Adobe zintegrowało serwis photoshop.com z narzędziem Photosop Express, które daje możliwość edycji fotografii on-line. Nie ma tu mowy o zaawansowanych narzędziach, znanych z Photoshop’a CS4 czy nawet Photoshop Elements, ale w przeglądarce mamy możliwość między innymi przyciąć czy obrócić zdjęcie, poprawić jego kontrast i kolory czy zastosować podstawowe filtry.

Gdy już mamy gotowe zdjęcie, możemy je opublikować w serwisie photoshop.com. Wystarczy założyć darmowe konto, dzięki któremu do naszej dyspozycji zostanie oddane 2GB przestrzeni dyskowej. Naszą galerię możemy udostępnić oglądającym z całego świata, lub ograniczyć ją tylko do wglądu znajomych czy rodziny. Mamy także możliwość przeglądania setek galerii pozostałych użytkowników, dostęp do materiałów i tutoriali.

Możemy także wykupić (za $49,99 rocznie) płatny dostęp do serwisu powiększający do 20GB przestrzeń dyskową a także oferujący automatyczny backup zdjęć oraz dostęp do darmowych zdjęć i grafik.

Ciekawostką są prace nad wersją photoshop.com na urządzenia mobilne jak telefony komórkowe czy palmtopy. Wersja beta jest już dostępna na Adobe Labs (http://labs.adobe.com/technologies/photoshopmobile/)

  • Zacznę pracować z programem