Fotografia i Photoshop

Lightroom 4 już dostępny! Wkrótce kurs na eduweb.pl

Najnowsza wersja Adobe Photoshop Lightroom 4 w mojej ocenie jest przełomowa. Nie dlatego, że znajdziecie w niej szereg dodatkowych opcji, wideo czy możliwość tworzenia…

Najnowsza wersja Adobe Photoshop Lightroom 4 w mojej ocenie jest przełomowa. Nie dlatego, że znajdziecie w niej szereg dodatkowych opcji, wideo czy możliwość tworzenia fantastycznych albumów. Nie dlatego że Lightroom 4 działa szybciej niż jego poprzednik. Nawet nie dlatego, że cena programu Lightroom 4 spadła i jest teraz dużo bardziej przystępna, co niezwykle cieszy. Lightroom w wersji 4 jest genialny z jednego prostego powodu. Zdjęcia, które edytujecie, wyglądają po prostu lepiej. Lepiej niż w Photoshopie, lepiej niż w Lightroom 3. Mechanizmy korekty zostały usprawnione w ten sposób, że to co zrobicie w Lightroomie będzie po prostu wyglądać świetnie.

Lightroom 4 zyskał wiele nowych funkcji, z których te, które najbardziej rzucają się w oczy to nowe moduły Book oraz Map. Pierwszy z nich pozwala na stworzenie efektownej fotoksiążki z podpisami oraz łatwym wykorzystaniem szeregu predefiniowanych szablonów. Drugi pozwala na wykorzystanie geolokalizacji z metadanych, możemy również dodać własne lokacje i przeglądać zdjęcia w kontekście geograficznym.

Ponadto, w końcu mamy możliwość pracy z wideo w Photoshop Lightroom. Możemy importować pliki z cyfrowej lustrzanki a nawet smartfona, wykonać prostą edycję oraz wykorzystać podstawowe narzędzia do korekty obrazu wideo, a następnie wyeksportować film zakodowany w h.264. Mamy także do dyspozycji wariant społecznościowy – publikację na Facebook’u czy Flickr*. Z  drobnych ciekawostek, mamy także możliwość zdefiniowania w Lr konta email i wysyłania z jego pomocą zdjęć nad którymi pracujemy.

Mamy też jeszcze jedną dobrą wiadomość. Na eduweb.pl ukaże się kurs Lightroom 4, pokazujący jego najnowsze i najciekawsze funkcje a także techniki pracy z tym programem. Będzie on kontynuacją kursu Photshop Lightroom – Sztuka profesjonalnej fotografii, który polecamy przerobić w pierwszej kolejności. Ponadto w kursie pokażemy także techniki pracy z programem Camera Raw oraz profesjonalną obróbką fotografii. Przedpremierowe wydanie kursu będzie można nabyć już w tym miesiącu na łódzkich targach Film Video Foto, na których jak zwykle pojawi się ekipa eduweb.pl. Więcej informacji o targach znajdziesz w tym wpisie. Natomiast właściwa premiera kursu na eduweb.pl będzie miała miejsce w kwietniu / maju.

Już teraz możecie zobaczyć jedną z lekcji kursu prezentującą nowe funkcje Lightroom 4 w akcji:

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Sub Brushes w Affinity Photo – tutorial

Z każdą nową aktualizacją aplikacje Affinity przedstawia swoje nowe narzędzia. Nie inaczej jest z updatem 1.7.1, gdzie w Affinity Photo mamy między innymi możliwość tworzenia kombinowanych pędzli…

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Fotografia i Photoshop

Kurs Adobe Illustrator – Techniki Zaawansowane już na eduweb.pl!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności