Nowości

8 inspirujących portali dla grafika i webdesignera

8 inspirujących portali dla grafika i webdesignera Jeżeli zawodowo zajmujesz się grafiką lub jesteś designerem, wiesz, że dni, kiedy czujesz się pełny inspiracji i…

8 inspirujących portali dla grafika i webdesignera

Jeżeli zawodowo zajmujesz się grafiką lub jesteś designerem, wiesz, że dni, kiedy czujesz się pełny inspiracji i na poczekaniu od ręki wymyślasz kreatywne rozwiązania w swoich projektach są prawie tak rzadkie, jak klienci, którzy wiedzą czego chcą i zatwierdzają projekt bez dwudziestu poprawek. Na szczęście jest wiele źródeł, w których możemy znaleźć inspirację i poznać najnowsze trendy, by być na bieżąco. Spytaliśmy kilku grafików i webdesignerów o ich ulubione portale, które przeglądają, gdy czują, że brakuje im twórczego zapału lub po prostu chcą poznać nowinki ze swojej branży. Oto zestawienie ich dziesięciu ulubionych stron!

1

  1. Awwwards
    http://www.awwwards.com

W zestawieniu Awwwards wiodło prym jako najbardziej popularny z portali – 171 tysięcy polubień na Facebooku mówi samo za siebie. Na stronie znajdziemy ogromny wybór stron internetowych ocenianych przez jury. Strony oceniane są w różnych kategoriach, takich jak design, użyteczność czy kreatywność. Możemy przeglądać zarówno te, które zwyciężyły danego dnia lub miesiąca, lub wybrać własne kryteria. Od fanów minimalizmu, aż po zwolenników rozbudowanych stron, kreatywnych sklepów lub gier – każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwość założenia konta, głosowania oraz tworzenia własnych list faworytów, to dodatkowe atuty Awwwards.

 

2

  1. The FWA

https://thefwa.com

Druga z najbardziej wpływowych stron, przyznających nagrody dla kreatywnych rozwiązań w tworzeniu stron WWW.  Każda z nich zostaje oceniana w skali od zera do stu punktów, a dodatkowo możesz uczestniczyć w dyskusjach na ich temat oraz śledzić na bieżąco proces oceniania danych projektów. The FWA to również rozbudowana sieć społecznościowa oraz wybór ciekawych wywiadów z twórcami i designerami.

 

3

  1. Siteinspire

https://www.siteinspire.com

Siteinspire.com jest bardziej niszowym projektem, dlatego jeżeli szukasz ciekawych, nowoczesnych rozwiązań, których nie widziałeś na popularniejszych portalach – z pewnością znajdziesz coś w sam raz dla siebie. Możesz przeglądać strony wybierając spośród wielu kategorii – stylu (warto zwrócić uwagę na ciekawe działy, takie jak tekstury, nietypowy layout lub grunge), a także koloru, tematu czy platformy.

 

4

  1. One Page Love

https://onepagelove.com

One Page Love spośród pozostałych wyróżnia to, że poświęcony jest wyłącznie portalom posiadającym tylko jedną stronę. To bardzo ciekawa i wymagająca nisza, i wiele rozwiązań z nich może okazać się interesującą inspiracją dla grafików i designerów. Co ciekawe, twórca One Page Love jest również właścicielem portalu www.mmminimal.com – na którą też warto zajrzeć! W końcu często zapominamy o tym, że „less is more”, szczególnie jak chodzi o design.

 

5

  1. Siiimple

http://siiimple.com

Pozostając w temacie minimalizmu – kolejna ze stron specjalizujących się w genialnych w swej prostocie rozwiązaniach to Siiimple. Na wyjątkowo przejrzystej stronie znajdziecie tylko najlepsze portale, które mimo tego, że zachwycają prostymi liniami i surową stylistyką, wyłamują się z najpopularniejszych, oklepanych konwencji.

 

6

  1. Dribbble

https://dribbble.com

Tutaj z kolei coś dla fanów kolorów, ilustracji czy infografik. Portal Dribbble to duża społeczność internetowa dla ilustratorów, grafików i wszystkich tych, którzy zajmują się tworzeniem ciekawych, kreatywnych treści. Każdy z nich może podzielić się własną pracą wraz z krótkim opisem. Wrzucone rysunki, grafiki i layouty można później komentować, udostępniać i… przyznawać serduszka. Coś w sam raz dla fanów social mediów!

 

7

  1. HTML inspiration

http://www.htmlinspiration.com

Przejrzysty, biało czarny layout, duże grafiki przedstawiające najlepsze strony stworzone w HTML lub CSS, elegancki font – HTML inspiration to gwarantowany, szybki zastrzyk inspiracji. Możesz wybierać spośród najlepszych stron danego tygodnia lub miesiąca oraz nominacji, a także masz do dyspozycji duży wybór kategorii, takich jak marketing, prywatne portfolia a także sport czy muzyka. Mimo, że większość stron to prace sprzed dwóch czy trzech lat, nadal zaskakują kreatywnością i pokazują, jakie trendy pozostały niezmienne przez ten czas i przetrwały próbę czasu!

 

8

  1. PatternTap

http://zurb.com/patterntap

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tego portalu! W odróżnieniu od pozostałych siedmiu stron, tutaj możemy skupić się na poszczególnych elementach, takich jak typografia, nagłówki, stopki, ikony czy tabelki lub… komunikaty o błędach. To świetne rozwiązanie gdy masz ogólny zarys tego, jak chcesz, by wyglądał Twój projekt, a jedynie brakuje Ci inspiracji do stworzenia unikatowych, kreatywnych detali dodającym całości „tego czegoś”. Masz do dyspozycji ogromny wybór kategorii – niezależnie od tego, czy szukasz szkiców, zdjęć, gradientów czy notyfikacji, z pewnością znajdziesz coś w sam raz dla siebie.

Czy macie inne, ulubione i warte wzmianki strony stanowiące źródła inspiracji, których nie zmieściły się na naszej liście? Dajcie znać w komentarzach!

autor: Katarzyna Gawryś

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

Nasz Manifest

Programowanie i WWW

Nowości w ES2021

W tym roku w ECMAScript pojawiło się kilka zmian, które zasługują na uwagę. Z jednej strony z pewnością usprawnią pracę a z drugiej ich nieznajomość może mieć…

Marketing i Biznes

Newsletter UI & UX #6 – Jak przygotować się do mastermindu?

Aż 80 osób zgłosiło się do mastermindów w ramach Ahoy – niesamowicie nas to cieszy! Nie spodziewaliśmy się aż tylu uczestników. Aga i Paulina miały nie lada…

Fotografia i Photoshop

Fotografia to najlepsze czym możesz się zająć!

Jest mnóstwo zawodów na świecie, ale w mojej ocenie, fotografia zdecydowanie przoduje, jeśli chodzi o satysfakcję z pracy. Skąd takie przemyślenia? Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś marzył…

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności