Fotografia i Photoshop

Creative Cloud Festival na eduweb.pl oraz Nowości Adobe CC

Witajcie, Niedawno miała miejsce największa w tym roku premiera nowych narzędzi oraz funkcji w aplikacjach Adobe Creative Cloud. Poza aktualizacją popularnych narzędzi jak Photoshop CC,…

ccnext

Witajcie,

Niedawno miała miejsce największa w tym roku premiera nowych narzędzi oraz funkcji w aplikacjach Adobe Creative Cloud. Poza aktualizacją popularnych narzędzi jak Photoshop CC, Illustrator CC czy After Effects CC, Adobe ogłasza szereg nowości, jak również nowy sprzęt wspomagający. Na eduweb.pl staramy się dostarczać Wam najświeższe informacje z prędkością światła – tak, abyście mogli od razu wykorzystać nowe możliwości aby przyspieszyć i uczynić Waszą pracę jeszcze bardziej produktywną a także zbudować konkurencyjną przewagę. W najbliższym czasie zaprezentujemy Wam w ramach Warsztatów Eduweb Live wszystkie najnowsze funkcje programów, z których korzystacie na co dzień.

Dostępne są np. Warsztaty z Photoshop, Dreamweaver, InDesign, Illustrator oraz Muse CC. Będziemy także dodawać kolejne materiały a wszystko znajdziesz w naszej Bazie Wiedzy.

A Już dziś prezentujemy obszerny opis najważniejszych nowości:

Aktualizacja narzędzi Creative Cloud ma znacznie usprawnić pracę ze składającymi się na niego programami. Ma również wspomóc projektantów w realizowaniu zadań stawianych przez stale ewoluujący rynek. Aby pomóc w nadążeniu za rosnącym tempem zmian, wydane zostały nowe wersje aplikacji desktopowych Adobe, obejmująca 14 programów CC, ściśle zintegrowanych funkcjonalnościami oferowanymi przez chmurę. Oprócz tego, zaktualizowany został między innymi Lightroom oraz Edge Reflow. Aby zapewnić sprawniejsze metody pracy i wesprzeć kreatywność osób korzystających z urządzeń mobilnych, Adobe publikuje mobilne aplikacje oraz hardware ściśle współpracujące z Creative Cloud. Umożliwi to rozszerzenie na nie funkcjonalności zarezerwowanych dotychczas dla komputerów stacjonarnych.

Odnosząc się do potrzeb użytkowników, pragnących stałego dostępu do wszystkiego, co składa się na ich kreatywną tożsamość, Adobe prezentuje nową jakość Creative Cloud na komputerach stacjonarnych, w sieci i urządzeniach mobilnych. W praktyce oznacza to, że do swoich spersonalizowanych zasobów- ustawień, kolorów, fontów, a nawet kontaktów i współpracowników- będziesz mieć dostęp z dowolnego miejsca oraz każdego kompatybilnego urządzenia. Poszerzona została oferta wykraczającą poza profesjonalnych użytkowników, aby do rodziny Adobe zaprosić także kreatywnych amatorów. Do nich właśnie adresowany jest nowy plan CC dla Fotografii (~10 euro za Photoshop + Lightroom) oraz nowa aplikacja Lightroom dla iPhone.

Istotne zmiany to między innymi:

Wzrost wydajności

 • Poprawiona wydajność silnika graficznego Mercury w Photoshop CC: powiększanie obrazków działa do trzech razy szybciej
 • W Premiere Pro usprawniony Mercury Playback Engine, przyniesie zwiększoną wydajność
 • Jeszcze większa wydajność Mercury w Illustratorze: Windows 7 lub 8 w połączeniu z akceleracją GPU, zapewni wzrost prędkości renderowania grafiki wektorowej o 5-10 razy.
 • Adobe Muse CC otrzyma wsparcie przeglądarek 64- bitowych.

Efektywność

 • W Photoshop CC zostanie wprowadzona możliwość współdzielenia w wielu plikach wspólnych obiektów inteligentnych, jak również pakowania ich w jednym katalogu, gdy będziesz chciał przenieść je na inny komputer, bądź udostępnić
 • Live Shapes w Illustratorze pozwala na szybkie przekształcenie prostokątów w złożone kształty zawierające zaokrąglone, odwrócone narożniki, a następnie powrót do oryginalnej figury za pomocą kilku kliknięć.
 • Element Quick View w Dreamweaver CC pozwoli developerom na łatwy dostęp, nawigację i modyfikację struktury html stron
 • Nowe funkcjonalności aplikacji wideo, których zapowiedź pojawiła się podczas kwietniowego NAB show. Są to między innymi Live Text Templates w Premiere Pro CC i After Effects CC, dzięki którym uzyskasz możliwość edycji tekstu w kompozycjach AE bez konieczności wychodzenia z Premiere Pro.

Wsparcie przy modyfikacji hardware i formatów

 • EPUB Fixed Layout dla InDesign CC umożliwi precyzyjne tworzenie layoutów dla cyfrowych publikacji
 • Natywne wsparcie HTML w Edge Animate CC pozwala na bezpośrednie importowanie plików wideo „przyjaznych” dla HTML5
 • Jeszcze płynniejsze kreski, wykorzystanie gestów oraz lepsze wsparcie dla urządzeń dotykowych z Windows 8, takich jak nowy MSFT Surface Pro 3 czy tablety Wacom w Photoshop CC.

Magia Adobe

 • Nowe efekty Blur Gallery w Photoshop CC tworzą wrażenie ruchu nawet, jeśli pierwotnie nie został on zarejestrowany.
 • Focus Mask w Photoshopie CC pozwala na automatycznie wybranie ostrych, bądź nieostrych fragmentów obrazu, aby stworzyć maskę.
 • Uaktualniony Lightroom (do wersji 5.5), zapewnia wsparcie większej ilości aparatów, natomiast w Edge Reflow poprawiona została funkcja importowania z Photoshop CC oraz eksport do HTML i CSS

asaa

Aplikacje mobilne i Hardware od Adobe

 • Adobe Sketch zapewnia designerom możliwość szkicowania na iPadzie; za jego pośrednictwem w jednym miejscu będziesz mógł znaleźć inspiracje, rysować i mieć dostęp do społeczności przez Behance.
 • Adobe Line to aplikacja do szkicowania dla iPad, łącząc rysunek z pięknymi, prostymi liniami oraz perfekcyjnymi kształtami które mogą być kreślone w kilku rzutach, w tym w perspektywie. Te możliwości, wraz z dostępem do bogatej gamy motywów Kuler, wprowadzają do świata urządzeń mobilnych zupełnie nową jakość.
 • Adobe Ink oraz Adobe Slide – stylus z kontrolą nacisku oraz linijka, które pozwalają szkicować w aplikacjach mobilnych na iPad, jak również są połączone z Twoim kontem w Creative Cloud. Więcej tutaj.
 • Creative SDK pozwoli natomiast developerom aplikacji wykorzystać mechanizmy i współpracować z nowym sprzętem od Adobe.

Większość nowości pokażemy Wam wkrótce w ramach Warsztatów Eduweb Live. Pierwszy z nich już w piątek, 20.06 punktualnie o 20:00. Więcej na stronach Eduweb Live.

Do usłyszenia!
Grzegorz Róg

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Affinity Publisher – czy Adobe będzie miało konkurencję?

Grafika i Interfejsy

Sub Brushes w Affinity Photo – tutorial

Z każdą nową aktualizacją aplikacje Affinity przedstawia swoje nowe narzędzia. Nie inaczej jest z updatem 1.7.1, gdzie w Affinity Photo mamy między innymi możliwość tworzenia kombinowanych pędzli…

Nowości

Już wkrótce – InDesign od Podstaw!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności