Darmowe

Najlepsze darmowe ikonki

Na pewno wielokrotnie przeszukiwałeś sieć aby znaleźć atrakcyjne ikonki na swoją stronę czy do swojego bloga. Większość ikonek dostępnych w sieci jest płatna, jednak…

Na pewno wielokrotnie przeszukiwałeś sieć aby znaleźć atrakcyjne ikonki na swoją stronę czy do swojego bloga. Większość ikonek dostępnych w sieci jest płatna, jednak jeśli się dobrze poszuka, można trafić na bardzo ciekawe, darmowe zasoby.

W tym artykule zebrałem dla Was linki do ciekawych, moim zdaniem, ikonek, z których wszystkie są darmowe, część z nich możesz używać bez żadnych ograniczeń, niektóre są udostępniane w ramach licencji Creative Commons, co oznacza, że możesz kopiować oraz rozpowszechniać ikonki, jednak powinieneś:
• Utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę lub Licencjodawcę
• Nie wolno używać tego utworu do celów komercyjnych.
• Nie wolno zmieniać, przekształcać ani tworzyć nowych dzieł na podstawie tego utworu

W rzeczywistości zatem wystarczy umieścić w stopce informacje o autorze ikonek, najczęściej można także napisać do autora, który może wyrazić zgodę na wykorzystanie pracy w sposób inny niż w licencji.
Oto najciekawsze ikonki, które znalazłem – zacznę od serwisów, w których możesz przeszukiwać wiele zbiorów, niżej przedstawię najlepsze moim zdaniem wybrane ikonki:

FreeIconsWeb http://www.freeiconsweb.com/

Ikonki

FreeIconsWeb to zbiór rozmaitych ikonek, wśród których możesz wyszukać prawdziwe perełki. Wbrew nazwie serwisu nie wszystkie zbiory są darmowe, ale jest to jasno określone. Jest to serwis na którym możesz także zaczerpnąć nieco inspiracji.

Pixel Girl http://www.pixelgirlpresents.com/icons.php?cat=

Ikonki

Znajdziesz tu wiele bardzo ciekawych ikonek, z reguły przedstawiających postacie, możesz je pobrać bezpośrednio ze strony, zwykle w archiwum znajduje się także plik readme z licencją. Duża część ikonek jest darmowa.

Bright! http://min.frexy.com/article/bright_a_free_icon_set/

Ikonki

Ten zestaw zawiera aż 148 stylowych ikonek w formacie wektorowym, co oznacza, że możesz z nich korzystać zarówno w projektach webowych jak i zastosowaniach do druku. Co więcej, ikonki są całkowicie darmowe zarówno do użytku prywatnego jak i komercyjnego, autor ewentualnie prosi o link na jego stronę, lecz nie jest to konieczne.

Smashing Royal Icon Set http://www.smashingmagazine.com/2008/06/20/smashing-royal-icon-set/

Ikonki

Ikonki zaprojektowane przez Artua Design Studio dla Smashing Magazine. Zawiera 6 ikonek w różnych rozmiarach, których możesz używać zarówno komercyjnie jak i niekomercyjnie, bez żadnych ograniczeń.

Ikonki wybrane z DeviantArt http://www.noupe.com/freebie/40-extremely-beautifull-icon-sets-hand-picked-from-deviantart.html

Ikonki

Sprawdź koniecznie ten link i zobacz najciekawsze darmowe ikonki na DeviantArt!

Ikonki wybrane z DeviantArt http://www.webappers.com/2008/02/12/webappers-released-free-web-application-icons-set/

Ikonki

Zestaw 20 bardzo ciekawych ikonek a’la 3D, z których możesz korzystać w ramach licencji Creative Commons.

Glossy Bloging Icon Set http://www.blogperfume.com/free-glossy-blogging-icons-set-for-bloggers/

Ikonki

Ikonki specjalnie dla osób, które prowadzą swoje blogi. Oczywiście możesz je także wykorzystać w innych projektach, ikonki na licencji Creative Commons.

Tango Icons http://tango.freedesktop.org/Tango_Icon_Library

Ikonki

Tango to projekt który polega na stworzeniu ogromnej bazy ikonek do darmowego użytku w celu unifikacji interfejsów popularnych webowych aplikacji. Ponieważ są na licencji CC, możesz ich dowolnie używać w swoich projektach.

Agonyx http://iconfactory.com/freeware/preview/agonyx

Ikonki

Bardzo sympatyczny zestaw darmowych ikonek ok IconFactory. Jeśli przejrzysz ich stronę, znajdziesz wiele więcej darmowych ikonek.

IconBuffet http://www.iconbuffet.com/freedelivery/packages

Ikonki

Na IconBuffet znajdziesz stosy ciekawych ikonek. Jeśli zapiszesz się na listę, będziesz co jakiś czas otrzymywał darmowe zestawy ikonek. Na forum IconBuffet możesz także wymieniać się zestawami, które już masz z innymi użytkownikami.

Mini Icons http://famfamfam.com/

Ikonki

FamFamFam to jedno z najbardziej popularnych źródeł mini-ikonek. Znajdziesz to ich naprawdę mnóstwo. Przydadzą się zarówno na stronę internetową, jak i przy tworzeniu desktopowych aplikacji. Licencja CC.

3D Cartoon Icon Set http://deleket.deviantart.com/art/3D-Cartoon-Icons-Pack-41377144

Ikonki

Ogromny zbiór ponad 100 ikonek prezentujących głównie ikonki związane z popularnym oprogramowaniem, warto przejrzeć, licencja CC.

Vista Inspirate http://ipholio.deviantart.com/art/Vista-Inspirate-For-Windows-38113566

Ikonki

Zestaw ikonek znaleziony w serwisie DeviantArt – obowiązkowa witryna do przejrzenia, jeśli poszukujesz ciekawych ikonek i grafik. Większość rzeczy na DA jest na licencji Creative Commons lub zupełnie darmowych. Nawet jeśli nie można korzystać z grafik, często autorzy udostępniają pliki źródłowe a więc można podejrzeć jak co jest zrobione.

Milky Icon Sets – http://min.frexy.com/article/milky_a_free_vector_icon_set_part_1/

Ikonki

Kolejny zestaw darmowych ikonek, do wykorzystania bez ograniczeń w formie wektorowej, a więc możesz z nich korzystać przy projektach do druku. Jest kilka zestawów tych ikonek, pozostałe możesz ściągnąć tutaj:

  1. http://min.frexy.com/article/milky_a_free_vector_icon_set_part_2/
  2. http://min.frexy.com/article/milky_a_free_vector_icon_set_part_3/
  3. http://min.frexy.com/article/milky_a_free_vector_icon_set_part_4/
  4. http://min.frexy.com/article/milky_a_free_vector_icon_set_part_5/
  5. http://min.frexy.com/article/milky_a_free_vector_icon_set_part_6/
  6. http://min.frexy.com/article/milky_a_free_vector_icon_set_part_7/
  7. http://min.frexy.com/article/milky_a_free_vector_icon_set_part_8/

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny! Zapraszam do komentowania i podawania linków do innych interesujących zasobów.

Do przeczytania!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Marketing i Biznes

10 portali dla designerów – cz. II

Darmowe

Podstawy korzystania z Terminala

Z uwagi na fakt, iż w coraz większej liczbie naszych materiałów ze ścieżki Web Development wykorzystujemy Terminal / Wiersz poleceń, postanowiliśmy przygotować dwie darmowe lekcje na ten…

Darmowe

15 Przydatnych wtyczek jQuery

Witajcie, Jeszcze siedem lat temu nie wiedzieliśmy czym jest jQuery, dziś jest nieodłącznym elementem niemal każdej strony internetowej. Od roku 2006 ów biblioteka JavaScript zrobiła niebagatelną rewolucję…

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności