Microsoft właśnie ogłosił, że technologia .NET będzie teraz dostępna jako projekt Open Source, także na platformy Mac i Linux. Projekt można znaleźć na GitHub, a co ciekawsze, Microsoft wypuścił także nową, darmową wersję flagowej aplikacji do authoringu aplikacji .NET, Visual Studio Community 2013, dzięki której będzie można za darmo pisać aplikacje na wszystkie platformy. Już wkrótce zostaną opublikowane kolejne .NETowe platformy oraz biblioteki.

Ciekawy kierunek Microsoft

Microsoft, po przejęciu sterów przez nowego CEO – Satya Nadella, obrał wyraźnie niezwykle ciekawy i rozwojowy kierunek. Zamiast koncentrować wszystkie siły na rozwoju systemu operacyjnego Windows, M$ zdaje się dostrzegać ogromny potencjał w ich flagowych technologiach i aplikacjach – takich jak Office czy platforma .NET.

Moje zdanie?

W mojej ocenie bieżące zmiany i nowości w Microsoft to świetny kierunek – gigant z Redmond wyraźnie zauważył potencjał nie tyle w konkurowaniu na coraz to lepszy sytem operacyjny (niezbyt skuteczna strategia w obliczu możliwości, że za jakiś czas systemy będą dostarczane za darmo) ile w rozwijaniu świetnych produktów także na konkurencyjnych platformach. Dobrze kojarzone, jakościowe produkty to np. Office, którego nowa wersja pojawiła się właśnie za darmo na iPady i zgarnia rewelacyjne recenzje, a już wkrótce zapewne zobaczymy też nowe wersje Office’a na Mac OS. Platforma .NET oraz, w mojej ocenie, najlepsze narzędzia developerskie i świetna społeczność – jako technologie Open Source, cross-platformowe, to kolejny genialny pomysł.

Jeśli już jesteśmy przy w/w technologiach, zachęcam Was do zapoznania się z naszymi nowymi kursami – Kursem Produktywności i OneNote (za darmo na PC, Mac, nowa aplikacja iPad!), oraz nowym kursem ASP.NET MVC jak również Kursem Programowania w C#.

Już bardzo niedługo do Waszej dyspozycji oddamy także zaawansowany kurs ASP.NET MVC! Zatem jest na co czekać.

Tak trzymać Microsoft! A Wy co myślicie na ten temat?

Pozdrawiam,
Grzegorz Róg

  • Witam,

    na kiedy planowane jest wypuszczenie kursu zaawansowanego ASP.NET MVC?
    Czy planowane jest wydanie kursu, który będzie zawierał opis tworzenia całego serwisu?