Witaj,

na eduweb.pl swoją premierę ma dziś wyczekiwany Kurs Vue.js od Podstaw. Znajdziesz go pod adresem:

https://eduweb.pl/kursy/javascript/vuejs-od-podstaw.html

Znajomość Vue.js, obok takich frameworków jak Angular czy React, jest coraz bardziej pożądana na rynku pracy. Jego zaletą jest przede wszystkim szybkość działania, łatwość użycia i niewielka objętość. Sami twórcy określają to narzędzie jako The Progressive JavaScript Framework. Oznacza to, że nie musisz korzystać ze wszystkich możliwości jakie Vue oferuje od razu, lecz z czasem sięgać po te funkcjonalności, które wspomogą Twoją aplikację. Głównym zadaniem Vue.js jest renderowanie widoku aplikacji internetowej i reagowaniu na zmiany w danych. Nie znajdziemy tu mnóstwa niepotrzebnych funkcji, które obciążają aplikację, co jest jego wielką zaletą.

W kursie dowiesz się jakie wersje Vue są dostępne, jak poprawnie dodać ten framework do swojej aplikacji, a także jak postawić z jego pomocą swoje pierwsze kroki. Omówimy dokładnie jak Vue zarządza danymi, jak wyświetlać je w widoku aplikacji, jak korzystać z pętli czy instrukcji warunkowych. Poznasz sposoby przypisywania obsługi zdarzeń do elementów HTML, możliwość dynamicznego przypisywania styli czy klas CSS, animowania elementów czy pracy z formularzami.

Istotnym tematem, który również dogłębnie poruszymy, będzie praca z komponentami. Możliwość ta sprawia, że budowanie bardziej zaawansowanych aplikacji internetowych staje się dużo prostsze. Zobaczysz jak zarejestrować własny komponent, jak przypisać mu szablon oraz logikę, a na koniec jak osadzić go na stronie, przekazując do wewnątrz odpowiednie dane. Na tym etapie poruszymy również kwestię pracy z vue-cli, czyli oficjalnym narzędziem od Vue, które pozwala szybko tworzyć pliki startowe kolejnej aplikacji, uruchamiać serwer, ale przede wszystkim pracować z plikami w formacie .vue, za pomocą których dzielimy aplikację na poszczególne komponenty.

Oprócz dokładnego omówienia wszystkich niezbędnych bloków budulcowych tego frameworka, poznasz również dodatki takie jak vue-router czy axios. Zdobytą wiedzę wykorzystamy oczywiście do stworzenia kilku praktycznych projektów, które pokażą Ci w jaki sposób poszczególne elementy tej układanki połączyć w funkcjonalną całość. Zbudujemy nowoczesną aplikację, wykorzystując najnowszy zapis ES6 i workflow stworzony z użyciem vue-cli. Projektem tym będzie Slideshow, a więc galeria zdjęć.

Sprawdź co znajdziesz w Kursie:

  • Najważniejsze koncepcje Vue
  • Praca z szablonami
  • Reagowania na akcje użytkownika
  • Praca z klasami i stylami CSS
  • Obsługa formularzy
  • Tworzenie animacji
  • Własne komponenty
  • Nowoczesny workflow

Czy Kurs jest dla mnie?

Kurs ten jest dla wszystkich osób, które znają już język JavaScript i sposoby na pracę z Obiektowym Modelem Dokumentu. Aby go rozpocząć, nie jest wymagana znajomość innych frameworków, ale taka wiedza na pewno nie zaszkodzi, a pomoże lepiej zrozumieć te zagadnienia, które są dla nich wspólne. Nie jest również wymagana wiedza z zakresu EcmaScript 6 czy Webpack’a, lecz na pewno będzie pomocna w ostatnim rozdziale tego kursu. Nieważne zatem czy Vue.js będzie pierwszym frameworkiem, który poznasz, czy będzie to odskocznia od React’a czy Angulara – na pewno to narzędzie Cię zaskoczy!

Opis Kursu i darmowe lekcje znajdziesz na stronie:

https://eduweb.pl/kursy/javascript/vuejs-od-podstaw.html

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z Kursem!