Darmowe

Najciekawsze zasoby dla Grafika #1

Od jakiegoś czasu na naszym Facebookowym fanpage’u podrzucamy Wam linki do ciekawych zasobów znalezionych w sieci. Są to przydatne narzędzia przyspieszające pracę, pomagające wystartować…

Od jakiegoś czasu na naszym Facebookowym fanpage’u podrzucamy Wam linki do ciekawych zasobów znalezionych w sieci. Są to przydatne narzędzia przyspieszające pracę, pomagające wystartować z kolejnym projektem lub upiększające strony internetowe. Staramy się tak dobierać treści, aby były one ciekawe i pomocne zarówno dla osób zajmujących się grafiką jak i tych, które tworzą strony internetowe – projektują lub programują.

Jako, że eduweb jest tworzony dla Was i z Waszym udziałem, chętnie słuchamy Waszych sugestii i dziś wprowadzamy w życie jedną z nich, prezentując zbiór ciekawych zasobów, które do tej pory wrzucaliśmy na fanpage’a. Zachęcamy do przejrzenia zebranych zasobów – na pewno znajdziecie wśród nich coś wartościowego dla siebie!

PS. klikajcie na obrazki 🙂

cz_1_rwd_sheet

Tabela popularnych rozdzielczości mobilnych

Dokument Google, który może być bardzo przydatny podczas projektowania stron i aplikacji mobilnych. Zestawienie zawiera informacje na temat rozdzielczości (landscape i portrait), wersji systemu oraz samej platformy danego urządzenia.


cz_1_awwwards

CSS Awwwards

Najbardziej znany i ceniony serwis typu „pochwal się stroną i zgarnij tytuł”. Do serwisu każdego dnia zgłaszanych jest bardzo wiele witryn, a następnie odwiedzający mogą na nie głosować. Z tego właśnie względu, strona jest świetnym miejscem do szukania inspiracji przy projektowaniu oraz podglądania światowych trendów.


cz_1_lorempixel

Lorem Pixel

Chyba każdy z nas zna „przykładowy wypełniacz tekstu” jakim jest popularny Lorem Ipsum. Tym razem prezentujemy jednak alternatywę w postaci obrazków. Często do projektu potrzebujemy na szybko obrazek o danych wymiarach i tak naprawdę nie dbamy o to, co się na nim znajduje w danej chwili. Dzięki Lorem Pixel szybko pobierzesz obrazek o wybranych rozmiarach i z danej dziedziny.


cz_1_placeholdit

Placehold.it

Podobnie jak w przypadku Lorem Pixel, serwis Placehold.it pozwala na pobieranie obrazków o wybranych wymiarach. Tym razem jednak nie zobaczymy zdjęć czy kolorów, gdyż możemy jedynie wygenerować szare obrazki z wpisanym wewnątrz wymiarem. Świetna sprawa przy prototypowaniu! Do adresu wystarczy bowiem dopisać wymiary, jakie nas interesują, np. http://placehold.it/200×300


cz_1_placeit

Place it by Breezi

Place it jest świetnym serwisem, umożliwiającym osadzenie screenshotów naszego projektu na ekranach wielu urządzeń. Wystarczy wybrać odpowiadające nam zdjęcie z urządzeniem typu smartphone, laptop czy tablet, a następnie przygotować i wgrać zalecanych rozmiarów obrazek z projektem i już możemy elegancko zaprezentować nasza koncepcję.


cz_1_whatfontis

What Font Is

Ile razy widząc jakiś projekt z ciekawą typografią zastanawiałeś się jakiej czcionki użyto? Zapewne nie raz. W takich przypadkach z pomocą przychodzi serwis What Font Is, który pozwala na wgranie obrazka z czcionką, której poszukujemy, a następnie wybranie czy poszukujemy czcionek darmowych, płatnych czy i takich i takich. Serwis zwróci nam listę wielu czcionek i porównując je z wgranym obrazkiem będziemy  mogli znaleźć odpowiadającą czcionkę lub bardzo do niej zbliżoną.


cz_1_unsplash

Unsplash

To świetne miejsce by znaleźć ciekawe zdjęcia wysokiej jakości, które możemy wykorzystać we własnych projektach lub np. wstawić na swojego bloga. Co 10 dni dodawanych jest tutaj 10 nowych zdjęć, a baza już tych dodanych jest całkiem spora, więc każdy znajdzie coś dla siebie!


cz_1_subtlepatterns

Subtle Patterns

Genialny wręcz serwis oferujący wzorki, które z powodzeniem możemy wykorzystywać jako tła do naszych stron internetowych. Dzięki prostemu podglądowi można w łatwy sposób podejrzeć, jak dane tło wygląda na całej stronie. Oprócz samego serwisu, do dyspozycji mamy również Plugin dla Photoshopa oraz dodatek do WordPress’a.


cz_1_pixeden

Pixeden

To  miejsce, gdzie znajdziemy wiele ciekawych elementów graficznych, które przyspieszą naszą pracę lub upiększą prezentację produktu. W serwisie dostępne są np. szablony do prezentacji wizytówek czy wysokiej jakości mockupy różnych produktów.


cz_1_bannersnack

BannerSnack

Darmowy generator bannerów Flash, HTML5 lub w postaci GIFów. Dzięki prostemu w obsłudze edytorowi szybko wygenerujecie ciekawe bannery z ładnymi animacjami.


cz_1_iconfinder

Icon Finder

Świetne miejsce by znaleźć wysokiej jakości darmowe oraz płatne ikony wszelkiego rodzaju. Potrzebujesz ikonek serwisów społecznościowych do umieszczenia w swoim następnym projekcie? Zajrzyj do Icon Findera.

INNE

cz_1_freelancer_com

Freelancer.com

Jeśli jesteś Freelancerem i szukasz zleceń, koniecznie zajrzyj na największy światowy serwis, który jest również dostępny w języku polskim!

 

Na zakończenie…

Mamy nadzieję, że w tym zestawieniu znalazłeś coś dla siebie. Oczywiście, w razie potrzeby zachęcamy do powrotu do tego wpisu, a tymczasem, w komentarzach możecie dzielić się swoimi ciekawymi linkami i poradami!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Fotografia i Photoshop

Kurs ZBrush i Substance Painter już na eduweb.pl!

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Fotografia i Photoshop

Kurs Adobe Illustrator – Techniki Zaawansowane już na eduweb.pl!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności