Darmowe

Eduweb.pl Złotym Partnerem Fotolia TEN 2

Mamy przyjemność poinformować, że zostaliśmy Złotym Partnerem akcji Fotolia TEN 2. Już dziś (10 stycznia) pojawia się pierwsza praca drugiego sezonu kolekcji TEN. Tę…


ten2

Mamy przyjemność poinformować, że zostaliśmy Złotym Partnerem akcji Fotolia TEN 2. Już dziś (10 stycznia) pojawia się pierwsza praca drugiego sezonu kolekcji TEN. Tę edycję inauguruje argentyński artysta cyfrowy Gustavo Brigante z projektem inspirowanym tematem „praca”. Plik PSD będzie jest do pobrania tylko przez 24 godziny.

Rok 2013 to czas drugiej kolekcji projektu TEN realizowanego przez Fotolię oraz Wisibility i Amkashop. Ta edycja potrwa aż do końca roku, a jej twórcami będzie 10 uznanych międzynarodowo artystów, z takich państw jak: Argentyna, Brazylia, Korea, Japonia, Rosja, Polska, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy. Ponadto, oprócz tytułowych dziesięciu plików, wszyscy zainteresowani będą mogli pobrać także 2 dodatkowe prace ze „specjalnej edycji”, stworzone przez twórcę amerykańskiego oraz parę artystów francuskich. Użytkownicy internetu będą mogli pobrać darmowo ze strony http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, plik PSD w rozdzielczości 100 dpi z pracą, która powstała na bazie zdjęć z Fotolii.

Drugi sezon kolekcji wprowadzi projekt zainspirowany tematem „praca”, pod tytułem „Let’s work” (Zabierzmy się do pracy). Tak Gustavo Brigante mówi o swoim procesie twórczym:

Po tym jak wybrałem temat, który pozwoliłby mi na wyrażenie siebie, zacząłem poszukiwanie idealnej wizualizacji do swojej pracy. Bez problemu znalazłem odpowiednie zdjęcia na Fotolii. Chciałem, żeby mój obraz miał bardzo konkretne cechy (postaci, ich ubrania itp.). Szybko znalazłem idealne zdjęcia. W ostatniej fazie tworzenia obrazu zdałem sobie sprawę, że brakuje mi jednego zdjęcia do centralnej części pracy. Wykorzystałem wtedy drużynę TEN i zorganizowałem sesję zdjęciową, w trakcie której operator kamery stał się modelem. Następnie przy pomocy Photoshopa dostosowałem kolory, cienie i ekspozycję zdjęcia, żeby zachować konwencję. Umożliwiło mi to połączenie zdjęć z serwisu Fotolia i prywatnych zdjęć. Jeżeli chodzi o metody i narzędzia, które wykorzystałem to były to m.in. Photoshop i 3D, dzięki czemu moja praca nabrała nowego wymiaru. Ostatnim krokiem było zintegrowanie cieni poszczególnych elementów obrazu.

O autorze projektu

Gustavo Brigante jest argentyńskim grafikiem i ilustratorem. W latach 90-tych stworzył wraz z Javierem Cencig stronę internetową, na której dzielą się z internautami swoją pasją do eksperymentowania i graficznych koncepcji. W 2001 roku pracował dla kilku marek odzieżowych, po czym rozszerzył swoje pole działalności na inne dziedziny, jak koncepcje logo lub kreacje postaci. Jako samouk i artysta multidyscyplinarny, Gustavo lubi wyzwania i ryzyko. Jego portfolio liczy obecnie prace dla takich firm jak: Johnie Walker, Hugo Boss czy MTV. Jest częścią załogi KDU. Gustavo Brigante pracuje obecnie w swoim własnym studiu w Buenos Aires, dla kilkunastu międzynarodowych klientów.

ten1

Również w tej edycji każdy kto pobierze plik PSD będzie mógł uważnie przyjrzeć się wszystkim użytym warstwom oraz zastosowanym technikom. Publikacji prac towarzyszyć będzie wideo przedstawiające kulisy powstawania grafiki, dostępne z napisami w 12 językach.

Dodatkowe informacje, materiały oraz nowości będzie można śledzić na dedykowanej stronie na Facebooku http://www.facebook.com/TenCollection  oraz specjalnym kanale YouTube, gdzie już dostępny jest film o Gustavo Brigante i jego inspiracjach http://www.youtube.com/watch?v=ypA9jIeFfNs

Wszystkie informacje na temat kolekcji TEN można znaleźć na stronie http://tenbyfotolia.com

***

Informacje dodatkowe o banku zdjęć Fotolia

Fotolia, wiodący w Europie bank zdjęć typu microstock, z siedzibą w Nowym Yorku, dostarcza swoje usługi dla klientów 20 krajów i regionów, w 12 różnych językach. Posiadając w swoich zasobach wybór ponad 20 milionów obrazów cyfrowych i klipów wideo, Fotolia oferuje jedną z największych na świecie baz obrazów cyfrowych wysokiej jakości. Ponad 3,5 miliona osób wybiera serwis Fotolia jako źródło zdjęć, ilustracji, grafik wektorowych i wideo HD royalty-free w przystępnej cenie. Wraz z pojawieniem się Kolekcji Infinite, Fotolia stała się pierwszym ogólnoświatowym microstockiem oferującym obrazy pochodzące od profesjonalnych agencji,jak i artystów niezależnych. Przywództwo serwisu Fotolia w sektorze obrazów cyfrowych jest rozpoznawalne poprzez szeroką współpracę, m.in. z Associated Press.

Dołącz do serwisu Fotolia na Facebooku i Twiterze oraz zobacz kanał YouTube.

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Sub Brushes w Affinity Photo – tutorial

Z każdą nową aktualizacją aplikacje Affinity przedstawia swoje nowe narzędzia. Nie inaczej jest z updatem 1.7.1, gdzie w Affinity Photo mamy między innymi możliwość tworzenia kombinowanych pędzli…

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Fotografia i Photoshop

Kurs Adobe Illustrator – Techniki Zaawansowane już na eduweb.pl!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności