Grafika i Interfejsy

FramerxWarsaw #1 za nami!

Pierwsze spotkanie Framer x Warsaw za nami! 16 sierpnia w gronie osób zainteresowanych UXD, nowoczesnymi technologiami oraz ich wykorzystaniem w prototypowaniu Grzegorz Róg z…

Pierwsze spotkanie Framer x Warsaw za nami!

16 sierpnia w gronie osób zainteresowanych UXD, nowoczesnymi technologiami oraz ich wykorzystaniem w prototypowaniu Grzegorz Róg z eduweb.pl, prowadził warsztat „Prototypuj z Framer!” w ramach pierwszej odsłony naszej inicjatywy Framer x Warsaw. Na jedenaste piętro w centrum Warszawy przyjechało około trzydzieści osób, które zaopatrzone w laptopy miały okazję stworzyć od podstaw prototyp prostej aplikacji.   

W swobodnej atmosferze dialogu z uczestnikami warsztaty prowadzone były w formie prezentacji i wykładu. W trakcie omówione zostały podstawowe różnice między Framerem a innymi aplikacjami do prototypowania, oraz dowiedzieliśmy się, czemu to właśnie ta aplikacja znalazła tak szerokie zastosowanie wśród największych firm. Osobom, które pierwszy raz spotkały się z tworzeniem tego typu projektu, prowadzący wytłumaczył, jak przebiega cały proces tworzenia aplikacji – od szkicu na kartce, przez pierwsze szkice w Sketchu lub Affinity, aż do Framera.

Uczestnicy, po otrzymaniu graficznych assetów, w ciągu półtorej godziny stworzyli prototyp aplikacji mobilnej, który zakodowali i przygotowali do dalszego programowania. Niezależnie od tego, czy było to ich pierwsze spotkanie z kodowaniem, czy już od dłuższego czasu spotykali się z podobnymi wyzwaniami – wszyscy poznali ciekawe triki, sposoby na ułatwienie pracy oraz wskazówki na to, by praca we Framerze stała się jeszcze bardziej intuicyjna i przejrzysta… A CoffeeScript okazał się prostszy niż się wydaje.

Rozwiane zostały mity na temat możliwości wykorzystania Framera – okazało się, że program ma szerokie zastosowanie w każdego typu technologiach i pozwala na stworzenie aplikacji na telewizor lub… prototypowanie gier komputerowych, a także wiele innych. Następnie Wojciech Dobry z Toptal pokazał kilka świetnych zastosowań Framera w połączeniu z dynamicznym API, pokazując, jak można ze wsparciem formatu JSON pracować we Framerze na rzeczywistych danych! Ogromna dawka inspiracji i praktycznej wiedzy, której próżno szukać w dokumentacji Framera.

Ostatanią z prelekcji poprowadził Martin Halik z Kiwi.com, który przyjechał do nas aż z Czech. Opowiadał o tym, jak w swojej pracy wykorzystuje Framera i przedstawił niezwykle ciekawy case prototypowania jednej z ważniejszych funkcji serwisu Kiwi.com, z której nikt nie korzystał. Przetestowany we Framerze prototyp pozwolił wdrożyć tą funkcjonalność w inny sposób, który znacznie uprościł jej użycie i skłonił użytkowników do korzystania z niej.

Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników za obecność na spotkaniu, jak również dla Framer za wsparcie w promocji wydarzenia oraz Applause w Warszawie, za stworzenie świentego klimatu podczas spotkania!

Zapraszamy na kolejne odsłony meetupu oraz na grupę Framer Poland na FB!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Już wkrótce – Kurs UX – w Praktyce!

Zasoby

Sketch x Warsaw #3

Nowości

[PREMIERA] Pakiet kursów InVision już na eduweb.pl!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności