Witaj,

mam przy­jem­ność zapro­sić Cię na pre­mierę Kursu Typograficzne Wyzwania – Kreatywne Projekty Graficzne, który od dziś jest dostępny na:

https://eduweb.pl/kursy/grafika/typograficzne-wyzwania-kreatywne-projekty-graficzne.html

Ten kurs to swoiste best-off typograficznych warsztatów na eduweb.pl i najlepszy materiał, po jaki powinieneś sięgnąć jeśli interesują Cię tajniki kreatywnej typografii. Dowiesz się z niego jak krok po kroku budować efektowne kompozycje w ulubionych aplikacjach graficznych. Każdy projekt będziemy rozpoczynać od dobrania odpowiednich krojów pisma w oparciu o epoki historyczne czy przeznaczenie projektu. Pokażemy Ci różne style w typografii, od stylu vintage, art deco, przez średniowieczny, aż po typografię nowoczesną.

Zobaczysz jak wyszukiwać odpowiednie fonty pasujące do danego projektu, a następnie pracując z Photoshopem dobierzemy odpowiednie kolory i krok po korku stworzymy ornamenty, pasujące do charakteru i kształtu liter. Michał Wedlechowicz przedstawi Ci również kilka trików w Adobe Illustrator, które sprawią, że projekt będzie wyglądał estetycznie i profesjonalnie.

W trakcie kursu użyjemy również aplikacji Affinity Designer do zbudowania abstrakcyjnej nowoczesnej ilustracji typograficznej, modyfikując wektorowo krój pisma. Dowiesz się jak stworzyć efekt 3D danego kroju pisma tak, aby kompozycja wyglądała niezwykle efektownie. Uwaga! Przewidzieliśmy też materiał bonusowy, który może mieć zastosowanie do tworzenia projektów opakowań produktów. Nauczysz się nietypowej umiejętności – teksturowania tekstu z użyciem skórki pomarańczy w Adobe Photoshop.

Sprawdź co znaj­dziesz w Kur­sie:

  • Wybór odpowiednich fontów
  • Epoki historyczne w typografii
  • Fonty płatne i darmowe
  • Witryny z potrzebnymi zasobami
  • Dobór koloru do liter i tła
  • Tworzenie kreatywnego efektu cieni
  • Ramki, glify i ornamenty.
  • Efekty i filtry w Photoshop

Kurs jest zbiorem warsztatów przeznaczonym dla osób, które znają podstawy aplikacji Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Lekcje prowadzone są jednak w taki sposób, aby zarówno osoby początkujące, jak i te bardziej zaawansowane mogły znaleźć wiele przydatnych zagadnień, dzięki którym będą mogły rozwinąć swoje umiejętność dotyczące zasad typografii i dobierania fontów.

 Szcze­gó­łowy opis Kursu i dar­mowe lek­cje znaj­dzie­cie na stro­nie:

https://eduweb.pl/kursy/grafika/typograficzne-wyzwania-kreatywne-projekty-graficzne.html

Gorąco zachę­camy do zapo­zna­nia się z Kur­sem!