Fotografia i Photoshop

Photoshop CS6 nadchodzi! Zobacz nowe funkcje

Choć Photoshop ma już 22 lata(!) i trzeba się nieźle napracować, żeby dodać do niego jakąkolwiek ciekawą funkcję, najnowsza edycja Photoshopa CS6 będzie w…

Choć Photoshop ma już 22 lata(!) i trzeba się nieźle napracować, żeby dodać do niego jakąkolwiek ciekawą funkcję, najnowsza edycja Photoshopa CS6 będzie w mojej ocenie jedną z przełomowych odsłon tego programu a także jednym z najmocniejszych punktów w całym pakiecie Creative Suite 6. Od jakiegoś czasu w sieci prezentowane są tak zwane „sneak peeks”, czyli krótkie filmiki prezentujące najnowsze funkcje Photoshopa CS6. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, prezentujemy wszystkie odcinki, które ukazały się do tej pory.

#1 Nowe funkcje w Camera Raw

Bryan O’Neil Hughes prezentuje nowe możliwości Camera Raw – aplikacji służącej do korekty fotografii, która dostępna będzie razem z najnowszą wersją Photoshopa CS6.

#2 Zapisywanie w tle oraz nowe Liquify

Photoshop CS6 umożliwia zapisanie plików nad którymi pracujemy w tle, w ten sposób nawet przy niespodziewanej awarii nie stracimy postępów naszej pracy. Ponadto, został przebudowany silnik popularnego narzędzia Liquify, dzięki czemu działa ono teraz szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

#3 Przerywane linie

Zorana Gee prezentuje nową funkcję, która pozwoli z pomocą dosłownie jednego kliknięcia stworzyć efektowne przerywane linie w Photoshopie. Czasy ustawiania parametru spacing dla pędzla czy ołówka będziemy wspominać z sentymentem 😉

#4 Lepszy Content Aware

Narzędzia jak Content Aware Scale czy Content Aware Fill były hitami odpowiednio Photoshop’a CS4 oraz CS5. Wersja Photoshop CS6 oferuje jeszcze większe możliwości narzędzi z grupy Content Aware.

#5 Migracja ustawień

W Photoshop CS6 będziemy mogli łatwo przenieść popularne ustawienia na nową wersję programu. Stephen Nielson pokazuje również szereg innych, drobnych usprawnień.

#6 Rozmycie zdjęć

Jedną z ciekawych technik fotografii jest możliwość uzyskania rozmytego drugiego planu, co nazywamy efektem Bokeh. Wymaga to jednak trochę wprawy i dobrego obiektywu, dlatego Photoshop pozwala teraz uzyskać w pełni modyfikowalny efekt głębi ostrości imitując zachowanie obiektywu.

#7 Edycja Wideo

Film prezentowany poniżej został w całości wykonany z pomocą Photoshopa.

Co jeszcze znajdziesz w Photoshop CS6? Na pewno managerowie zostawili najbardziej spektakularne funkcje na premierę, która odbędzie się jeszcze tej wiosny. Pozostaje nam czekać, a w między czasie. Koniecznie sprawdźcie jeszcze inne, ciekawe funkcje:

http://youtu.be/zmpt4T8Hyic

A tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z kursami Photoshop na eduweb.pl polecamy dwa materiały:
Kurs Photoshop CS4/CS5
Kurs Wyciśnij więcej z Adobe CS5 

 

Serdecznie pozdrawiam,
Grzegorz Róg

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Affinity Publisher – czy Adobe będzie miało konkurencję?

Grafika i Interfejsy

Sub Brushes w Affinity Photo – tutorial

Z każdą nową aktualizacją aplikacje Affinity przedstawia swoje nowe narzędzia. Nie inaczej jest z updatem 1.7.1, gdzie w Affinity Photo mamy między innymi możliwość tworzenia kombinowanych pędzli…

Nowości

Już wkrótce – InDesign od Podstaw!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności