Fotografia i Photoshop

Mockup – Czyli Jak Zaprezentować Projekt w Portfolio

Witajcie. W tym wpisie podzielę się z Wami technikami prezentacji projektów graficznych oraz udostępnię kilka ciekawych linków, które mogą Wam pomóc przedstawić projekty w…

Witajcie.

W tym wpisie podzielę się z Wami technikami prezentacji projektów graficznych oraz udostępnię kilka ciekawych linków, które mogą Wam pomóc przedstawić projekty w portfolio. Nawiązując do naszego najnowszego kursu projektowania opakowań skupimy między innymi się na prezentacji wzorów opakowań produktów spożywczych.

Kiedy chcecie zaprezentować swoje wzory w portfolio, najlepiej będzie jeśli przedstawicie je w formie gotowego, fizycznego produktu. W przypadku kiedy projektuję etykietę napoju owocowego, taka etykieta będzie znacznie lepiej prezentowała się w moim portfolio jako wizualizacja etykiety naklejonej na butelkę napełnioną owym napojem. Całość da nam bardziej apetyczne i estetyczne wrażanie niż printscreen artboardu z Illustratora.

Wizualizację gotowego opakowania nazywamy mockupem (z ang. makieta). W sieci znajdziecie mnóstwo serwisów oferujących pliki PSD z gotowymi mockupami, zarówno darmowymi jak i płatnymi. Po pobraniu pliku wystarczy tylko wkleić nasz projekt w odpowiednie miejsce i odrazu powołamy go do życia. Nasz projekt, dzięki takiej prezentacji zyska na wartości głównie dzięki temu, że będzie wyglądał na wdrożony (czyli wydrukowany i dostępny na rynku w postaci gotowego opakowania z nadrukiem). Zobaczcie jak prezentują się na mockupach projekty realizowane w ramach kursu „Projektowanie graficzne – Tworzenie opakowań”:

packaging_1

packging_2

Jeżeli projektujecie aplikacje mobilne lub strony internetowe, również warto zaprezentować je jako wdrożone serwisy, wyświetlone na ekranach urządzeń. W tym celu powinniśmy postarać się o mockup telefonu czy monitora, na którym umieścimy nasz projekt. Wystarczy tylko kilka chwil, wklejenie projektu na odpowiednią warstwę i znów powołujemy do życia bardzo estetyczną prezentację. Warto!

phone_mockup

W związku z powyższym, poniżej podaję Wam kilka linków do prezentacji w serwisie Behance z użyciem bardzo estetycznych mockupów:

https://www.behance.net/gallery/18278019/Grandezza

https://www.behance.net/gallery/38126247/PrebioSweet

https://www.behance.net/gallery/36733743/Jumbo-Alimentos

https://www.behance.net/gallery/25328869/Perfect-Ten-craft-beer

https://www.behance.net/gallery/37945467/Alarm-clock-app

https://www.behance.net/gallery/36242185/APP-DonoPlus

Zastanawiacie się pewnie gdzie znaleźć dobre mockupy. W sieci jest cała masa serwisów które oferują płatne oraz darmowe mockupy w formie plików photshopowych. Jeśli mówimy o opakowaniach to polecam Wam serwis www.yellowimages.com.

Yellow_Images

Jest to bardzo bogate źródło cyfrowych makiet opakowań o przeróżnych formach w postaci pudełek, butelek, woreczków foliowych, torebek, puszek itp. Mockupy jakie znajdziecie na Yellow Images są niestety płatne, ale nie są to ceny zaporowe. Przeważnie pliki możemy pobrać w cenie około 15$. Są to materiały, które wyróżniają się niezwykłą łatwością w obsłudze. Wystarczy wkleić nasz wzór w warstwę inteligentną, która dopasuje nasz projekt do formy i kształtu opakowania.

Jeśli szukacie mockupów innego rodzaju, np telefonów dla projektów aplikacji, czy makiety broszury, polecam inny serwis w formie internetowego sklepu dla grafików jakim jest: www.creativemarket.com.

creative_market

W zakładce „Templates” znajdziecie mnóstwo kategorii mockupów takich jaki wizualizacje telefonów, wizytówek, broszur itp. Wszystkie zasoby na Creative Market również są płatne, ale ceny są podobne jak w przypadku Yellow Images. Bardzo często możemy znaleść cały pakiet kilku mockupów w bardzo niskiej cenie, np około 25$.

Jeśli szukacie darmowych makiet do prezentacji Waszych prac to myślę, że odpowiedni będzie serwis: www.mockupworld.co.

all_mockups

Znajdziecie tam całą masę darmowych mockupów z różnych kategorii: broszury, opakowania, telefony, laptopy, pudełka, wizytówki itp. Wszystko do Waszej dyspozycji.

Jeśli chcecie stworzyć własną wizualizację 3D, która będzie dostosowana do waszych potrzeb, lub do rodzaju projektu jaki chcecie zaprezentować, polecam warsztat Wojciecha Magierskego dostępny w Bazie Wiedzy Eduweb: http://eduweb.pl/live/realistyczna-wizualizacja-3d-w-modo. Ten Warsztat jest bonusem do kursu projektowania opakowań: http://eduweb.pl/kursy/grafika/projektowanie-graficzne-tworzenie-opakowan.html do którego również serdecznie Was zapraszam.

W tym wpisie to już wszystko, mam nadzieję, że wszystkie linki będą dla Was bardzo pomocne w budowaniu profesjonalnego portfolio 🙂

Pozdrawiam,

Michał Wedlechowicz

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

Jak wykorzystać video marketing na swoją korzyść?

Stworzyłeś dopracowaną stronę internetową, dbasz o to, by Twoje portfolio było rozbudowane i aktualne, a nawet regularnie generujesz ciekawe treści na swoim fanpage. Mimo tego masz poczucie,…

Nowości

Portfolio grafika, artysty koncepcyjnego, ilustratora

Jeżeli masz już jakiś czas do czynienia z pracą graficzną, realizujesz zlecenia, prowadzisz swoją działalność gospodarczą lub pracujesz w większej firmie, dla której tworzysz projekty – jest duża…

Nowości

Kurs Kaligrafia i Lettering – Techniki Pracy już dostępny!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności