Nowości

Programowanie w jQuery – premiera już wkrótce!

Witajcie! Mam ogromną przyjemność zapowiedzieć nadchodzącą wielkimi krokami premierę kolejnego materiału na łamach eduweb.pl – tym razem mowa o kursie: Programowanie w jQuery w…

Witajcie!

Mam ogromną przyjemność zapowiedzieć nadchodzącą wielkimi krokami premierę kolejnego materiału na łamach eduweb.pl – tym razem mowa o kursie:

Programowanie w jQuery w Praktyce

Jeżeli tworzysz strony internetowe i zdążyłeś już poznać takie technologie jak HTML i CSS, a także masz już podstawy języka JavaScript, to kolejnym naturalnym krokiem na Twojej drodze, będzie nauka korzystania z biblioteki jQuery.

dvd-okladka_jquery_03

Biblioteką nazywam zbiór funkcji napisanych w danym języku, które mogą być dołączone do dowolnego projektu i w łatwy sposób wykorzystywane. Tak właśnie jest z biblioteką jQuery, która powstała w 2006 roku i odpowiedziała wówczas na ogromną potrzebę – pisanie spójnego i działającego w wielu przeglądarkach internetowych kodu. Nawet dzisiaj, pewne przeglądarki internetowe implementują nowe funkcje Obiektowego Modelu Dokumentu w różny sposób. A zatem aby mieć pewność, że pisany przez nas kod będzie działał dokładnie tak samo niezależnie od tego czy strona zostanie wyświetlona w najnowszej wersji przeglądarki Firefox czy może w leciwym Internet Explorerze 9, musimy stosować wiele trików. Przez to pisanie kodu nie jest już tak proste i przyjemne, a także znacząco wzrasta jego ilość.

dvd-okladka_jquery_06

jQuery natomiast pozwala za pomocą niewielkiej ilości kodu, otrzymywać taki sam rezultat we wszystkich wspieranych przeglądarkach internetowych. Zaczynając od z pozoru prostych zadań, takich jak dodawanie czy usuwanie klas CSS, a na wysyłaniu żądań AJAX kończąc. Z użyciem jQuery, zawsze napiszesz taki sam kod, a ta biblioteka zadba już o wszystkie niezbędne triki, które musi wykonać “pod spodem”, aby rezultat był w każdej przeglądarce taki sam.

Materiał zapowiada się naprawdę ciekawie, a przekonać się o tym będziecie mogli już niedługo – w następny poniedziałek, 9 maja!

Tymczasem życzę udanej majówki i do usłyszenia po długim weekendzie!

Aleksander Martyniak

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Zasoby

Jak się uczycie? Back to School – podsumowanie akcji

Nowości

[PREMIERA] Kurs React od Podstaw już na eduweb.pl!

Programowanie i WWW

eduweb na ngPoland!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności