Witajcie,

Mam dla Was kolejne dobre wiadomości. Już w najbliższy poniedziałek, 24.06, na eduweb.pl dostępny będzie nasz najnowszy materiał, czyli kurs Autodesk Maya – Techniki Pracy. Maya to obok 3ds Max najbardziej popularna aplikacja do pracy z grafiką 3D, dająca wręcz niewyobrażalne możliwości i znajdująca zastosowanie w profesjonalnych produkcjach, grach, filmach czy reklamach. Obecnie coraz częściej wykorzystujemy 3D również w grafice, ilustracji, czy tworząc wizualizacje i czołówki, również mające zastosowanie w sieci.

Znajomość technik 3D jest nie tylko atutem, ale coraz częściej wymogiem klientów przy różnego rodzaju zleceniach. Ponieważ sama praca z 3D to bardzo złożony proces, w kursie znajdziecie szczegółowe omówienie interfejsu Maya, podstawowych narzędzi, jak również najlepszych technik pracy związanych z modelowaniem, oświetleniem czy renderowaniem gotowych scen w Maya. Dowiesz się także jak uzyskać jak najlepszy finalny efekt w Twoich kompozycjach a w procesie postprodukcji wykorzystamy Adobe After Effects!

Kurs prowadzony jest przez znakomitego eksperta-praktyka w dziedzinie 3D, Macieja Benczarskiego, który na co dzień tworzy i pracuje przy projektach dla największych firm. Jak zwykle poza solidną porcją teoretycznej wiedzy, możecie spodziewać się masy praktycznych wskazówek oraz technik, które płyną z doświadczenia oraz codziennej pracy w Maya. W kursie nie zabraknie także praktycznego projektu, który wykonamy w Maya od podstaw. Stworzymy między innymi spot reklamowy, w którym wykorzystamy wiedzę zdobytą w kursie. Rezultat możesz zobaczyć poniżej:

Kurs przeznaczony jest dla osób, które zaczynają od podstaw przygodę z 3D i programem Autodesk Maya. Jednak poza omówieniem niezbędnych podstaw, w kursie koncentrujemy się na praktycznych przykładach oraz esencji pracy z tą rewelacyjną aplikacją 3D, zatem również osoby średnio zaawansowane znajdą w nim coś dla siebie.

Do usłyszenia już w poniedziałek na eduweb.pl!

Pozdrawiam,
Grzegorz Róg

 • Fajnie, że coś ruszyło z 3d, tylko czy nie lepiej rozwijać kursy 3ds maxa ? Z tego co się orientuje Maya jest najtrudniejsza do nauki jeżeli chodzi o programy 3d (Maya, 3ds max, Cinema4d). Fajnie jakby był jakiś program 3d rozwijany tak jak Photoshop, w którym od podstaw mogę zacząć a skończyć na zaawansowanym kursie. Jaką mam pewność, że po zakupie tego kursu jeszcze coś będzie na temat tego programu na Eduweb ?

 • Na temat Maya na pewno będziemy mieli jeszcze dużo materiałów, także o to proszę się nie martwić. Sam kurs Technik Pracy omawia już wiele zagadnień a bardziej zaawansowane kursy będziemy starali się wydawać sukcesywnie. Na eduweb.pl będą także inne materiały – do 3ds Max, Cinema 4D czy ZBrush. Są to na tyle specyficzne narzędzia, oferujące ciekawe funkcjonalności, że warto poznać chociaż ich podstawy a następnie rozwijać umiejętności w wybranej aplikacji.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Grzegorz Róg

  • Świetna wiadomość :) Wiadomo, że najważniejszy jest dla początkującego kurs podstawowy by łatwo „wejść” w program, bo później samemu możemy eksperymentować i rozwijać swoje umiejętności.
   W takim razie czekam do poniedziałku:)

 • Czy ten kurs przyda się osobie, która nie zajmuje się tym codziennie? Szukam programu w którym do filmów mógłbym dokładać elementy graficzne. Nie chce spędzać nad tym dużo czasu. Raczej hobbystycznie niż zarobkowo.