Flash

3D we Flash’u CS4

Narzędzia 3D we Flashu to jeden z powodów, dla którego zdecydowanie warto przesiąść się na najnowszą wersję opatrzoną symbolem CS4. Dzisiaj jestem pewien, że…

Narzędzia 3D we Flashu to jeden z powodów, dla którego zdecydowanie warto przesiąść się na najnowszą wersję opatrzoną symbolem CS4. Dzisiaj jestem pewien, że razem z nowym, rewolucyjnym modelem animacji będą stanowić nową jakość w internecie. Wszystkie nowe narzędzia omawiam w kursie Flasha CS4, który już wkrótce pojawi się na eduweb.pl.

Czym właściwie jest 3D we Flashu?

Nie należy się tu spodziewać możliwości, jakie dają nam zaawansowane programy jak 3Dsmax. Flash oferuje dwa nowe narzędzia – 3D Rotation Tool, oraz 3D Translation Tool. Z ich pomocą będziemy mogli zmodyfikować obiekty 2D w przestrzeni 3D, czyli z możliwością operacji na osi z. Wyobraź sobie kartkę papieru, którą obracasz przed sobą patrząc na nią z różnych perspektyw – tak właśnie działa 3D we Flashu.

Co możemy przekształcać w przestrzeni 3D?

Flash daje nam możliwość zastosowania narzędzi transformacji 3D do dowolnego symbolu typu Movie Clip. To bardzo dobra wiadomość. Po pierwsze dlatego, że w klipie możemy osadzić właściwie wszystko, włączając w to bitmapy a nawet video, które możemy następnie modyfikować w przestrzeni 3D. Co więcej, do MC ma zastosowanie nowy, rewolucyjny model animacji, a więc i panel Motion Editor. Uzyskujemy więc kontrolę nad wszystkimi aspektami animacji 3D!

Więcej możliwości?

Tylko pozornie Flash oferuje mniej możliwości niż chociażby Adobe Photoshop CS4 w wersji Extended z tego powodu, iż nie można do niego załadować modeli 3D przygotowanych na przykład w Maxie czy Mayi. Z pomocą przychodzi nam Papervision wraz z bardziej zaawansowanymi narzędziami. Możliwości tej technologii możecie zobaczyć na blogu Bartka Drozdza.

Co dalej?

Omówienie podstawowych narzędzi 3D znajdziesz w kursie Flasha CS4, który już wkrótce ukaże się na eduweb.pl! Oprócz nowych możliwości transformacji na osi z w kursie omawiam także inne niesamowite narzędzia Flasha CS4 jak Bone Tool czy Deco Tool, a przede wszystkim nowy, fantastyczny model animacji!

Do usłyszenia niebawem,

Grzegorz Róg

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Fotografia i Photoshop

Kurs ZBrush i Substance Painter już na eduweb.pl!

Nowości

Kurs Principle – Projektowanie Interakcji już dostępny!

Nowości

Kurs ZBrush – Techniki Modelowania Postaci już dostępny!

Witajcie! Mamy ogromną przyjemność zaprosić was na długo wyczekiwaną premierę kursu ZBrush - Techniki Modelowania Postaci! Od dnia dzisiejszego jest dostępny na: Kurs ZBrush - Techniki Modelowania Postaci…

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności