Nowości

Adobe Evolution Tour dało radę!

Moi Drodzy, Za nami kolejna fantastyczna impreza – Adobe Evolution Tour odbyło się dziś w Złotych Tarasach w Warszawie. Rzecz jasna, nie zabrakło na…

Moi Drodzy,

Za nami kolejna fantastyczna impreza – Adobe Evolution Tour odbyło się dziś w Złotych Tarasach w Warszawie. Rzecz jasna, nie zabrakło na niej ekipy eduweb.pl oraz sympatyków naszego serwisu. Foto relację możecie znaleźć na naszym profilu na Facebook’u:

Zobacz zdjęcia z Adobe Evolution Tour >>

Impreza to jeden z nawiększych branżowych eventów, na którym było obecnych ponad 800 osób, które po brzegi wypełniły największą salę Multikina w warszawskich Złotych Tarasach.

Evolution Tour to ogólnoświatowa seria eventów prowadzonych przez ewangelistów Adobe, związana z promocją nowej linii produktów Adobe Creative Suite 5.5, która od niedawna dostępna jest w sprzedaży. Event rozpoczął Rafał Maciejewicz z Adobe, który omówił zmiany związane z wprowadzeniem linii CS5.5. Mówił także o adaptacji technologii Adobe i pakietu Creative Suite przez nawiększe firmy, jak BBC czy CNN, które przesiadają się z produkcją na After Effects oraz Premiere Pro.

Jedne z najciekawszych informacji dotyczyły Adobe Publishing Suite, czyli pakietu, który pozwala publikować treści na urządzenia przenośne takie jak tablety. Zaprezentowano między innymi iPad’ową odsłonę magazynu Wired, który korzysta z tych technologii, zwiastując nową erę w cyfrowej publikacji treści. Integrację programu InDesign pod tym kątem pokazał w swojej prezentacji Terry White. Prezentacja w całości będzie dostępna wkrótce na eduwebowym kanale YouTube.

Kolejna ciekawa informacja to zmiany w możliwościach nabycia pakietu CS 5.5. Adobe wprowadziło rozwiązanie dla osób, które rozwijają swoją firmę i nie mają dostatecznej płynności finansowej aby zakupić cały pakiet, lub realizują projekty okazjinalnie. Właśnie dla nich przygotowano model subskrypcyjny, w ramach którego możemy kupić oprogramowanie co do zasady w dwóch wariantach:

  1. Za cenę ok 5% wartości produktu miesięcznie, przy zobowiązaniu na 12 miesięcy
  2. Za cenę ok 7.5% wartości produktu miesięcznie, bez zobowiązań

Pakiety w modelu subskrypcyjnym dostępne są w Adobe Store na razie w wersjach anglojęzycznych.

Istotna kwestia jest też związana z upgrade do nowej wersji. Co do zasady Adobe zezwala na upgrade maksymalnie 3 wersje wstecz, zatem powstawało pytanie, czy w zw. z wydaniem wersji połówkowej, można będzie upgrade’ować również z CS2 czy już z CS3. Adobe pozytywnie rozwiązało tą kwestię zezwalając na upgrade od CS2.

I jeszcze jedna ważna informacja, Adobe zmieniło odrobinę cykl życia kolejnych odsłon Creative Suite. Dotychczas było to ok. 18 miesięcy, teraz nowe wersje oprogramowania będą ukazywać się co ok. 2 lata, co znaczy, że premiery CS6 możemy spodziewać się w okolicach maja przyszłego roku.

Kolejno wystąpił między innymi Greg Rewis oraz Terry White, prezentując nowe funkcje programów Dreamewaver CS5.5, Flash CS5.5, Illustrator CS5.5 czy Photoshop CS5.5 oraz InDesign CS5.5 z Publishing Suite. Prezentację dotyczącą części Design prowadzoną przez Terrego White’a będziecie mogli już wkrótce w całości obejrzeć na kanale YouTube eduweb.pl!

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad upgradem do nowej wersji i chcielibyście poznać więcej nowości w CS5.5., zapraszam na stronę http://www.mobiliusz.pl oraz http://raidersoftheweb.pl, którą przygotowałem przy współpracy z Adobe. Znajdziecie na niej darmowe wideo szkolenie z zakresu Dreamweaver CS5.5, które prowadzę. Więcej szczegółów w kolejnych postach!

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

 

 

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

Nasz Manifest

Nowości

2020 na eduweb – podsumowanie roku

Nowości

5 funkcji, dla których warto przesiąść się na aplikacje Affinity!

Nowości

Lekcje online – wskazówki dla nauczycieli

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności