (http://eduweb.pl/kursy/flash-builder/flash-builder.html), jednak ostrzegam, że to już jest programowanie i zajmie to Panu zapewne trochę czasu, jeśli to tylko na potrzeby tego jednego zadania, raczej polecam skorzystać może z jakiegoś gotowego playera we Flashu i wyeksportowany swf zaimportować do Catalysta (też omawiane w kursie).

   Pozdrawiam i powodzenia!
   Grzegorz Róg

  • Dziękuję za szybka reakcję.
   Jeszcze taką miałem przygodę, iż przekopiowałem zawartość na serwer ale strona nie chciała się sama odpalić – okazało się, że trzeba plik Main.html przezwać na index.html – i poszło.
   Natomiast, Panie Grzegorzu, nie zamierzam kończyć na tym swojej przygody ze stronami internetowymi – wręcz przeciwnie: wręcz mnie wessało i patrze dalej. Bardzo daleko : ) . I wiele w tym, nie ukrywam, Pana zasługi.
   Na chwilę obecną chce usystematyzować i uzupełnić to, co już umiem, więc – Builder.

   Bardzo dziekuję i pozdrawiam

   Stanisław Szydło
   stanproject.pl

 • A ja pytanie z innej beczki, pojawią się jakieś kursy na temat nowych narzędzi w Adobe CC miedzy innymi Edge Refow i Edge Animate?

  • Tak Panie Krzyśku – będziemy dodawać nowe odcinki o Adobe CC na Eduweb Live jeszcze w czasie wakacji, w dalszych planach mamy trochę bardziej kompleksowy materiał z tego zakresu, proszę zaglądać na nasze strony :)

   Pozdrawiam,
   Grzegorz Róg

 • A ja chciał bym się dowiedzieć czy będą jakieś kursy dla programistów mobilnych.
  Głównie chodzi mi o IOS :)

  • Dołączam się do pytania. Czy będą jakieś kursy dotyczące platformy Apple ? MacOSX, programowanie na Macintosh jak i na iOS ?

 • Czy na EDUWEB pojawią się jeszcze w tym roku jakiekolwiek kursy programowania PC? Pana firma ma bardzo dobrze rozwinięte branże webmasteringu, webdesignu czy ogólnie grafiki, brakuje jeszcze do pełni szczęścia kursów programowania. Wydaje mi się, że na tle konkurencji EDUWEB wygrywa.

  Panie Grzegorzu, gdyby mógł Pan obiektywnie ocenić w skali A1-C2 – na jakim poziomie oceniłby Pan umiejętności kursanta, które zdobył ze wszystkich 6 dostępnych kursów Photoshopa?

 • Dołączam się do pytania. Czy będą jakieś kursy dotyczące platformy Apple ? MacOSX, programowanie na Macintosh jak i na iOS ?

 • Jak najbardziej, przewidujemy również kursy pod jabłuszko, programowania Mac OS i iOS. Prosimy tutaj o cierpliwość, na pewno jesienią będziemy na ten temat jeszcze informować.

  Pozdrawiam,
  Grzegorz Róg

 • Ja z niecierpliwością czekam na jakieś kursy programowania, np.:
  – ASP.NET MVC 4
  – tworzenie aplikacji mobilnych pod Win8
  – wzorce projektowe na przykładzie dowolnego popularnego języka (może poza PHP, dla mnie ten bezstanowiec [poza frameworkami będącymi kolejnymi warstwami abstrakcji] to nie jest język)
  – testowanie aplikacji (poczynając od tak podstawowych jak testy jednostkowe)
  – XAML

 • Witam,
  a czy jest w planach coś na temat biblioteki Backbone?

 • Witam, kiedy będzie zaktualizowany dział na forum: http://forum.eduweb.pl/nowe-kursy-harmonogram-t553.html ?
  Chodzi mi o dokładniejsze daty premiery nowych kursów.