Nowości

[PREMIERA] Kurs Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych w Praktyce już dostępny!

Witaj, mam przyjemność zaprosić Cię na premierę Kursu Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych w Praktyce. Bezpieczeństwo w Internecie, ataki hackerskie czy wyciek poufnych danych to temat…

Witaj,

mam przyjemność zaprosić Cię na premierę Kursu Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych w Praktyce.

Bezpieczeństwo w Internecie, ataki hackerskie czy wyciek poufnych danych to temat niezwykle aktualny i zarazem realne zagrożenie dla przedsiębiorstw i ich klientów. Mimo wprowadzonego w ostatnim czasie RODO, żadna regulacja nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa, ani ustrzec zarówno dużej, jak i małej firmy przed atakami hakerów. Jak zatem się bronić?

Jeśli tworzysz lub zarządzasz aplikacją webową lub stroną WWW i chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio ją zabezpieczyć, nauczyć się szybko wykrywać oraz naprawiać ewentualne błędy – ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

O czym powiemy w kursie?
Wprowadzimy Cię w zagadnienia związane z bezpieczeństwem stron WWW i poznasz podstawowe algorytmy kryptograficzne. Przyjrzymy się liście dziesięciu najczęściej występujących błędów w aplikacjach webowych – tzw. OWASP Top 10. Szczegółowo omówimy każdy z nich i poznasz praktyczne przykłady wykorzystania słabych punktów zabezpieczeń i metody działania hakerów. Pokażemy Ci popularne błędy typu Injection, z SQL Injection na czele. Przekonasz się jak łatwo jest przejąć czyjąś sesję wtedy, gdy aplikacja nie stosuje podstawowych mechanizmów bezpieczeństwa.  Poznasz praktyczne przykłady i wskazówki do tego, aby prawidłowo zabezpieczyć aplikację przed wyciekiem danych.

Na przykładzie kilku ataków, takich jak directory traversal czy wgranie web shella, poznasz mechanizm działania niepoprawnej kontroli dostępu i dowiesz się, jak projektować i pisać aplikację, by nie popełniać tego typu błędów. Ten kurs jest kompletnym przewodnikiem i wszystkim tym, co powinieneś wiedzieć, aby skutecznie chronić przed nimi aplikację lub stronę.

Sprawdź co znajdziesz w Kursie:
• Podstawy kryptografii
• OWASP Top 10
• Błędy typu Injection oraz niepoprawna obsługa uwierzytelniania
• Ujawnienie poufnych danych i inne błędy
• Błędna konfiguracja zabezpieczeń i XSS
• Deserializacja, używanie komponentów ze znanymi podatnościami i niewystarczające logowanie
• Błędy spoza listy OWASP Top 10

Czy Kurs jest dla mnie?

Kurs przeznaczony jest zarówno dla developerów jak i testerów aplikacji webowych. Zawarte w nim informacje pomogą zrozumieć i poznać najczęstsze problemy związane z bezpieczeństwem aplikacji webowych. Testerzy znajdą w nim wiele praktycznych informacji o tym, jak wykrywać błędy bezpieczeństwa. Developerzy z kolei dowiedzą się jak je naprawiać i jak zabezpieczać swoje aplikacje.

Do pełnego zrozumienia materiału zawartego w kursie przydatna będzie podstawowa wiedza o protokole HTTP, tworzeniu aplikacji webowych i programowaniu. Sama aplikacja demonstracyjna napisana jest w Javie, ale większość przykładów jest również dostępna w PHP. Opisywane błędy i techniki są zazwyczaj niezależne od języka i łatwe do zrozumienia przez każdego znającego podstawy programowania.

Opis Kursu i darmowe lekcje znajdziesz na stronie:
https://eduweb.pl/kursy/html-css/bezpieczenstwo-aplikacji-webowych.html 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z Kursem!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Zasoby

Jak się uczycie? Back to School – podsumowanie akcji

Programowanie i WWW

eduweb na ngPoland!

Nowości

Black Friday 2018 – najlepsze promocje

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności