Nowości

5 funkcji, dla których warto przesiąść się na aplikacje Affinity!

Już 10 października startuje nasze duże, bezpłatne wydarzenie online – Tydzień z Affinity! W trakcie wydarzenia poznasz szereg aplikacji Affinity i dowiesz się jak…

Już 10 października startuje nasze duże, bezpłatne wydarzenie online – Tydzień z Affinity!

W trakcie wydarzenia poznasz szereg aplikacji Affinity i dowiesz się jak w nich pracować – tworzyć ilustracje, projekty do druku, pracować z fotografią i wiele więcej! 

Co wyróżnia aplikacje Affinity? To świetna, tańsza alternatywa dla narzędzi od Adobe. Z roku na rok bardzo rosną na popularności wśród grafików, którzy doceniają szereg ich funkcjonalności, atrakcyjną cenę i to, jak intuicyjne oraz wygodne w obsłudze są. 

Jakie aplikacje poznamy? W trakcie Tygodnia z Affinity omówimy takie narzędzia jak Affinity Designer, Affinity Photo oraz Affinity Publisher. 

➡ Streamujemy na żywo nasze najlepsze kursy z Affinity 
➡ Weźmiesz udział w QA 
➡ Zainspirujesz się wieloma praktycznymi projektami

Dołącz do bezpłatnego wydarzenia – obowiązuje rejestracja!

Dlaczego warto poznać narzędzia Affinity?

1. Model kadrowania obiektów

Funkcja „Make Clipping mask”, jaką znamy z Illustratora, w aplikacjach od Serif Labs działa dużo sprawniej.

Jeśli cenisz sobie wygodę w pracy i ograniczone ilości „klikania”, to aby w Affinity Designer, Photo, czy Publisher wkadrować jeden obiekt w drugi – wystarczy jedna prosta operacja w panelu „layers”.

Przesuwam jeden obiekt pod drugi, tak, aby zostały wyświetlone kaskadowo na warstwach… i już.

W Adobe Illustrator jest to dużo bardziej skomplikowana operacja: należy zaznaczyć dwa obiekty (przy czym trzeba upewnić się, że obiekt, który ma być maską jest wyżej w stosie warstw), następnie wybieramy prawy klawisz myszy i z wyświetlonego menu klikamy „Make clipping mask”.

Narzędzia Affinty oferują dużo wygodniejsze rozwiązanie, dzięki któremu możemy szybko kadrować liczne tekstury bitmapowe do wnętrza obiektów wektorowych. Brawo Serif Labs!

2. Wektorowe obiekty specjalne

Od początku istnienia aplikacji Affinity Designer zachwalaliśmy ten zestaw narzędzi, który dostępny jest w lewej belce narzędziowej.

Każdy z obiektów specjalnych takich jak np: gwiazda, tryb, romb, ciastko ma dodatkowe uchwyty do modyfikacji kształtów.

Możemy sterować ilością boków, ramion gwiazdy, ilością czy głębokością zębów trybu. Każdy z takich obiektów ma kilka różnych właściwości do modyfikowania przy pomocy prostych suwaków.

Dzięki temu w prosty sposób można uzyskać kreatywne kształty wektorowe bez potrzeby wprowadzania wielu transformacji.

3. Inpainting brush w Affinity Photo 

Jeśli pracujesz ze fotografią i retuszujesz zdjęcia w Affinity Photo, to koniecznie musisz wypróbować inpainting brush.

Jest to świetny, inteligentny pędzel, który pozwala na szybkie wymazanie niechcianych elementów na zdjęciu.

Nieoceniona pomoc przy usuwaniu niedoskonałości skóry, czy elementów otoczenia. To pędzel, któremu nie trzeba pokazywać skąd ma pobrać piksele, aby zastąpić niechciane obszary – sam świetnie daje sobie z tym radę!

4. Aktywne filtry

W Photoshopie po nałożeniu filtrów na zdjęcie nie mamy możliwości powrotu do pierwotnego wyglądu fotografii, lub zmiany ustawień danego filtra. Chyba, że obraz nad którym pracujemy przekonwertujemy na warstwę inteligentną.

W Affinity Photo nie ma takiej potrzeby, ponieważ ta aplikacja posiada inteligentne filtry, które w każdej chwili możemy zdjąć ze zdjęcia, lub zmienić ich ustawienia.

Aby mieć do nich dostęp przechodzimy do menu głównego aplikacji, wybieramy Layer, a następnie New Live Filter Layer. Dzięki temu do warstwy ze zdjęciem zostanie podpięta warstwa z filtrem, którego ustawienia w każdej chwili możemy zmienić lub całkowicie go usunąć.

5. Symbole

Symbole w Affinity Designer to kolejna ważna i świetnie działająca funkcjonalność. Każdy obiekt, lub grupę obiektów możemy przekonwertować na symbole przy pomocy okna „Symbols”.

Następnie kiedy na stronie dokumentu powielimy symbol, wystarczy, że klikniemy dwukrotnie lewym klawiszem myszy na jedną z instancji (kopie symbolu), a każda wprowadzona modyfikacja zostanie w inteligentny sposób naniesiona na pozostałe instancje.

Tyczy nie to również przemieszczania symbolu, jego właściwości graficznych, czy skalowania, które odbywa się w sposób proporcjonalny.

Chcesz poznać więcej funkcjonalności narzędzi Affinity i przekonać się o tym, jak wykorzytać je w swojej codziennej pracy? Zarejestruj się na bezpłatne wydarzenie!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

Nasz Manifest

Programowanie i WWW

Nowości w ES2021

W tym roku w ECMAScript pojawiło się kilka zmian, które zasługują na uwagę. Z jednej strony z pewnością usprawnią pracę a z drugiej ich nieznajomość może mieć…

Marketing i Biznes

Newsletter UI & UX #6 – Jak przygotować się do mastermindu?

Aż 80 osób zgłosiło się do mastermindów w ramach Ahoy – niesamowicie nas to cieszy! Nie spodziewaliśmy się aż tylu uczestników. Aga i Paulina miały nie lada…

Fotografia i Photoshop

Fotografia to najlepsze czym możesz się zająć!

Jest mnóstwo zawodów na świecie, ale w mojej ocenie, fotografia zdecydowanie przoduje, jeśli chodzi o satysfakcję z pracy. Skąd takie przemyślenia? Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś marzył…

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności