Zrzut ekranu 2016-07-19 o 16.49.36

Witajcie!

Mam przyjemność zapowiedzieć kolejną wakacyjną Premierę na eduweb.pl. Tym razem do Waszej dyspozycji oddamy nowy materiał poświęcony modelowaniu 3D w ZBrush, czyli praktyczny kurs przeznaczony dla osób, które chciałyby nauczyć się modelowania postaci w jednej z najciekawszych aplikacji 3D na rynku. Kurs ZBrush – Techniki Modelowania Postaci pokazuje możliwości jakie posiada Zbrush, program głównie przeznaczony do modelowania organicznego, za pomocą którego Wojciech Magierski zbuduje całkowicie od zera model hard surfaceCałość kursu została podzielona na 3 działy. W pierwszym z nich omówimy modelowanie za pomoca polygroup, oraz wykorzystamy tą właśnie technikę, aby z bazowego meshu stworzyć postać robota.

W drugi dziale będziemy omawiać tworzenie insert brushy, które pomagają w dodawaniu detali do powierzchni modelu, następnie zrobimy swój własny insert brush w oparciu o mesh, który będziemy modelować niezależnie.

Następnie przejdziemy do części poświęconej renderowi, zajmiemy się przygotowaniem oraz przypisaniem materiałów do poszczególnych elementów modelu. W kolejnym kroku przejdziemy również do Modo, gdzie będziemy tworzyć shadery i oświetlać scenę.

Po obejrzeniu kursu będziesz mógł własnymi siłami przygotować model hard surface, a to wszystko w nieporównywalnie krótszym czasie w stosunku do innych softów 3D. Pod kątem koncepcyjnym czas jest najważniejszy, artysta mając w głowie wizję czy też pomysł, nie może pozwolić sobie na to aby jego kreatywność została powstrzymana przez brak możliwości szybkiej zmiany, czy modelowania elementów – to właśnie jedna z największych zalet ZBrusha.

Zobacz model, jaki wykonamy w trakcie trwania kursu:
https://www.behance.net/gallery/32043821/Legion

Autorem tego kursu nie mógł być nikt inny, jak Wojciech „m4gik” Magierski – znany już Wam z wielu kursów na eduweb.pl, w tym takich unikatowych materiałów jak Kurs Photoshop Masterclass czy Kurs Photoshop i ZBrush.

Do usłyszenia już niedługo, bo w najbliższy poniedziałek – 25 lipca!

Serdecznie pozdrawiam,
Aleksander Martyniak

  • and

    Bardzo fajna grafika, jeżeli taki projekt będzie tworzony w tym kursie – to niesamowicie dla kurstanow. :) Choć prywatnie czekam na node, javascriptowe i inne z tej kategorii. :)