Grafika i Interfejsy

Affinity Publisher – czy Adobe będzie miało konkurencję?

Adobe InDesign już od wielu lat cieszy się uznaniem projektantów na całym świecie jako branżowy standard w dziedzinie DTP. Jego wszechstronność i stałe aktualizacje…

Adobe InDesign już od wielu lat cieszy się uznaniem projektantów na całym świecie jako branżowy standard w dziedzinie DTP. Jego wszechstronność i stałe aktualizacje doprowadziły do tego, że stał się niezastąpionym narzędziem do tworzeniu zarówno prostych, jak i skomplikowanych projektów – począwszy od prostych ulotek i broszur, poprzez rozbudowane magazyny i publikacje elektroniczne. 

Od bardzo niedawna Adobe InDesign przestał być jedyną, pełnowartościową aplikacją do tego rodzaju publishingu. Studio Serif od 2016 roku zapowiadało kolejną aplikację obok Affinity Photo i Affinity Designer, która będzie pomagała projektantom graficznym w składzie publikacji i łamaniu tekstu.

Affinity Publisher w wersji Beta dostępny był od sierpnia 2018 roku, i już jako program będący we wczesnych powijakach zaczął cieszyć się uznaniem wśród grafików. 

Aplikacja dawała szybkie możliwości edycyjne, a kolejną zaletą był bardzo intuicyjny interfejs. Częste aktualizacje wprowadzały coraz to nowsze usprawnienia w działaniu programu, aż wreszcie doczekaliśmy się wersji oficjalnej, którą w przedsprzedaży można było kupić za mniej niż 200zł. 

Oficjalna wersja posiada silnie zintegrowany system z pozostałymi programami Affinity, który pozwala na sprawną edycję grafiki wektorowej i bitmapowej nie wychodząc z Publishera. Ponadto możemy szybko przygotować strony wzorcowe, edytować style, dopasować zawartość do ramki tekstowej czy graficznej, składać dokumenty wielostronicowe i wiele wiele więcej.

Na chwilę obecną chyba jedynym ograniczeniem aplikacji jest brak możliwości eksportowania materiałów do formatów takich jak ePUB, ale z uwagi na to, że Publisher jest stale rozwijany, i ta funkcjonalność napewno pojawi się niedługo.

Na eduweb znajdziesz warsztat wprowadzający do Affinity Publisher. Dowiecie się w nim jak pracować ze składką w Affinity Publisher, a na końcu przygotujemy i wyeksportujemy PDF o standardzie poligraficznym

W przygotowaniu mamy również kurs aplikacji prowadzony przez Michała Wedlechowicza, który jak zawsze na praktycznych przykładach wyjaśni Wam działanie aplikacji – w tym wszystkie podstawowe i bardziej zaawansowane funkcjonalności. Affinity Publisher jest dostępny zarówno dla użytkowników platformy windows jak i MacOS.

Na naszym profilu FB będziemy stale informować Was o nowościach ze studia Serif Labs – do usłyszenia!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

Już wkrótce – InDesign od Podstaw!

Fotografia i Photoshop

Kurs InDesign od Podstaw – już dostępny!

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności