Darmowe

Najciekawsze zasoby dla Web Developera #1

Od jakiegoś czasu na naszym Facebookowym fanpage’u podrzucamy Wam linki do ciekawych zasobów znalezionych w sieci. Są to przydatne narzędzia przyspieszające pracę, pomagające wystartować z kolejnym…

Od jakiegoś czasu na naszym Facebookowym fanpage’u podrzucamy Wam linki do ciekawych zasobów znalezionych w sieci. Są to przydatne narzędzia przyspieszające pracę, pomagające wystartować z kolejnym projektem lub upiększające strony internetowe. Staramy się tak dobierać treści, aby były one ciekawe i pomocne zarówno dla osób zajmujących się grafiką jak i tych, które tworzą strony internetowe – projektują lub programują.

Jako, że eduweb jest tworzony dla Was i z Waszym udziałem, chętnie słuchamy Waszych sugestii i dziś wprowadzamy w życie jedną z nich, prezentując zbiór ciekawych zasobów, które do tej pory wrzucaliśmy na fanpage’a. Zachęcamy do przejrzenia zebranych zasobów – na pewno znajdziecie wśród nich coś wartościowego dla siebie!

PS. klikajcie na obrazki 🙂

cz_1_dochub

DocHub

Jeśli marzyłeś kiedyś, by dokumentacja techniczna wielu frameworków czy języków programowania znalazła się w jednym miejscu, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. DocHub właśnie tego dokonał! Dzięki serwisowi szybko wyszukasz interesującej Cię właściwości CSS3, metody DOM JavaScriptu czy funkcji w PHP.


cz_1_woosidebars

WooSidebars

Jeśli tworzenie Widgetów w systemie WordPress nie jest Twoim ulubionym zajęciem, a do tego uważasz, że pisanie w kodzie wyjątków, by na jednej stronie wyświetlał się wybrany sidebar, a już na innej nie, to WooSIdebars jest właśnie dla Ciebie. Dzięki temu rozszerzeniu w szybki i łatwy sposób skonfigurujesz Widgety w systemie WordPress.


cz_1_html5maker

HTML5Maker

Kolejne świetne narzędzie do tworzenia interaktywnych elementów z użyciem HTML5. Dzięki niemu tworzenie animacji, sliderów czy prezentacji to bułka z masłem!


cz_1_unheap

Unheap

To miejsce, w którym znajdziesz tematycznie pogrupowane wtyczki do biblioteki jQuery, które zaoszczędzą Ci sporo pracy, a także tchną nowe życie w Twoją witrynę internetową. Szczególnie polecamy!


cz_1_javascriptgarden

JavaScript Garden

To zbiór najlepszych praktyk oraz sztuczek w programowaniu z użyciem języka JavaScript! Poradnik został przetłumaczony na kilka języków, w tym na język polski zatem jest to lektura obowiązkowa dla każdej osoby, która zna słowo kluczowe var !


cz_1_chimply

Chimply Loaders Generator

Jeśli znudził Ci się już standardowy preloader ulubionego slidera, który wykorzystujesz na swojej stronie internetowej lub tworzysz nową aplikację napędzaną AJAXem, to prezentowany serwis może okazać się bardzo pomocny. Dzięki kilku kontrolkom możemy wybrać pożądane ustawienia wybranego wcześniej loadera, a następnie wygenerować oraz pobrać gotowy do wstawienia GIF.


cz_1_tridiv

TriDiv

Nowe możliwości CSS3 zaskakują nas każdego dnia. Tak jest również w przypadku TriDiv. Co tu dużo mówić, sam zobacz co jest możliwe już dziś! (zalecana najnowsza wersja przeglądarki Chrome)


cz_1_selectivizr

Selectivizr

Jeśli do tej pory z obawy przed brakiem wsparcia w starszych przeglądarkach opierałeś się przed używaniem nowych selektorów CSS3 takich jak np. :nth-child, to czas zmienić nawyki! Selectivizr jest niewielką biblioteką napisaną w JavaScripcie, którą wystarczy wstawić na nasza stronę, a wszystkie nowe selektory wpisane w kodzie CSS w magiczny sposób zadziałają nawet w przeglądarkach, które nie potrafią ich normalnie zrozumieć.


cz_1_bledy_usability

3 błędy usability, których warto unikać

Tworząc witryny internetowe, wielką wagę powinniśmy przywiązywać do tzw. Usability, czyli użyteczności witryny. Na dobry początek warto poznać 3 błędy, których zdecydowanie powinniśmy unikać.


cz_1_initializr

Initializr

Z pracą bywa tak, że najtrudniej się rozkręcić, a potem już idzie z górki. Jeśli tworzysz strony internetowe z wykorzystaniem HTML5, to prezentowany serwis może okazać się niesamowicie pomocny. Dzięki niemu w prosty sposób wygenerujesz paczkę startową pod kolejną witrynę lub aplikację HTML5.


cz_1_phptherightway

PHP The Right Way

Internet pełen jest tutoriali i poradników na wszelkiego rodzaju tematy. Również jeśli chodzi o programowanie w PHP. Ale czym na pewno wszystkie wskazówki, które możemy znaleźć są wartościowe? Serwis PHP The Right Way stara się z tym walczyć prezentując najlepsze praktyki pisania kodu PHP, a także oferując masę zewnętrznych „sprawdzonych” linków.


cz_1_html5bookmarks

HTML5 Bookmarks

HTML5 to bardzo gorący temat. Dzięki kolejnej „bitwie przeglądarek” obserwujemy wysyp coraz to ciekawszych bibliotek, pluginów czy genialnych prezentacji opartych na najnowszych, często eksperymentalnych jeszcze technologiach. Jak zatem pozostać choć w pewnym stopniu na bieżąco z tym co ma nam do zaoferowania ogromna społeczność skupiona wokół tego standardu? HTML5 Bookmarks jest na ten problem dobrym rozwiązaniem. Jest to bardzo często aktualizowany, tematycznie podzielony zbiór ciekawych zasobów z tej właśnie tematyki.


cz_1_nokia_developer_js_bp

Dobre praktyki pisania wydajnego JavaScriptu

Kolejny zbiór dobrych praktyk programowania w języku JavaScript, tym razem odnoszący się szczególnie mocno do wydajności tworzonych rozwiązań. Poradnik stworzony przez szanowanych developerów z zespołu Nokii.


cz_1_favico_cheatsheet

Favico Cheat-Sheet

Zastanawiałeś się kiedyś, czy wstawiona przez Ciebie do strony favikonka działa oraz wygląda poprawnie na wszystkich urządzeniach? Okazuje się, że dostarczenie odpowiedniej ikony może być nie lada wyzwaniem, natomiast z prezentowanym poradnikiem staje się to o wiele prostsze.


cz_1_jquery_boilerplate

jQuery Boilerplate

Pisanie pluginów jQuery to świetne zajęcie, jednak trzeba mieć wówczas na uwadze mnóstwo kwestii, by pisany kod był jak najlepszy. Podczas tworzenia nowego pluginu warto skorzystać z tzw. boilerplate, który nieco przyspieszy naszą pracę i sprawi, że nie popełnimy już na starcie żadnego błędu.


cz_1_mousetrap

Mousetrap

Jeśli próbowałeś kiedyś przypisać w JavaScripcie jakieś zdarzenie do wciśniętego klawisza lub ich sekwencji, to wiesz, że kod szybko może stać się nieczytelny, a zapewnienie poprawnego wsparcia dla każdej przeglądarki może przysporzyć dodatkowych problemów. W takich sytuacjach niezastąpionym narzędziem może okazać się Mousetrap, czyli biblioteczka, dzięki której przypiszesz zdarzenia do klawiszy w sposób bardziej „ludzki” i czytelny.


cz_1_wappalyzer

Wappalyzer

Czy przeglądający strony internetowe zastanawiałeś się kiedyś na jakim systemie CMS zostały oparte lub z jakich bibliotek skorzystano by dodać do nich rozwiązania, które wpadły Ci w oko? Jeśli tak, to polecamy instalacje darmowego rozszerzenia do przeglądarki Firefox lub Google Chrome, które automatycznie po przejściu na stronę wyświetli listę technologii, które zostały na niej wykryte.

 

Na zakończenie…

Mamy nadzieję, że w tym zestawieniu znalazłeś coś dla siebie. Oczywiście, w razie potrzeby zachęcamy do powrotu do tego wpisu, a tymczasem, w komentarzach możecie dzielić się swoimi ciekawymi linkami i poradami!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

[PREMIERA] Kurs React od Podstaw już na eduweb.pl!

Programowanie i WWW

eduweb na ngPoland!

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności