Nowości

Wprowadzenie do WooCommerce

Jeśli chcesz założyć swój własny sklep internetowy niedrogo, szybko i skutecznie, powinieneś zainteresować się WooCommerce. Na eduweb.pl dostępny jest już kompleksowy kurs, dzięki któremu poznasz…

Jeśli chcesz założyć swój własny sklep internetowy niedrogo, szybko i skutecznie, powinieneś zainteresować się WooCommerce.

Na eduweb.pl dostępny jest już kompleksowy kurs, dzięki któremu poznasz WooCommerce i wdrożysz swój własny, efektowny sklep od podstaw. Kurs znajdziesz na http://eduweb.pl/kursy/wordpress/woocommerce-sklep.html

Czym jest WooCommerce?

To najpopularniejszy, darmowy dodatek do systemu CMS WordPress, który umożliwia tworzenie w pełni funkcjonalnych sklepów internetowych, w środowisku, które wielu z nas zna już bardzo dobrze.

Nie ma znaczenia, czy chcesz do swojej istniejącej strony dodać możliwość sprzedaży produktów lub usług, czy chcesz od zera zbudować sklep internetowy. WooCommerce sprawdzi się w każdym z tych przypadków. Warto jednak dodać, że jeśli od razu planujemy stworzyć ogromną platformę e-commerce, być może lepszym rozwiązaniem będzie dedykowany do tego system komercyjny. Natomiast w przypadku małych lub średnich sklepów, WooCommerce poradzi sobie świetnie.

Co dostajemy po instalacji?

W pełni funkcjonalny system do zarządzania produktami, stanem magazynowym czy zamówieniami. WooCommerce pozwala na konfigurację podatków, sposobów oraz kosztów wysyłki, a także metod płatności.

W przypadku produktów, do dyspozycji mamy klika typów dodawanych produktów: produkty proste, z wariantami, grupowe, afiliacyjne, a także wirtualne. W zależności od charakteru produktu, sprawdzi się inny typ.

WooCommerce pozwala dokładnie opisywać produkty, dodawać ich atrybuty, a także galerie zdjęć. Ustawienie wyprzedaży na przyszły tydzień również nie będzie żadnym problemem. A gdy produkt będzie już na wyczerpaniu, otrzymamy powiadomienie mailowe o tym, by magazyn uzupełnić.

WooCommerce

Kolejną wbudowaną w WooCommerce funkcją są kupony, które możemy prawie dowolnie konfigurować. Jeśli zatem chcesz zachęcić swoich potencjalnych klientów 10% zniżką na cały koszyk lub umożliwić im darmową wysyłkę – z kuponami możesz tego dokonać. A gdy ustawisz limitowaną liczbę kuponów, a także datę ich wygaśnięcia, pokusa by kupić produkt właśnie teraz, może być jeszcze większa.

Administrator sklepu dostaje do dyspozycji nie tylko przyjazny panel z zamówieniami, ale także raporty sprzedaży, gdzie na wykresach prezentowane są dane odnośnie łącznej sprzedaży, najlepiej sprzedających się produktów czy ilości podatku, który oddać musimy dla wspólnego dobra.

Rozszerzenia

Opisane wyżej funkcje, to część z tych dostępnych w podstawowej wtyczce WooCommerce. System ten natomiast można dowolnie rozszerzać setkami darmowych oraz płatnych wtyczek. Jeśli zatem szukasz dodatkowej funkcjonalności, która nie jest dostępna zaraz po instalacji WooCommerce, jest ogromna szansa, że znajdziesz stworzoną do tego wtyczkę.

Najlepsze, zawsze aktualne rozszerzenia, znajdują się wprost na stronie WooThemes. Ich ceny jednak bywają nierzadko dosyć wysokie. O ile prowadzenie własnego sklepu wiąże się nieodłącznie z kosztami, to czasami takowe możemy zminimalizować, szukając darmowych rozszerzeń lub kupując je od innych developerów.

A co dodatkowe rozszerzenia mogą nam zaoferować? Na przykład import wielu produktów z plików XML, dodatkowe bramki szybkich płatności czy lepsze zarządzanie bazą klientów.

Czy WooCommerce jest dla mnie?

Jeśli szukasz taniego i skutecznego sposobu na rozpoczęcie swojego internetowego biznesu, to WooCommerce jest na pewno dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo, jeśli znasz już system WordPress, szybko odnajdziesz się również w nowym środowisku. A z czasem, poprzez darmowe lub płatne dodatki bez problemu rozbudujesz swój sklep, by sprostać rosnącej liczbie klientów.

A jeśli któregoś dnia uznasz, że Twój biznes jest na tyle duży, że chcesz spróbować przesiadki na inny, komercyjny system – nie będzie z tym problemu. Wówczas dzięki odpowiednim wtyczkom wyeksportujesz wszystkie swoje produkty do odpowiedniego formatu i zaimportujesz je w nowym środowisku bez trudu.

A wygląd? Co z wyglądem?

woocommerce_wprowadzenie2

Dobre wiadomości! WooCommerce oparty jest na WordPressie. Jeśli zatem potrafisz tworzyć szablony dla WordPressa, przy odrobinie nauki, dostosujesz je również pod WooCommerce. Możesz również zakupić wiele profesjonalnie wykonanych szablonów, dedykowanych tej parze.

Podsumowanie

Niezależnie czy chcesz na swojej stronie sprzedawać trzy rodzaje koszulek, wykonane przez Ciebie fotografie, usługę informatyczną lub po prostu startujesz z średnim sklepem internetowym, by zaistnieć na rynku – powinieneś dać szansę WooCommerce.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

Powiązane artykuły

Nowości

15 trików WordPressa dla designera i blogera – cz. 2

Nowości

15 trików WordPressa dla designera i blogera – cz. 1

Nowości

Już wkrótce – WordPress od Podstaw!

Pozostań na bieżąco!

Już nigdy nie przegapisz ważnych informacji, promocji oraz nowych kursów. Zapisz się na newsletter już teraz!

Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności