Nowości

Kurs Vue.js Techniki Zaawansowane już wkrótce!

Witaj, już w najbliższy poniedziałek zapraszam Cię na premierę kursu Vue.js Techniki Zaawansowane. Kurs ten będzie kontynuacją wydanego niedawno kursu Vue.js od Podstaw, do…

Witaj,

już w najbliższy poniedziałek zapraszam Cię na premierę kursu Vue.js Techniki Zaawansowane.

Kurs ten będzie kontynuacją wydanego niedawno kursu Vue.js od Podstaw, do którego przerobienia gorąco Cię zachęcam. Poznasz w nim ten popularny framework od absolutnych podstaw, a to pozwoli Ci przystąpić do kursu zaawansowanego. Jeśli jednak znasz już ten framework, powinieneś się bez trudu odnaleźć przerabiając od razu kurs rozszerzony.

Co zatem znajdzie się w zapowiadanym materiale?

W kursie zaawansowanym omówimy nowoczesne techniki pracy z Vue.js. Zobaczysz w jaki sposób wydajnie pracować z tym frameworkiem używając narzędzia vue-cli, które pozwoli nam tworzyć modułowy kod, podzielony na wiele plików. Dowiesz się jak tworzyć niezależne komponenty, które można będzie wielokrotnie wykorzystywać, a także poznasz dobre praktyki pracy z Vue.

W kursie nie zabraknie również informacji na temat zarządzania stanem aplikacji z użyciem VueX. Najpierw przyjrzymy się prostszym rozwiązaniom, aby pokazać ich wady i zalety. Tam, gdzie ich wady będą dla nas zbyt dużym problemem, sięgniemy po VueX, a więc wzorzec zarządzania danymi, a także bibliotekę w jednym. Zobaczysz jak przechowywać dane i stan aplikacji w jednym scentralizowanym miejscu, do którego odwołać się można w dowolnym komponencie.

W jednym z rozdziałów dokładnie omówimy bibliotekę vue-router, która umożliwi nam tworzenie aplikacji reagujących na zmianę adresu na pasku przeglądarki. Zobaczysz w jaki sposób generować linki, korzystać z dynamicznych parametrów czy tworzyć tzw. guardy, które przekierowują lub całkowicie blokują możliwość wyświetlenia danego widoku.

Rozszerzając framework Vue.js o dodatkowe biblioteki takie jak VueX czy vue-router, budować możemy zaawansowane aplikacje internetowe. Aby jednak mogły być one napędzane danymi z serwera, potrzebujemy jeszcze sposobu na wysyłanie zapytań HTTP. Ten problem rozwiążemy z użyciem biblioteki axios, która jest niezależna od Vue, ale może być łatwo z tym narzędziem zespolona. Zobaczysz zatem jak zintegrować axios z Vue.js oraz jak pracować z tą biblioteką.

Aby wszystkie przedstawione techniki jak najlepiej zrozumieć, w kursie wykonamy kilka praktycznych aplikacji, a będą to m. in. Quiz oraz Konfigurator produktu, umożliwiający spersonalizowanie zamówienia.

To jednak nie wszystkie zagadnienia, które poruszymy w kursie, gdyż oprócz tego omówimy również sposoby na walidację formularzy, korzystanie z tzw. mixin czy asynchroniczne ładowanie modułów.

Czy ten kurs jest dla mnie?

Jeśli czujesz się swobodnie w pracy z frameworkiem Vue.js, to ten kurs jest zdecydowanie dla Ciebie. Jeśli jednak jeszcze nie pracowałeś z tym narzędziem, polecam najpierw poznanie niezbędnych podstaw, np. korzystając z kursu Vue.js od Podstaw, który niedawno opublikowaliśmy. Te dwa materiały pozwolą Ci skutecznie i w krótkim czasie tworzyć nowoczesne aplikacje działające po stronie klienta.

Premiera kursu już wkrótce! Do zobaczenia w poniedziałek 19 marca!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Zasoby

Jak się uczycie? Back to School – podsumowanie akcji

Nowości

Kurs Laravel – Techniki Pracy już dostępny!

Nowości

[PREMIERA] Kurs Laravel – Techniki Pracy już dostępny!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności