Nowości

Adobe Evolution Tour dało radę!

Moi Drodzy, Za nami kolejna fantastyczna impreza – Adobe Evolution Tour odbyło się dziś w Złotych Tarasach w Warszawie. Rzecz jasna, nie zabrakło na…

Moi Drodzy,

Za nami kolejna fantastyczna impreza – Adobe Evolution Tour odbyło się dziś w Złotych Tarasach w Warszawie. Rzecz jasna, nie zabrakło na niej ekipy eduweb.pl oraz sympatyków naszego serwisu. Foto relację możecie znaleźć na naszym profilu na Facebook’u:

Zobacz zdjęcia z Adobe Evolution Tour >>

Impreza to jeden z nawiększych branżowych eventów, na którym było obecnych ponad 800 osób, które po brzegi wypełniły największą salę Multikina w warszawskich Złotych Tarasach.

Evolution Tour to ogólnoświatowa seria eventów prowadzonych przez ewangelistów Adobe, związana z promocją nowej linii produktów Adobe Creative Suite 5.5, która od niedawna dostępna jest w sprzedaży. Event rozpoczął Rafał Maciejewicz z Adobe, który omówił zmiany związane z wprowadzeniem linii CS5.5. Mówił także o adaptacji technologii Adobe i pakietu Creative Suite przez nawiększe firmy, jak BBC czy CNN, które przesiadają się z produkcją na After Effects oraz Premiere Pro.

Jedne z najciekawszych informacji dotyczyły Adobe Publishing Suite, czyli pakietu, który pozwala publikować treści na urządzenia przenośne takie jak tablety. Zaprezentowano między innymi iPad’ową odsłonę magazynu Wired, który korzysta z tych technologii, zwiastując nową erę w cyfrowej publikacji treści. Integrację programu InDesign pod tym kątem pokazał w swojej prezentacji Terry White. Prezentacja w całości będzie dostępna wkrótce na eduwebowym kanale YouTube.

Kolejna ciekawa informacja to zmiany w możliwościach nabycia pakietu CS 5.5. Adobe wprowadziło rozwiązanie dla osób, które rozwijają swoją firmę i nie mają dostatecznej płynności finansowej aby zakupić cały pakiet, lub realizują projekty okazjinalnie. Właśnie dla nich przygotowano model subskrypcyjny, w ramach którego możemy kupić oprogramowanie co do zasady w dwóch wariantach:

  1. Za cenę ok 5% wartości produktu miesięcznie, przy zobowiązaniu na 12 miesięcy
  2. Za cenę ok 7.5% wartości produktu miesięcznie, bez zobowiązań

Pakiety w modelu subskrypcyjnym dostępne są w Adobe Store na razie w wersjach anglojęzycznych.

Istotna kwestia jest też związana z upgrade do nowej wersji. Co do zasady Adobe zezwala na upgrade maksymalnie 3 wersje wstecz, zatem powstawało pytanie, czy w zw. z wydaniem wersji połówkowej, można będzie upgrade’ować również z CS2 czy już z CS3. Adobe pozytywnie rozwiązało tą kwestię zezwalając na upgrade od CS2.

I jeszcze jedna ważna informacja, Adobe zmieniło odrobinę cykl życia kolejnych odsłon Creative Suite. Dotychczas było to ok. 18 miesięcy, teraz nowe wersje oprogramowania będą ukazywać się co ok. 2 lata, co znaczy, że premiery CS6 możemy spodziewać się w okolicach maja przyszłego roku.

Kolejno wystąpił między innymi Greg Rewis oraz Terry White, prezentując nowe funkcje programów Dreamewaver CS5.5, Flash CS5.5, Illustrator CS5.5 czy Photoshop CS5.5 oraz InDesign CS5.5 z Publishing Suite. Prezentację dotyczącą części Design prowadzoną przez Terrego White’a będziecie mogli już wkrótce w całości obejrzeć na kanale YouTube eduweb.pl!

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad upgradem do nowej wersji i chcielibyście poznać więcej nowości w CS5.5., zapraszam na stronę http://www.mobiliusz.pl oraz http://raidersoftheweb.pl, którą przygotowałem przy współpracy z Adobe. Znajdziecie na niej darmowe wideo szkolenie z zakresu Dreamweaver CS5.5, które prowadzę. Więcej szczegółów w kolejnych postach!

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

 

 

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

Nasz Manifest

Programowanie i WWW

Nowości w ES2021

W tym roku w ECMAScript pojawiło się kilka zmian, które zasługują na uwagę. Z jednej strony z pewnością usprawnią pracę a z drugiej ich nieznajomość może mieć…

Marketing i Biznes

Newsletter UI & UX #6 – Jak przygotować się do mastermindu?

Aż 80 osób zgłosiło się do mastermindów w ramach Ahoy – niesamowicie nas to cieszy! Nie spodziewaliśmy się aż tylu uczestników. Aga i Paulina miały nie lada…

Fotografia i Photoshop

Fotografia to najlepsze czym możesz się zająć!

Jest mnóstwo zawodów na świecie, ale w mojej ocenie, fotografia zdecydowanie przoduje, jeśli chodzi o satysfakcję z pracy. Skąd takie przemyślenia? Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś marzył…

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności