Zasoby

Sketch x Warsaw #3

To już trzecia edycja Sketch x Warsaw! Zaaranżowana przestrzeń coworkingowa WeWork przy Kruczej gościła wieczorem, 15 stycznia dwóch prelegentów i duże grono designerów, którzy…

To już trzecia edycja Sketch x Warsaw! Zaaranżowana przestrzeń coworkingowa WeWork przy Kruczej gościła wieczorem, 15 stycznia dwóch prelegentów i duże grono designerów, którzy chcieli być na bieżąco z narzędziami do projektowania, design systemami… I networkingiem, który każdorazowo jest osią naszych meet-upów.

Pierwsza część spotkania poświęcona została design systemom. Design system to nie tylko wytyczne dotyczące układu, kolorystyki czy ogólnopojętego wyglądu projektu, ale również cała koncepcja i komunikacja stojące za spójnym i konkretnym wizerunkiem. Stanowi niezbędny element tego, by działania zespołów projektowych tworzyły spójną i charakterystyczną całość.

To właśnie na ten temat przygotował prezentację pierwszy prelegent – Tomek Koszyk z El Passion. Mówił o Design Systems x Sketch 101 – czyli wstęp do tego, czym jest design system, w czym pomaga i jak używać oraz budować go w Sketchu.

Wybór najlepszych narzędzi do projektowania interfejsów to wyzwanie, przed którym prędzej czy później stoi większość designerów. Aplikacje prześcigają się w oferowanych opcjach i możliwościach, i ciężko jest zadecydować, która z nich najlepiej sprawdzi się do poszczególnych etapów projektu. Właśnie dlatego drugą prelekcją było wystąpienie Kamila Tatola, Product Designera i Team Leadera z Flying Bisons.

Kamil opowiedział uczestnikom o tym, z jakich narzędzi w procesie projektowym korzysta jego zespół designu we Flying Bisons. Potem nadszedł czas na przedstawienie głównych różnic pomiędzy pracą z użyciem Sketcha i Figmy oraz to, które narzędzie wybrać do poszczególnych zadań. Na koniec prezentacji Karol opowiedział też o tym, jakie rozwiązania związane z designem są preferowane przez jego zespół.

Będziemy dawać Wam znać o kolejnych meet-upach, które będzie organizował Grzegorz Róg – do zobaczenia!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Grafika i Interfejsy

Już wkrótce – Kurs UX – w Praktyce!

Darmowe

10 portali dla designerów – część I

Nowości

[PREMIERA] Pakiet kursów InVision już na eduweb.pl!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności