Nowości

Kurs Adobe Edge już w poniedziałek!

Witajcie, Już w najbliższy poniedziałek na eduweb.pl pojawi się kolejny kurs dotyczący najnowszej aplikacji od Adobe. Będzie to kurs Adobe Edge, a sam program…

Witajcie,

Już w najbliższy poniedziałek na eduweb.pl pojawi się kolejny kurs dotyczący najnowszej aplikacji od Adobe. Będzie to kurs Adobe Edge, a sam program ma szanse stać się kluczowym narzędziem do tworzenia animacji z wykorzystaniem HTML5 i CSS3. Adobe Edge na razie znajduje się w wersji Preview i jest regularnie aktualizowane a także do czasu wydania wersji 1.0 dostępne za darmo. Na eduweb.pl przygotowaliśmy materiał w formie Tutoriala+, który będzie dostępny w wersji online. Samo Adobe Edge ma wiele zalet i choć daleko mu do funkcjonalności, które znamy z Flash Professional, ma szansę konkurować z Flashem na polu animacji tworzonych pod urządzenia mobilne z systemem iOS, oraz przy projektach, w których nie możemy skorzystać z Flasha.

Edge to kolejne (po Adobe Muse) narzędzie do authoringu HTML5 i CSS3, jak na razie jedyne na rynku i mające niewątpliwie szanse na ogromny sukces. Zarówno Edge jak i Muse zostaną w tym roku wydane w wersjach 1.0, zapewne już bardzo niedługo. W samym kursie zajmiemy się omówieniem wszystkich narzędzi i ciekawych technik pracy z Adobe Edge, a także stworzymy wiele ciekawych animacji. Podobnie jak Flash, Edge również ma swój język skryptowy – nie jest to jednak ActionScript, a JavaScript. Dzięki temu możemy pracować natywnie na plikach .js, .css oraz .html, a to oznacza że do Edge będziemy także mogli zaimportować istniejącą stronę i dorobić do niej ciekawe animacje. W kursie posłużymy się do tego celu projektem przygotowanym w kursie Adobe Muse – jeśli jeszcze go nie widzieliście, zapraszam do zapoznania się z opisem.

Czy Edge stanie się realną konkurencją dla Flasha? W najbliższym czasie zapewne nie, jednak w dłuższej perspektywie jest to możliwe, dlatego warto już teraz zapoznać się z jego możliwościami. Zapewniam, że będziecie bardzo pozytywnie zaskoczeni 🙂

Na koniec kilka animacji zrealizowanych w Adobe Edge:
http://labs.adobe.com/technologies/edge/resources/gettingjumpy1/Edge_sample_gettingjumpy1.html
http://labs.adobe.com/technologies/edge/resources/maxdemo/MaxComplete.html
http://labs.adobe.com/technologies/edge/resources/ninja/index.html
http://labs.adobe.com/technologies/edge/resources/egg/index.html

PS. Ponieważ mamy drobne opóźnienie z kursem ID , planowaną na ten miesiąc premierę kursu InDesign przekładamy w związku z tym na luty.

Do usłyszenia w poniedziałek,
Grzegorz Róg

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Affinity Publisher – czy Adobe będzie miało konkurencję?

Nowości

Już wkrótce – InDesign od Podstaw!

Fotografia i Photoshop

Kurs InDesign od Podstaw – już dostępny!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności