Fotografia i Photoshop

Aktualizacja Photoshop, Illustrator oraz InDesign CC

Witajcie, Spieszę z informacją, że dostępna jest już najnowsza aktualizacja narzędzi graficznych Adobe CC, między innymi Photoshop’a do wersji 14.2. Aby wszyscy mieli możliwość…

Witajcie,

Spieszę z informacją, że dostępna jest już najnowsza aktualizacja narzędzi graficznych Adobe CC, między innymi Photoshop’a do wersji 14.2. Aby wszyscy mieli możliwość wypróbować nowe wersje aplikacji, zresetowany został także licznik wersji trial co oznacza, że nawet jeśli skorzystaliście już z 30-dniowej wersji próbnej CC, a nie macie jeszcze wykupionego abonamentu, możecie przedłużyć trial o kolejne 30 dni.

Już wkrótce omówienie wszystkich nowości znajdziecie w Warsztacie, który opublikujemy w Bazie Wiedzy Eduweb Live.

Najciekawsze dostępne w aktualizacji zmiany to:

  • Możliwość druku 3D w Photoshop, również przez serwis shapeways.com
  • Narzędzie Perspecive Wrap w Photoshop
  • Usprawnione narzędzia rysowania w Illustrator
  • Rozszerzona integracja z Typekit, np. automatyczne wyszukiwanie brakujących fontów w InDesign

Dzisiejsza aktualizacja programu Photoshop CC umożliwia drukowanie projektów przez lokalną drukarkę 3D lub popularne serwisy druku 3D dostępne online. Photoshop CC obsługuje najpopularniejsze modele biurkowych drukarek 3D, takich jak MakerBot Replicator, jak również wspiera pełen wachlarz wysokiej jakości materiałów dostępnych na Shapeways – giełdzie społeczności 3D – w tym materiałów ceramicznych, metali i piaskowców. Co więcej, użytkownicy programu Photoshop CC mogą teraz bezpośrednio załadować swoje modele do serwisu publikowania 3D Sketchfab i osadzić je na swoim profilu Behance z użyciem interaktywnej przeglądarki 3D Sketchfab.

Wśród innych nowych funkcji w Photoshop CC jest przełomowe narzędzie Wypaczenie perspektywy (Perspective Warp), z pomocą którego można zmienić sposób widzenia obiektu, jak również Połączone obiekty inteligentne (Linked Smart Objects). Ponadto nowe funkcje w programach Adobe Illustrator CC oraz InDesign CC, między innymi usprawniają współprace z Adobe Typekit. Teraz można zintegrować fonty Typekit z projektami do druku, plikami PDF, aplikacjami DPS i innymi. Z kolei nowa funkcjonalność w InDesign CC pozwala uniknąć kłopotów związanych z brakującymi fontami, dzięki automatycznemu ich wyszukiwaniu w bibliotece Typekit.

Podczas gdy my pracujemy nad stworzeniem dla Was tutoriala o nowościach, który zamieścimy w Bazie Wiedzy, zobaczcie krótkie podsumowanie ciekawych, nowych funkcji w Photoshop CC, przygotowane przez Stephena Nielsona z Adobe:

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Affinity Publisher – czy Adobe będzie miało konkurencję?

Nowości

Już wkrótce – InDesign od Podstaw!

Fotografia i Photoshop

Kurs InDesign od Podstaw – już dostępny!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności