Nowości

[PREMIERA] Kurs Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych w Praktyce już dostępny!

Witaj, mam przyjemność zaprosić Cię na premierę Kursu Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych w Praktyce. Bezpieczeństwo w Internecie, ataki hackerskie czy wyciek poufnych danych to temat…

Witaj,

mam przyjemność zaprosić Cię na premierę Kursu Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych w Praktyce.

Bezpieczeństwo w Internecie, ataki hackerskie czy wyciek poufnych danych to temat niezwykle aktualny i zarazem realne zagrożenie dla przedsiębiorstw i ich klientów. Mimo wprowadzonego w ostatnim czasie RODO, żadna regulacja nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa, ani ustrzec zarówno dużej, jak i małej firmy przed atakami hakerów. Jak zatem się bronić?

Jeśli tworzysz lub zarządzasz aplikacją webową lub stroną WWW i chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio ją zabezpieczyć, nauczyć się szybko wykrywać oraz naprawiać ewentualne błędy – ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

O czym powiemy w kursie?
Wprowadzimy Cię w zagadnienia związane z bezpieczeństwem stron WWW i poznasz podstawowe algorytmy kryptograficzne. Przyjrzymy się liście dziesięciu najczęściej występujących błędów w aplikacjach webowych – tzw. OWASP Top 10. Szczegółowo omówimy każdy z nich i poznasz praktyczne przykłady wykorzystania słabych punktów zabezpieczeń i metody działania hakerów. Pokażemy Ci popularne błędy typu Injection, z SQL Injection na czele. Przekonasz się jak łatwo jest przejąć czyjąś sesję wtedy, gdy aplikacja nie stosuje podstawowych mechanizmów bezpieczeństwa.  Poznasz praktyczne przykłady i wskazówki do tego, aby prawidłowo zabezpieczyć aplikację przed wyciekiem danych.

Na przykładzie kilku ataków, takich jak directory traversal czy wgranie web shella, poznasz mechanizm działania niepoprawnej kontroli dostępu i dowiesz się, jak projektować i pisać aplikację, by nie popełniać tego typu błędów. Ten kurs jest kompletnym przewodnikiem i wszystkim tym, co powinieneś wiedzieć, aby skutecznie chronić przed nimi aplikację lub stronę.

Sprawdź co znajdziesz w Kursie:
• Podstawy kryptografii
• OWASP Top 10
• Błędy typu Injection oraz niepoprawna obsługa uwierzytelniania
• Ujawnienie poufnych danych i inne błędy
• Błędna konfiguracja zabezpieczeń i XSS
• Deserializacja, używanie komponentów ze znanymi podatnościami i niewystarczające logowanie
• Błędy spoza listy OWASP Top 10

Czy Kurs jest dla mnie?

Kurs przeznaczony jest zarówno dla developerów jak i testerów aplikacji webowych. Zawarte w nim informacje pomogą zrozumieć i poznać najczęstsze problemy związane z bezpieczeństwem aplikacji webowych. Testerzy znajdą w nim wiele praktycznych informacji o tym, jak wykrywać błędy bezpieczeństwa. Developerzy z kolei dowiedzą się jak je naprawiać i jak zabezpieczać swoje aplikacje.

Do pełnego zrozumienia materiału zawartego w kursie przydatna będzie podstawowa wiedza o protokole HTTP, tworzeniu aplikacji webowych i programowaniu. Sama aplikacja demonstracyjna napisana jest w Javie, ale większość przykładów jest również dostępna w PHP. Opisywane błędy i techniki są zazwyczaj niezależne od języka i łatwe do zrozumienia przez każdego znającego podstawy programowania.

Opis Kursu i darmowe lekcje znajdziesz na stronie:
https://eduweb.pl/kursy/html-css/bezpieczenstwo-aplikacji-webowych.html 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z Kursem!

Powiązane artykuły

Office i Narzędzia

eduweb.pl na ngPoland 2018!

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Fotografia i Photoshop

[PREMIERA] Kurs Adobe Illustrator – Techniki Zaawansowane już na eduweb.pl!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności