Nowości

Kurs Webpack 2 – Wydajna Praca z JavaScript już dostępny!

Witaj, Mam przyjemność zaprosić Cię na premierę Kursu Webpack 2 – Wydajna Praca z JavaScript, który od dziś jest dostępny na: https://eduweb.pl/kursy/javascript/webpack-wydajna-praca-javascript.html Główną ideą…

Witaj,

Mam przyjemność zaprosić Cię na premierę Kursu Webpack 2 – Wydajna Praca z JavaScript, który od dziś jest dostępny na:

https://eduweb.pl/kursy/javascript/webpack-wydajna-praca-javascript.html

Główną ideą Webpacka jest nie tylko sama automatyzacja zadań, a „module bundler” – czyli tworzenie jednego lub wielu plików wynikowych, z których następnie program buduje drzewo zależności. W kursie Webpack 2 pokażemy Ci krok po kroku w jaki sposób korzystać z tego narzędzia, tak, by praca z technologiami front-endowymi stała się jeszcze sprawniejsza i znacznie bardziej wygodna i przystępna.

Pokażemy Ci cały proces od podstaw – dowiesz się w jaki sposób stworzyć niezależny plik konfiguracyjny oraz jak dodawać kolejne elementy jego nowoczesnego workflow. Zajmiemy się między innymi kompilacją kodu ES6 do kodu w standardzie ES5 z użyciem Babel. Dowiesz się także jak korzystać z lokalnego serwera, jak instalować moduły z użyciem npm oraz jak korzystać z tak zwanego „npm scripts”. Oprócz tego będziemy pracować również z „loaderami”.

Mimo tego, że kurs rozpoczyna się od zaprezentowania zupełnych podstaw pracy z Webpackiem, w następnych rozdziałach poznasz również bardziej zaawansowane techniki pracy z tym narzędziem. Webpack świetnie nadaje się do pracy między innymi z biblioteką React, dlatego pokażemy Ci jak przygotować ciekawy workflow do pracy z tą technologią. Na zakończenie kursu omówimy również współpracę z automatorem zadań – Gulp.js.

Sprawdź, co znajdziesz w Kursie:
• Omówienie koncepcji kryjących się za Webpackiem
• Instalacja i konfiguracja narzędzia
• Praca z tzw. loaderami
• Techniki transpilowania kodu ES6 do ES5
• Tworzenie workflow pod budowę bibliotek
• Praca z kodem Sass i CSS
• Przykładowy workflow dla pracy z React
• Współpraca webpacka z Gulp.js

Kurs skierowany jest do wszystkich osób, które mają już doświadczenie w tworzeniu stron i aplikacji internetowych z użyciem HTML, CSS i JavaScript. Mile widziana, acz nieobowiązkowa będzie również znajomość preprocesora Sass czy podstaw standardu ES6. Jeśli zatem chciałbyś zacząć pracować z tymi technologiami w sposób nowoczesny, skupiając się na budowaniu aplikacji i wykorzystując przy tym nowy zapis ES6 oraz możliwość korzystania z modułów – to właśnie Webpack jest narzędziem, którego szukasz!

Szczegółowy opis Kursu i darmowe lekcje znajdziecie na stronie:
https://eduweb.pl/kursy/javascript/webpack-wydajna-praca-javascript.html

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z kursem!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Zasoby

Jak się uczycie? Back to School – podsumowanie akcji

Nowości

Kurs React – w Praktyce już dostępny!

Nowości

Już wkrótce – kurs React w Praktyce!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności