Nowości

Startuje Bootcamp JavaScript!

Znasz już podstawy języków HTML i CSS i potrafisz z przygotowanego projektu stworzyć prostą stronę internetową? Jeżeli tak, to czas poznać kolejną składową nowoczesnych…

Znasz już podstawy języków HTML i CSS i potrafisz z przygotowanego projektu stworzyć prostą stronę internetową? Jeżeli tak, to czas poznać kolejną składową nowoczesnych stron internetowych – język JavaScript.

Język JavaScript, w odróżnieniu od języków HTML i CSS, jest językiem programowania. Oznacza to, że za jego pomocą możemy wpływać na zachowanie stron internetowych. Język ten pracuje dla Ciebie każdego dnia, gdy odwiedzasz portale społecznościowe, fora czy nawet proste strony. Prawie każdy wysuwany panel, galeria zdjęć czy wyskakujące okienko z prośbą o zapisanie się na newsletter, działają dzięki językowi JavaScript.

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś/aś do czynienia z programowaniem, to język JavaScript będzie świetnym wstępem do tego zawodu. Co ciekawe, JavaScript wykorzystywany jest nie tylko do wzbogacania stron internetowych czy pisania aplikacji webowych. Można go wykorzystywać do tworzenia aplikacji działających po stronie serwera, a nawet do pisania aplikacji na urządzenia mobilne. Szerokie zastosowanie tego języka sprawiło, że jest on aktualnie najpopularniejszym językiem programowania na świecie.

W Bootcampie, na który masz okazję się zapisać, poznasz język JavaScript absolutnie od podstaw. Dowiesz się na czym polegają najważniejsze koncepcje programistyczne, które z powodzeniem posłużą Ci przy nauce innych języków programowania. Dowiesz się również, jak wykorzystać możliwości tego języka na potrzeby wzbogacania stron internetowych. Oprócz samego języka JavaScript poznasz również dokładnie najpopularniejszą bibliotekę JavaScriptową jaką jest jQuery. Dzięki niej jeszcze szybciej i prościej wykonasz masę zadań, które w innym wypadku zajęłyby sporo czasu.

Język JavaScript powstał w 1995 roku i wciąż jest rozwijany. Z tego względu Bootcamp JavaScript porusza nie tylko najczęściej wykorzystywaną i najszerzej wspieraną jego wersję, ale także najnowszy standard zwany potocznie ES6. Zatem kiedy zrozumiesz jak działa język JavaScript, zostaniesz wprowadzony do najnowszej jego wersji. Dowiesz się jak pisać kod w nowoczesny sposób, a także jak zadbać o to, by był on poprawnie interpretowany we wszystkich przeglądarkach internetowych.

Podsumowując, Bootcamp JavaScript to między innymi:

  • Wprowadzenie do programowania
  • Język JavaScript na potrzeby stron WWW od podstaw
  • Zaawansowane konstrukcje języka jak Programowanie Zorientowane Obiektowo
  • Biblioteka jQuery od A do Z
  • Najnowszy standard ES6
  • Dobre praktyki pisania kodu
  • Praktyczne projekty
  • …i wiele, wiele więcej!
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Zasoby

Jak się uczycie? Back to School – podsumowanie akcji

Nowości

[PREMIERA] Kurs React od Podstaw już na eduweb.pl!

Programowanie i WWW

eduweb na ngPoland!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności