Nowości

Kroje x eduweb.pl

Pod koniec września piękną przestrzeń warszawskiego teatru Kamienica na Muranowie wypełnili graficy, projektanci i fani typografii, którzy zgromadzili się na pierwszej edycji wyjątkowej konferencji…

Pod koniec września piękną przestrzeń warszawskiego teatru Kamienica na Muranowie wypełnili graficy, projektanci i fani typografii, którzy zgromadzili się na pierwszej edycji wyjątkowej konferencji typograficznej – Kroje. Jako eduweb.pl mieliśmy przyjemność być partnerem wydarzenia… I posłuchać nieco prelegentów, którzy opowiadali zarówno o przeszłości, jak i przyszłości liternictwa. 

Wydarzenie, które odbyło się 27 i 28 września, poprzedziły kilkudniowe, praktyczne warsztaty. A o czym mogli dowiedzieć się uczestnicy? Począwszy od historii kroju Chaim, który po zaprojektowaniu w Warszawie około 1929 roku do tej pory jest powszechnie używany w Izreaelu, przez proces powstawania książki artystycznej, aż po alternatywy dla brajla w dziedzinie kroju dla osób niewidomych – przekrój tematyki był ogromny. 

Dużą popularnością cieszyła się prelekcja Martina Majoora na temat kroju liczb, które to często w tematach typograficznych traktowane są po macoszemu. Nie zapomniano też o temacie papieru, który jest kluczowy dla efektu końcowego drukowanych liter – Urszula Pyskło opowiedziała o tym, jak gramatura, przezroczystość, szorstkość i wiele innych faktorów wpływa na jakość i czytelność książki. 

My, jako eduweb.pl, też dodaliśmy coś od siebie – uczestnicy konferencji jak zawsze mogli liczyć na promocyjną ofertę, w ramach której mogli uzyskać dostęp do dziesiątek godzin materiałów poświęconych liternictwu, projektowaniu plakatów, DTP i wielu innych. Jeżeli jeszcze nie znasz tych kursów i warsztatów, a chcesz dowiedzieć się jak zaprojektować imponujący napis inspirowany średniowieczem, złożyć ebook lub przygotować ulotkę do druku – koniecznie sprawdź tę specjalizację!

To co – wpadacie za rok? Do zobaczenia!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Programowanie i WWW

eduweb na ngPoland!

Webdevelopment

eduweb.pl partnerem ConFront JS 2018!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności