Nowości

eduweb.pl na Targach CeBIT w Hannowerze

Witajcie, Wydawało mi się, że targi w Hannowerze odbyły się całkiem niedawno, tymczasem od tej imprezy minęło już ponad dwa miesiące. Przez cały czas…

Witajcie,

Wydawało mi się, że targi w Hannowerze odbyły się całkiem niedawno, tymczasem od tej imprezy minęło już ponad dwa miesiące. Przez cały czas nie miałem nawet chwili, żeby napisać choć krótką recenzję o którą prosiliście, zatem nadrabiam zaległości. Jestem niezwykle dumny, że na targach CeBIT eduweb.pl wziął udział w charakterze wystawcy, dzięki uprzejmości Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ceremonia otwarcia (o tym, dlaczego oglądałem ją w tv przeczytasz poniżej):

1

Targi w Hannowerze są imponujące, przede wszystkim pod względem wielkości, przejście kilkunastu hal targowych zajmuje kilka godzin nawet bez wnikliwego oglądania stanowisk wszystkich wystawców.

zdjęcie8

Czasu na zwiedzanie było jednak bardzo mało, ponieważ 4 dni, które spędziłem na targach były niemal po brzegi wypełnione wystąpieniami, wywiadami oraz spotkaniami, zarówno w ramach tzw. giełdy Match and Meet, która działa przed targami i umożliwia odnalezienie interesujących relacji biznesowych, jak również poza nią.

zdjęcie5

Oprócz spotkań z lokalnymi przedstawicielami partnerów i firm, z którymi pracuję na co dzień jak Microsoft, Adobe, Wacom czy Fotolia, miałem także przyjemność poznać mnóstwo innych, ciekawych osób oraz wziąć udział w szeregu ciekawych spotkań oraz imprez towarzyszących.

zdjęcie9

Na targach pojawiliśmy się bez sprecyzowanego celu, z oczywistych przyczyn nie kierowaliśmy naszej oferty szeroko do końcowych odbiorców, ale jak się okazało, oferowane przez eduweb.pl szkolenia spotkały się z uznaniem wielu ciekawych, potencjalnych zagranicznych partnerów. Część z nich zainteresowana była internacjonalizacją naszych materiałów i to głównie na język angielski, co nie było dla mnie oczywiste z powodu ogromnej konkurencji, jednak jak widać, wartość dodana naszych szkoleń przemawia na ich korzyść!

3

 

859614_617956864887196_1215050773_o

Targi, z powodu dużej intensywności okazały się zatem niemałym wyzwaniem, jednak z mojego punktu widzenia również świetnym biznesowym doświadczeniem, które polecam również Wam. Dowodzą one, że nawet bez ściśle określonego celu, trzeba coś robić, aby natrafić na ciekawe możliwości i poznać nowych, inspirujących ludzi.

zdjęcie4

Jako ciekawą anegdotę z targów będę powtarzał historię z pierwszego dnia i ceremonii otwarcia, na którą z powodu opóźnienia transferu dotarłem prosto z samolotu, a co za tym idzie byłem jedyną osobą w trampkach, pośród tysiąca eleganckich menedżerów w garniturach oraz naszej rządowej delegacji. Postanowiłem więc razem ze znajomym oddalić się z miejsca oczywistej kompromitacji i trafiliśmy na salę dla prasy, gdzie dziennikarze, gdy tylko dowiedzieli się że jesteśmy wystawcami, postanowili przeprowadzić z nami szereg wywiadów. To z kolei zaowocowało pojawieniem się eduweb.pl w targowym radio, prasie i czołówkach w Hannowerze oraz szeregiem innych ciekawych zdarzeń…

Poniżej zamieszczamy także krótki filmik, który został przygotowany na CeBIT, zachęcamy do jego obejrzenia:

Zobaczcie także webową prezentację, którą prezentowaliśmy na CeBIT:

http://www.eduweb.pl/showcase/

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

Nowy eduweb.pl – co się zmienia?

Programowanie i WWW

eduweb na ngPoland!

Nowości

Już wkrótce – premiera Kursu Adobe Illustrator CC – Techniki Zaawansowane!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności