Nowości

Kurs „Druk i DTP w praktyce” już wkrótce!

Witajcie! Mam ogromną przyjemność poinformować Was o zbliżającej się wielkimi krokami premierze naszego najnowszego kursu „Druk i DTP w praktyce”. Już w najbliższy poniedziałek,…

Witajcie!

Mam ogromną przyjemność poinformować Was o zbliżającej się wielkimi krokami premierze naszego najnowszego kursu „Druk i DTP w praktyce”. Już w najbliższy poniedziałek, 28.09 oddamy w Wasze ręce nasz najnowszy, obszerny materiał!

Jest to kurs, który dopełnia naszą ścieżkę „grafika i DTP” o masę praktycznych porad i zagadnień związanych z technologią druku. W kursie poznacie nie tylko techniki zaawansowanej optymalizacji grafiki do druku, ale również odwiedzimy drukarnie po to, aby przyjrzeć się procesom drukarskim od chwili naświetlania form drukowych aż na procesach introligatorskich kończąc.

art

Kurs to ponad 80(!) lekcji stanowiących esencję wiedzy, która uchroni Was przed błędnie przygotowanymi projektami od strony DTP i niepotrzebnymi kosztami, dzięki czemu Wasze prace będą poprawnie wydrukowane, a Wasi klienci i drukarze zadowoleni ze współpracy!

W pierwszych lekcjach poznacie techniki współpracy z drukarnią. Dowiecie się jakie pytania należy zadać drukarni przed przystąpieniem do realizacji projektu. Zostaną też omówione zagadnienia związane z weryfikacją wydruków próbnych i akceptacją w drukarni.

maszyna

Następnie przejdziemy do procesów jakie zachodzą w drukarni. Na potrzeby tej części kursu odwiedziliśmy zakład poligraficzny, aby przybliżyć Wam pracę profesjonalnych maszyn offsetowych i naświetlarek CtP oraz technik introligatorskich i druk cyfrowy. W tych lekcjach zobaczycie na własne oczy jak między innymi przebiega proces zbrojenia maszyny i instalacji form drukowych oraz jak wygląda szycie i klejenie publikacji wielostronicowych. Dzięki temu zrozumiecie procesy jakie zachodzą w drukarni po przesłaniu Waszych prac.

skladki

Następnie przez większą część kursu poznacie zebrane przez mnie techniki poprawnej optymalizacji prac graficznych z przygotowaniem do druku. Będziemy pracować z aplikacjami Adobe (Photoshop, InDesign, Illustrator), a na podstawie kilku różnych projektów graficznych dowiecie się jak optymalizować tekst, zarządzać ustawieniami drukarskimi, tworzyć warstwy pod uszlachetnianie nadruków, poprawnie dobierać kolory i wiele, wiele więcej. Wszystko po to, abyśmy na końcu mogli stworzyć projekt reklamy prasowej zgodny ze szczegółowymi wymaganiami zakładu poligraficznego i wiedzieli jak unikać głównych grzechów projektanta.

projekt

Podsumowując kurs omawia między innymi takie zagadnienia jak:

 • Współpraca grafika z drukarnia
 • Szczegółowe omówienie technik druku
 • Etapy pracy w zakładzie poligraficznym
 • Przygotowanie projektu do uszlachetniania
 • Praca z wykrojnikami i liniami ciecia
 • Dodawanie kolorów spotowych
 • Tworzenie czerni tekstowej i głębokiej
 • Overprint i knockout
 • Optymalizacja grafiki i tekstu w aplikacjach Adobe
 • Sprawdzanie i eksport wynikowych plików PDF
 • I wiele więcej!

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać tajniki reprodukcji drukarskiej i przygotowania materiałów graficznych do druku. Lekcje przygotowane są w taki sposób, aby zarówno osoby początkujące jak i bardziej zaawansowane mogły znaleźć wiele przydatnych zagadnień, dzięki którym będą mogły rozwinąć swój warsztat o praktyczne techniki DTP.

Zatem do usłyszenia już niebawem podczas premiery kursu „Druk i DTP w praktyce” 🙂

Michał Wedlechowicz

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Zasoby

Jak się uczycie? Back to School – podsumowanie akcji

Programowanie i WWW

eduweb na ngPoland!

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności