Marketing i Biznes

10 portali dla designerów – cz. II

W poprzedniej części naszego zestawienia narzędzi i portali dla designerów przygotowaliśmy dla Was strony z szablonami oraz generatory palet kolorystycznych. W tym tygodniu przejdziemy…

W poprzedniej części naszego zestawienia narzędzi i portali dla designerów przygotowaliśmy dla Was strony z szablonami oraz generatory palet kolorystycznych. W tym tygodniu przejdziemy do portali z ciekawymi i łatwo dostępnymi fontami oraz ikonami, na których skorzystają Wasze projekty.

Fonty


Sami o sobie piszą – utopia darmowych fontów. Na Font Squirrel znajdziecie darmowe do komercyjnego zastosowania fonty o wysokiej jakości. Możecie przeglądać najpopularniejsze lub najnowsze propozycje, a ciekawą, dodatkową funkcją jest identyfikacja fontu na podstawie wgranego screena. Oprócz tego portal posiada również dość rozbudowaną funkcję socjalną – FontTalk, gdzie userzy mogą pomagać sobie w okołotypograficznych problemach. Nie polecamy tylko zakładki z blogiem, bo ostatni wpis pochodzi z 2016 roku. 😉


My Fonts jest największą i najpopularniejszą bazą zarówno bezpłatnych, jak i płatnych fontów. W katalogach tej witryny znajdziecie przeszło 130 000 ciekawych propozycji, a liczba ta cały czas rośnie. Przeglądaj też najciekawsze promocje do -90% na wybrane pakiety oraz forum i bloga.

Ikony


Ikony to często niezbędny element udanego projektu – ale znalezienie korzystnego i estetycznego zestawu może być czasochłonne. Na FlatIcon znajdziesz ponad 1419000 ikon wektorowych w prawie 30 tys pakietów. Znajdziesz pakiety przygotowane pod ecommerce, sport, branżę beauty, restauracje oraz o wiele więcej. Dodatkowym plusem jest edytor ikon.


Icon Finder to kolejny z portali, na którym znajdziesz zarówno płatne, jak i bezpłatne ikony do użytku komercyjnego i prywatnego. Możesz korzystać z wygodnego edytora, a dodatkowo – z okazji Walentynek możecie skorzystać teraz ze zniżki 50% na pierwszy miesiąc subskrypcji.


Na Icons8 znajdziesz ponad 86 tysięcy ikon w dowolnym formacie, rozmiarze i kolorze. Czekają na Ciebie ikony social media, na przykład Facebooka, Twittera czy YouTube, ciekawe strzałki, podstawowe ikony ustawień, telefonu albo strony głównej… A jeżeli brakowałoby Ci czegoś konkretnego, po prostu – wyślij bezpłatne zapytanie. (Dostępne są też animowane ikony, biblioteka zdjęć, ilustracji oraz biblioteka dźwięków!)

Macie swoje typy, o których tu nie wspomnieliśmy? Niedługo przygotujemy dla Was również zestawienie najczęściej wykorzystywanych i najwygodniejszych edytorów kodu oraz przydatnych dla webdesignera oraz webdevelopera wtyczek.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Darmowe

10 portali dla designerów – część I

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Nowości

[PREMIERA] Pakiet kursów InVision już na eduweb.pl!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności