Nowości

Otrzymaj dofinansowanie na Kursy eduweb.pl!

Oferta dofinansowań na Kursy eduweb.pl dla pracowników, pracodawców oraz osób bezrobotnych. Poszukujesz pracy, chciałby się przebranżowić lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Ale nie posiadasz…

Oferta dofinansowań na Kursy eduweb.pl dla pracowników, pracodawców oraz osób bezrobotnych.

Poszukujesz pracy, chciałby się przebranżowić lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Ale nie posiadasz aktualnie środków na sfinansowanie naszych kursów? A może masz pracę, ale chcesz stale rozwijać swoje umiejętności, starać się o awans lub zmianę stanowiska? Albo jesteś pracodawcą i chcesz przeszkolić swój zespół? Jeżeli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, oznacza że dobrze trafiłeś.

Z pomocą przychodzą Urzędy Pracy, które pomogą Ci sfinansować szkolenia w eduweb.pl. Środki z Urzędu Pracy mogą pochodzić z dwóch źródeł w zależności z jakiego programu dotacji skorzystasz. Źródłem dotacji w UP może być KFS, czyli Krajowy Fundusz Szkoleniowy, środki własne Urzędu Pracy oraz dotacje z Unii Europejskiej. W ramach KFS środki udostępniane są za pośrednictwem UP na wniosek pracodawcy, który zgłasza swojego pracownika. Natomiast środki z Unii Europejskiej oraz własne UP udostępnia na wniosek osoby bezrobotnej.

Dotacje dla osób bezrobotnych

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć jest sprawdzenie w swoim UP, czy dostępne są środki na podnoszenie swoich kwalifikacji, dla bezrobotnych lub KFS. Jeżeli tak, warto zasięgnąć także informacji, czy dopuszczalne są szkolenia w formie e-learning. Następnie osoby zainteresowanie sfinansowaniem szkoleń przez Urząd Pracy powinny zgłosić się do Centrum Aktywizacji Zawodowej swojego UP i otrzymać skierowanie na szkolenie. Na podstawie skierowania należy złożyć wniosek.

Dotacje dla pracowników, przez pracodawców

Jeżeli pracodawca chciałby skorzystać ze szkolenia, w pierwszej kolejności powinien złożyć wniosek o refundację wraz z wymaganymi załącznikami do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę firmy albo miejsce prowadzonej działalności. W przypadku bezrobotnego jest to urząd właściwy miejscu zameldowania.

Rozpatrywanie wniosków

Zarówno w przypadku osób bezrobotnych jak i pracodawców UP ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, pracodawca/ bezrobotny podpisze ze starostą umowę, w której zawarte będą szczegółowe warunki współpracy.

Nasze ścieżki szkoleniowe

Oferujemy 12 specjalizacji, w ramach których możesz zostać przeszkolony, między innymi: grafika, programowanie gier i aplikacji, Front-End, Fotografia, czy wideo. Każda specjalizacja to wiele godzin materiałów online, które kompleksowo przygotują Cię do pracy z wieloma narzędziami.

Jeżeli masz wątpliwości która specjalizacja będzie dla Ciebie odpowiednia, napisz do nas, a my pomożemy wybrać dla Ciebie najlepszą ścieżkę nauki.

Szczegółowe informacje dla osób bezrobotnych – jak otrzymać dotację?

  1. Sprawdź czy w Twoim urzędzie pracy są dostępne środki na: doszkalanie, podnoszenie kwalifikacji, itp.
    (największy budżet, a co za tym idzie szansa na zdobycie dotacji to początek roku)
  2. Jeżeli środki dotacyjne są jeszcze aktywne, wystąp o udzielenie informacji (ustnie/pisemnie – zależy od UP), czy szkolenie, o które się ubiegasz, może zostać sfinansowane z budżetu unijnego udostępnianego przez Urząd Pracy (dopuszczalna tematyka szkoleń/ forma elearningu).
  3. Zgłoś się do Centrum Aktywizacji Zawodowej swojego UP, zostanie Ci wydane skierowanie na szkolenie.
  4. Jeżeli otrzymasz zielone światło na składanie wniosku o dotację, napisz do nas na biuro@eduweb.pl w załączniku prześlij wzór oferty, którą złożymy w Twoim Urzędzie Pracy
  5. Jeżeli nasza oferta spełni wszystkie wymagania, podpiszemy umowę i rozpoczniemy współpracę.

Szczegółowe informacje dla pracowników i pracodawców – jak otrzymać dotację?

  1. Sprawdź w swoim urzędzie pracy w jakiej formie złożyć wniosek na doszkalanie swoich pracowników lub zgłoś się do swojego pracodawcy wyrażając chęć doszkalania w ramach KFS z UP.
  2. To pracodawca musi złożyć wniosek i podpisać umowę z UP
  3. Jeśli już wiesz, że możesz liczyć na sfinansowanie szkolenia skontaktuj się z nami. Pomożemy wypełnić dokumentację oraz wspólnie dobierzemy odpowiednią ścieżkę szkoleń, najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Jeśli masz dodatkowe pytania – napisz do nas!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Fotografia i Photoshop

Kurs Adobe Illustrator – Techniki Zaawansowane już na eduweb.pl!

Nowości

Już wkrótce – premiera Kursu Adobe Illustrator CC – Techniki Zaawansowane!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności