Fotografia i Photoshop

Kurs Publikacje Cyfrowe w InDesign już za tydzień!

Witajcie! Mam ogromną przyjemność zapowiedzieć długo wyczekiwany kurs tworzenia publikacji elektronicznych i multimediów w Adobe InDesign. Nowy kurs od Eduweb ukaże się już w…

Witajcie!

Mam ogromną przyjemność zapowiedzieć długo wyczekiwany kurs tworzenia publikacji elektronicznych i multimediów w Adobe InDesign. Nowy kurs od Eduweb ukaże się już w przyszłym tygodniu, a w nim poznacie InDesigna od zupełnie innej strony.

Kurs „Publikacje Cyfrowe w InDesign – Techniki Pracy z ePUB” to kompleksowy materiał szkoleniowy, w którym na przestrzeni ponad 70 lekcji dowiecie się jak złożyć w pełni działające elektroniczne książki w formacie ePUB Reflowable oraz interaktywne publikacje ePUB Fixed Layout. Wspólnie odkryjemy funkcjonalności aplikacji Adobe InDesign CC, które pozwolą tworzyć treści na urządzenia mobilne takie jak tablety czy smartfony.

epub_cover

Kurs podzielony został na dwie, główne części. Pierwsza z nich poświęcona jest tworzeniu materiałów w oparciu o ePub Reflowable czyli elektroniczne książki z ruchomym przepływem tekstu. W tej części dowiecie się jak składać test i w jaki sposób umieszczać elementy graficzne i podpisy, aby po eksporcie mogły dobrze wyświetlać się na mniejszym ekranie urządzeń mobilnych.  Stworzymy również w pełni interaktywny spis treści, który przeniesie użytkownika do wybranego rozdziału.

ipad_epub

Druga część kursu to lekcje poświęcone tworzeniu animacji i interakcji w publikacjach formatu ePUB Fixed Layout czyli książek o stałym układzie grafiki i tekstu. Poza interaktywnym spisem treści, wykorzystamy narzędzia i panele InDesigna do wykonania dynamicznych animacji ruchu oraz interakcji takich jak przyciski nawigacji czy przyciski startu animacji.

Podsumowując kurs zawiera między innymi:

 • nowości w InDesign CC dla pracy z ePUB.
 • dostosowanie interfejsu InDesigna na potrzeby pracy z publikacjami mobilnymi
 • szczegółowe omówienie panelu eksportu do formatu ePUB
 • panel opcji eksportu obiektów
 • tworzenie stylów akapitowych na potrzeby ePUB.
 • aplikacje wspomagające pracę
 • interakcje i animacje w InDesign
 • tworzenie interaktywnego spisu treści
 • tworzenie interaktywnych przycisków.
 • projektowanie nawigacji na stronach dokumentu.
 • sprawdzanie i walidacja plików ePUB.
 • korekty w kodzie i stylach CSS.
 • i wiele więcej!

Kurs przeznaczony jest dla osób, które znają już podstawy InDesign i dla osób, które na co dzień składają materiały drukowane. Pozwoli to rozszerzyć ich wiedzę o nowe funkcjonalności i szybko wdrożyć poznane techniki do codziennej pracy. Od teraz materiały przeznaczone do druku będziecie mogli publikować też na urządzeniach mobilnych.

Zatem do usłyszenia w przyszłym tygodniu, podczas premiery nowego kursu Adobe InDesign na Eduweb.pl!

Pozdrawiam

Michał Wedlechowicz

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Affinity Publisher – czy Adobe będzie miało konkurencję?

Nowości

Już wkrótce – InDesign od Podstaw!

Fotografia i Photoshop

Kurs InDesign od Podstaw – już dostępny!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności