Nowości

Kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js już w poniedziałek na eduweb.pl

Witajcie, mam przyjemność zapowiedzieć jedną z naszych nadchodzących premier, a mianowicie długo wyczekiwany kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js, którego premiera przewidziana jest na…

Witajcie,

mam przyjemność zapowiedzieć jedną z naszych nadchodzących premier, a mianowicie długo wyczekiwany kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js, którego premiera przewidziana jest na poniedziałek 09.02.2015.

W przygotowanym materiale omawiamy framework MV* Backbone.js praktycznie od A do Z. Dowiesz się zatem czym są modele, kolekcje, widoki, routery czy zdarzenia. Poznasz zasady działania aplikacji opartych o REST i dobre praktyki budowania własnego API.

To jednak nie wszystko, gdyż kurs został przygotowany w taki sposób, abyś tuż po poznaniu Backbone.js mógł zobaczyć, jak z jego pomocą zbudować nowoczesną aplikację webową. Wspólnie stworzymy system wypożyczalni filmów, który oferował będzie możliwość przeglądania bazy filmów, dodawania nowych filmów, ich kategorii, aktorów, klientów czy wreszcie wypożyczeń. Każdą z wymienionych kolekcji będzie można oczywiście edytować czy usuwać.

A wszystko to w połączeniu Backbone.js z back-endem, który napiszemy od podstaw z użyciem Node.js i frameworka Express.js, a także bardzo popularnej NoSQL-owej bazy danych MongoDB. Niemal każda linijka kodu zostanie szczegółowo wytłumaczona, a więc po przerobieniu kursu będziesz nie tylko dobrze znał Backbone.js, ale także potrafił budować aplikacje typu RESTful z Express.js i MongoDB (bazie tej poświęcamy cały oddzielny rozdział kursu).

Oczywiście oprócz samych technologii, poznasz wiele dobrych praktyk i sztuczek, zobaczysz gdzie mogą pojawiać się problemy i jak je rozwiązać, a także nauczysz się jak refaktoryzować wcześniej napisany kod, aby maksymalnie upraszczać aplikację, nad którą pracujesz. Zobaczysz jak z pomocą automatora zadań Grunt.js przygotować stworzoną aplikację do produkcji, m. in. minifukując i łącząc wiele plików czy prekompilując stworzone templatki.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich Front-End Developerów, którzy chcą nie tylko poznać Backbone.js, ale także zrozumieć jak powinno działać zaplecze aplikacji, dla których często przychodzi nam stworzyć warstwę Front-Endu, do której obecnie przenosi się prawie cała logika działania nowoczesnych aplikacji webowych. Aby przystąpić do kursu należy znać HTML, CSS, jQuery i język JavaScript. Nie trzeba być natomiast ekspertem w żadnej z tych dziedzin, gdyż każda podjęta w kursie decyzja jest dokładnie tłumaczona.

O nadchodzącym kursie można by jeszcze wiele napisać, ale podsumowując Kurs Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js to:

  • framework Backbone.js od A do Z
  • omówienie działania REST
  • praca z bazą danych MongoDB
  • framework Express.js dla Node.js
  • praktyczna, wielokomponentowa aplikacja
  • refaktoryzacja i przygotowanie do produkcji
  • i wiele, wiele więcej na przestrzeni ponad 11h!

Do usłyszenia zatem już w najbliższy poniedziałek, 09.02.2015!

A jeśli jesteś ciekaw, jak dokładnie będzie działać przygotowana w tym kursie praktyczna aplikacja, koniecznie obejrzyj naszą prezentację poniżej:

[youtube id=”NFEBn6kYLl4″]

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

[PREMIERA] Kurs React od Podstaw już na eduweb.pl!

Programowanie i WWW

eduweb na ngPoland!

Webdevelopment

eduweb.pl partnerem ConFront JS 2018!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności